Zobacz: Six Reigns nad Polską w produkcji niereplikowej

Zobacz: Six Reigns nad Polską w produkcji niereplikowej

Wideo

Widzieć: Sześć Króluje nad Polską w produkcji niereplikowej

Ewelina Adamska-Porczyk reżyseruje nowe przedstawienie w Teatrze Sirena do 8 października.

Królowe Sześć: musical Przenieśli się do polskiego Teatru Sirena w Warszawie na nową, niereplikowaną inscenizację. Reżyserią i choreografią zajmuje się Evelina Adamska-Borczyk. Rzuć okiem na powyższy produkt. Pokazy rozpoczną się 9 września i potrwają do 8 października.

Nie-naśladowcy to produkty zatwierdzone przez twórców, ale wykorzystujące zupełnie nowy zespół kreatywny – a więc ta wersja Sześć To nie jest tak, że jest obecnie wystawiany na West Endzie i na Broadwayu. W polskiej produkcji występują Olga Somańska jako Katarzyna Aragońska, Izabela Pawletko jako Anna Boleyn, Marta Burdynowicz jako Jane Seymour, Malgorzata Krusiel jako Anna z Kleve, Anna Derbylowska jako Katarzyna Howard i Natalia Kujar jako. Firmę uzupełniają dublerki Agnieszka Rose, Marta Skripsiska i Aleksandra Kodovica.

Adaptacja oryginalnego dzieła Tobeya Marlowe’a i Lucy Moss, w polskiej produkcji wykorzystano tłumaczenie Jacka Mikołajczyka. W skład zespołu kreatywnego Adamskiej-Porczyk wchodzą kompozytor Tomasz Filipczak, scenograf Anna Adamek, projektant kostiumów Krystian Szymczak, projektant oświetlenia Katarzyna Łuszczyk i projektant dźwięku Jakub Niedźwiedź. Charakteryzacją zajmuje się Daria Skrzypkowska, a kierownikiem sceny Marta Skocek.

Podobnie jak na londyńskim West Endzie i Broadwayu, jest to nowość Sześć Zawiera dziewczęcy zespół. W skład podwójnego zespołu orkiestrowego wchodzą dyrygenci i klawiszowcy Agnieszka Szepaniak i Marta Sobchak; gitarzyści basowi Joanna Dutkowska-Urbaniak i Martina Sołtyczyk; gitarzyści Katarzyna Karnkarek, Monika „Marilis” Konecka i Joanna Burzicka; oraz perkusiści Justyna Mikrut i Anita Zawatska.

Sześć Unowocześnia historie sześciu żon Henryka VIII, przekształcając je z królowych Tudorów w ikony popu. Dzieło miało swoją światową premierę na Fringe w Edynburgu w 2017 roku. Po trasie koncertowej po Wielkiej Brytanii musical trafił w 2018 r. na londyński West End, a jego premiera na Broadwayu nastąpi w 2021 r. Utwór wyemitowano także w Australii, Chicago, Korei Południowej i norweskich liniach wycieczkowych. Zaręczyny w Kanadzie, Amsterdamie i Rotterdamie zaplanowano na koniec roku, obecnie trwają trasy koncertowe po Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, a premiera kolejnej niereplikowanej produkcji na Węgrzech odbędzie się 14 października w Madoc Theatre w Budapeszcie.

READ  Premier League. Czerwona kartka Johna Petnareka została anulowana

Produkcja polska Sześć Licencjonowany przez Teatry Concord.

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *