12-letnia łyżwiarka figurowa zbiera pieniądze dla ukraińskich dzieci

12-letnia łyżwiarka figurowa zbiera pieniądze dla ukraińskich dzieci

Dwunastoletni Oscar Oliver zwykle trenuje łyżwiarstwo figurowe, ale na początku kwietnia jedzie do Polski, aby przekazać torby wypełnione niezbędnymi rzeczami dzieciom w jego wieku, które uciekły przed wojną na Ukrainie.

Kampania Olivera „Kup torbę rowerową” zbiera pieniądze na dostarczenie ukraińskim uchodźcom podstawowych rzeczy, których nie mogli zabrać do domu, gdy uciekali: przyborów szkolnych, zabawek i przyborów toaletowych.

„Wielu z nich nie ma żadnego, więc muszę porzucić moją grę [right now] Próba dania im czegoś byłaby bardzo dobrym gestem ”- powiedział w niedzielę kanałowi informacyjnemu CTV.

„Byłem dzieckiem i wiedziałem jak [I] Nie wiem.

Były nowy mistrz w łyżwiarstwie figurowym z Ontin Pari. Oraz podwójne obywatelstwo polskie i kanadyjskie. – Posiadanie plecaka pełnego własnych rzeczy jest bardzo ważne dla dzieci – powiedział.

„To dla mnie bardzo ważne, ponieważ ma wszystko, czego potrzebuję” – powiedział o swojej własnej torbie. „Jeśli wyjdę i to nic dla mnie, jestem zgubiony”.

Według Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców od czasu okupacji Ukrainy przez Rosję pod koniec lutego do Polski uciekło ponad 2,2 mln uchodźców, w większości kobiet i dzieci.

Oliver powiedział, że wiedział, że dzieci bały się w takiej sytuacji.

„Dlatego zdecydowałem się rozpocząć kampanię„ odkupu ””, powiedział.

„Więc nie tylko się boją, ale mogą mieć w życiu coś pożytecznego, więc mogę im trochę pomóc”.

On i jego matka pojadą do Polski w przyszłym tygodniu na Wielkanoc, aby przekazać plecaki centrom kontaktu z uchodźcami.

Zainteresowani mogą pomóc Przekaż darowiznę na ich kampanię zbierania funduszy online. Obecnie zebrali pieniądze na 214 paczek.

– Naszym celem jest teraz 300 – powiedział Oliver.

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *