Złoto zamknęło się na najwyższej wartości w tym roku, chociaż inwestorzy licytowali je niżej

Kontrakty futures na złoto i ceny spot zamknęły się dziś umiarkowanie wyżej. Jednak handlowcy i inwestorzy licytują cenny żółty metal niżej, a słabość dolara odpowiada za wszystkie dzienne zyski. Od 16:40 czasu wschodniego na bazie kontraktów terminowych na złoto, najbardziej aktywny kontrakt lutowy jest obecnie droższy o 5,80 USD, czyli 0,32%, i pozostaje na niezmienionym poziomie 1875,60 USD. Tymczasem dolar traci w ciągu dnia o 0,68%, a indeks dolara wynosi obecnie 102,945. Proste porównanie procentowego wzrostu ceny złota (+0,32%) z procentowym spadkiem dolara (-0,68%) pokazuje, że obecnie istnieje presja sprzedaży kontraktów futures na złoto.

To samo dotyczy złota spotowego lub fizycznego. według KGX, (Indeks złota Kitco) Złoto spotowe utrzymuje się obecnie na poziomie 1870,80 USD po uwzględnieniu dzisiejszych zysków na poziomie 5,10 USD. Ale po bliższym przyjrzeniu się, słabość dolara doprowadziła do wzrostu o 12,90 USD za uncję, a presja sprzedaży spowodowała spadek cen złota o 7,80 USD, co przełożyło się na dzisiejsze umiarkowane wzrosty.

Presję na sprzedaż złota można argumentować na podstawie fundamentalnej i technicznej. Agencja informacyjna Reuters poinformowała o komentarzu Mary Daily, prezes Banku Rezerw Federalnych w San Francisco, która powiedziała: „Fed powinien starać się obniżyć inflację „tak delikatnie, jak to możliwe”, ale musi także „absolutnie”, aby upewnić się, że inflacja podnosi.” Nie stań się integralną częścią.”

Sugeruje to, że Fed może podnieść stopy procentowe o 50 punktów bazowych, zamiast oczekiwanej podwyżki o 25 punktów bazowych, którą Fed zastosuje na kolejnym posiedzeniu FOMC (31 stycznia – 1 lutego). Podczas internetowego wywiadu z dziennikiem Wall Street Journal pozostawiłem tę możliwość otwartą. „Mogę przedstawić argumenty za którąkolwiek ze stron”.

Obecne prognozy Rezerwy Federalnej potwierdziły, że ostatecznie stopy procentowe musiałyby oscylować między 5,00% a 5,25% i pozostać na tym poziomie, aby sprowadzić inflację do celu Fed na poziomie 2%.

READ  Ceny żywności rosły w najszybszym tempie od 1981 r., pomimo spowolnienia ogólnej inflacji

Handlowcy i inwestorzy patrzą na potencjał wzrostu o 50 punktów bazowych, o czym świadczy presja sprzedaży zarówno kontraktów terminowych na złoto, jak i cen spotowych. Jednak według narzędzia FedWatch firmy CME istnieje 79,2% szans, że Fed podniesie stopy procentowe o 1% i 20,8% szans, że podniesie stopy bardziej agresywnie o 50 pb.

Uczestnicy rynku zwrócą uwagę na grudniowy odczyt indeksu cen towarów i usług konsumpcyjnych (CPI) w czwartek, aby uzyskać więcej informacji na temat polityki pieniężnej Fed na rok 2023.


Badania techniczne wskazują również, że ceny złota mogą ulec korekcie


Kontrakty futures na złoto osiągnęły dziś najwyższy poziom w ciągu dnia na poziomie 1886 USD, zanim w chwili pisania tego tekstu osiągnęły poziom około 10 USD. Nasze analizy techniczne sugerują, że kontrakty terminowe na złoto mogą znaleźć potencjalny opór na poziomie 1881 USD, co jest oparte na maksimum, które miało miejsce pod koniec czerwca 2022 r. Kontrakty terminowe na złoto były notowane powyżej tego punktu cenowego, ale zamknęły się poniżej niego, co wskazuje na potencjalny opór na poziomie szczytowym, który powstał w czerwcu .

Dla tych, którzy chcieliby uzyskać więcej informacji, po prostu użyj ten link.

Życzę ci zawsze dobrego handlu,Nie wyrażanie opinii: Opinie wyrażone w tym artykule są opiniami autora i mogą nie odzwierciedlać opinii autora Kitco Metals Inc. Autor dołożył wszelkich starań, aby zapewnić rzetelność podanych informacji; Jednak Kitco Metals Inc. nie może. Autor nie gwarantuje również takiej dokładności. Ten artykuł służy wyłącznie celom informacyjnym. Nie stanowi zachęty do jakiejkolwiek wymiany towarów, papierów wartościowych lub innych instrumentów finansowych. Kitco Metals Inc. nie akceptuje Autor tego artykułu nie ponosi odpowiedzialności za straty i/lub szkody wynikające z korzystania z tej publikacji.

READ  Hyundai przedstawia koncepcję „siódemki” SUV-a i ujawnia docelowy zakres

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top