Źródła rządowe twierdzą, że obserwacje UFO to zwykle zagraniczne szpiegostwo lub kosmiczne śmieci

Ta strona może zarabiać prowizje partnerskie za linki na tej stronie. Instrukcja użycia.

(Zdjęcie: Stefan-XP/Wikimedia Commons)
Jest prawdopodobne, że wiele obserwacji UFO zarejestrowanych w ciągu ostatnich kilku lat przypisano znacznie bardziej zwyczajnym warunkom, niż początkowo sądzono. Urzędnicy rządowi twierdzą, że większość obcej aktywności powietrznej można przypisać obserwacjom i śmieciom kosmicznym w obcych krajach, a nie obecności istot pozaziemskich.

W ubiegłym roku rząd USA zaczął faktycznie interesować się potencjalną działalnością kosmiczną. W 2021 r. Biuro Dyrektora Wywiadu Narodowego przeprowadziło bezprecedensową eliminację ocena Nieokreślone zjawiska pogodowe (UAP) lub określenie rządowe na UFO. Ocena ma na celu ustalenie, w jaki sposób agencje federalne mogą zacząć badać, kategoryzować i przetwarzać 144 obserwacji UAP z ostatnich 17 lat. Większość z tych scen była wówczas niewytłumaczalna, ale w tym tygodniu agencje wywiadowcze przekażą Kongresowi aktualizację… która jest mniej krzykliwa niż oczekiwano.

Według kilku urzędników państwowych, którzy: Mów w tajemnicy z New York Times W zeszłym tygodniu nieuniknione jest, że wiele obserwacji UAP z ostatniej dekady było wynikiem obcego nadzoru lub śmieci kosmicznych. Niektóre z wypadków przypisuje się oficjalnie chińskiemu monitoringowi, który kraj przeprowadził przy użyciu „stosunkowo zwyczajnej technologii dronów”. Uważa się, że inne są spokrewnione z Chinami, ale nie są oficjalnie jako takie klasyfikowane. Zgodnie z tym, co ludzie bliscy tej sprawie powiedzieli New York Times, Chiny mają żywotny interes w tym, jak Stany Zjednoczone szkolą swoich pilotów wojskowych. Wydaje się, że chińskie agencje wywiadowcze uważają, że najlepszym miejscem do znalezienia informacji jest niebo.

Trzeba przyznać, że balon BECZKA NASA wygląda nieco dziwnie z Ziemi. (Zdjęcie: NASA/Goddard/Barrell/Brett Anderson/Wikimedia Commons)

Inne sceny przypisywane kosmiczne śmiecilub wycofane satelity i inny sprzęt nadal na orbicie. Mniej ekscytujący jest fakt, że niektóre z „latających spodków” były balonami pogodowymi, które czasami wyglądają trochę dziwnie z dołu na ziemi.

READ  Firma MDA została wybrana przez Lockheed Martin do budowy 1 warstwy transportowej Agencji Rozwoju Kosmicznego

Ale jeśli tak wiele UAP jest w rzeczywistości wynikiem znanej działalności na lądzie, dlaczego tak długo uważano je za UAP? „W wielu przypadkach obserwowane zjawiska są klasyfikowane jako „niespecyficzne” tylko dlatego, że czujniki nie były w stanie zebrać wystarczającej ilości informacji, aby dać pozytywną atrybucję” – powiedziała rzeczniczka Departamentu Obrony Sue Gough. New York Times. Niepraktyczna optyka czujników i iluzje wodne sprawiły, że niektóre zjawiska pogodowe wydają się bardziej wyjątkowe (i niepokojące) niż są w rzeczywistości. Według Gough, Pentagon – i najprawdopodobniej NASA dzięki nowemu urządzeniu Niezależne badanie UAP— Opiera się na swoich metodach analizy w przyszłości, aby normalna aktywność nie tkwiła zbyt długo w stanie UAP.

Czytaj teraz:

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top