1 kwietnia cena benzyny w GTA osiągnęła najwyższy poziom od sześciu miesięcy

1 kwietnia cena benzyny w GTA osiągnęła najwyższy poziom od sześciu miesięcy

Ceny benzyny w regionie GTA wzrosną w poniedziałek do najwyższych poziomów od sześciu miesięcy.

Federalna cena emisji dwutlenku węgla, zwana także podatkiem węglowym, ma wzrosnąć o 15 dolarów za tonę 1 kwietnia, podnosząc łączną cenę do 80 dolarów za tonę. Spowoduje to wzrost podatku węglowego od benzyny o 3,3 centa za litr, podczas gdy podatek od oleju napędowego wzrośnie o 4,1 centa za litr.

W rezultacie, według Rogera McKnighta, starszego analityka ds. ropy w En-Pro, oczekuje się, że cena benzyny na dystrybutorach wzrośnie do 162,9 centów za litr.

Oznaczałoby to pobicie poprzedniego rekordu wynoszącego 160,9 centów za litr, ustanowionego 21 marca, i byłoby najwyższą ceną gazu w GTA od września 2023 r., kiedy cena paliwa wynosiła 173,9 centów za litr.

Rząd Forda ogłosił 25 marca, że ​​przedłuży obniżkę podatku od gazu do końca roku.

Premier Doug Ford twierdzi, że podatek pobierany w prowincji pozostanie na poziomie 9 centów za litr, co jego zdaniem pozwoli zaoszczędzić 320 dolarów przeciętnemu gospodarstwu domowemu w Ontario od czasu wprowadzenia cięć w lipcu 2022 r. Ford obniżył wówczas podatek od gazu o 5,7 centa za litr, a olej napędowy – 5,3 centa za litr do 30 czerwca 2024 r.

Nie oczekuje się, że kierowcy otrzymają ulgę w najbliższym czasie, ponieważ ceny mają wzrosnąć aż o 10 centów w ciągu najbliższych dwóch tygodni w związku z przejściem rafinerii z benzyny zimowej na benzynę letnią.

Wraz ze wzrostem federalnej ceny emisji dwutlenku węgla rosną także kwartalne rabaty wysyłane Kanadyjczykom – obecnie znane jako „kanadyjski rabat węglowy”. Czteroosobowa rodzina w Ontario może spodziewać się zarobków 280 dolarów w kwietniu, lipcu, październiku i styczniu.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *