Zbliża się przesłuchanie Novaka Djokovica w sprawie wizy, ponieważ wniosek rządu australijskiego o opóźnienie zostaje odrzucony

Karen Andrews, minister spraw wewnętrznych Australii, zwróciła się w sobotę z prośbą o przełożenie ostatniej sesji na środę 12 stycznia 2022 r. – pięć dni przed rozpoczęciem turnieju.

Prośba o odroczenie nie została uzasadniona, ale nastąpiło to zaledwie kilka godzin po tym, jak zespół prawników Djokovica złożył 35-stronicowy dokument określający obronę zawodnika przed decyzją o cofnięciu mu tymczasowej wizy.

W ramach tej obrony okazało się, że Djokovic otrzymał zwolnienie medyczne przed Australian Open, ponieważ niedawno wyzdrowiał z Covid-19.

W liście z 7 grudnia, który wyciekł do dziennikarzy w zeszłym tygodniu i nie może być niezależnie zweryfikowany przez CNN, wydaje się, że organizatorzy Australian Open błędnie poinformowali niezaszczepionych graczy, że mogą wjechać na turniej do Australii.

Dokumenty sądowe opublikowane w sobotę potwierdziły, że Djokovic – który wcześniej wyrażał sprzeciw wobec szczepionek Covid-19 i nakazów szczepień – nie został zaszczepiony po przybyciu do Australii 5 stycznia.

Rozprawa w sprawie wizy ma się teraz odbyć w poniedziałek o godzinie 10.00 czasu lokalnego (niedziela o godzinie 18:00 czasu wschodniego), a decyzja, czy może pozostać w Australii i wziąć udział w turnieju, ma się odbyć o godzinie 16.00.

Jeśli sąd podtrzyma cofnięcie wizy, Djokovic zostanie deportowany po dokonaniu odpowiednich ustaleń dotyczących podróży.

Według Craiga Tilleya, dyrektora generalnego Tennis Australia, „sprzeczne informacje” doprowadziły do ​​przyznania wyjątków dla nieszczepionych graczy przed Australian Open.

W niedzielnym wywiadzie dla afiliacji CNN 9 News, Tiley odmówił obwiniania żadnej ze stron. Powiedział, że Tennis Australia kontaktuje się z australijskim Departamentem Spraw Wewnętrznych „co tydzień” i że wszystkie zaangażowane strony pracują w „bardzo wymagającym środowisku”.

Tilley dodał, że chciałby zobaczyć Djokovic grający w Australian Open. Ziarno nr 1 na świecie ma nadzieję na wygranie 10. tytułu Australian Open i 21. tytułu Grand Slam w Melbourne w tym miesiącu.

READ  Kto będzie następną młodą gwiazdą MLB, która podpisze długoterminową umowę? Siedmiu kandydatów, w tym Juan Soto i Vlad Jr.

Zatrzymanie Djokovica w Park Hotel, alternatywnym miejscu przetrzymywania uchodźców i osób ubiegających się o azyl, od czwartku cieszy się powszechną uwagą; Jego zwolennicy zebrali się na zewnątrz, aby domagać się jego uwolnienia, podczas gdy inni podkreślali trudną sytuację blisko 30 uchodźców również przetrzymywanych w hotelu.

Fani Novaka Djokovica walczą o wydostanie go z hotelu.  Wewnątrz uchodźcy zastanawiają się, czy kiedykolwiek odejdą
W Serbii, miejscu narodzin Djokovica, Jego rodzice zorganizowali protesty O okolicznościach, w jakich mówią, że ich syn jest traktowany jako „więzień” w hotelu – twierdzeniu, któremu Andrews zaprzeczył na początku tego tygodnia.

„Może odejść w dowolnym momencie, a Border Force naprawdę to ułatwi” – ​​powiedział Andrews ABC w piątek.

W wywiadzie udzielonym serbskiej stacji telewizyjnej RTV Pink w sobotę premier kraju Ana Brnabic powiedziała, że ​​Djokovic podczas pobytu w areszcie otrzyma „posiłki bezglutenowe, sprzęt do ćwiczeń i laptop”.

Według dokumentów sądowych opublikowanych w sobotę, Djokovic wielokrotnie domagał się przeniesienia go do „bardziej odpowiedniego miejsca przetrzymywania, które pozwoliłoby mu trenować” przed Australian Open.

Brnabic powiedziała, że ​​rozmawiała z australijską minister spraw zagranicznych Marise Payne, ale nie była w stanie obalić decyzji o zatrzymaniu Djokovica w hotelu Park, podczas gdy ten czeka na wynik swojej sprawy sądowej.

„Wciąż jest w hotelu Park, ale mam nadzieję, że dzięki ustępstwom, które dla niego uzyskaliśmy, jego pobyt był bardziej znośny” – powiedziała.

Josh Pennington przyczynił się do powstania reportaży.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top