Yanmark zdobywa dwa gole, McDowid zdobywa 57. miejsce, a Oilers pokonują Stars – Sportsnet.ca

Matthias Janmark strzelił dwa gole, a Edmonton Oilers odnieśli drugie z rzędu zwycięstwo, pokonując w czwartek Dallas Stars 4:1.

Conor McDavid strzelił gola i zaliczył asystę, a Warren Voegeli również strzelił gola dla Oilers (38-23-8), którzy wygrali sześć z ostatnich ośmiu meczów.

Wyatt Johnston odpowiedział Stars (37-19-13), którzy ponieśli drugą porażkę z rzędu.

Edmonton otworzył wynik 12:12 w pierwszej tercji. Ryan Nugent-Hopkins popisał się wspaniałym podaniem przez pole karne do Foegele, który strzelił swojego 14. gola w sezonie z bramkarzem Dallas Jake’em Oettingerem w drugą stronę.

[brightcove videoID=6322709774112 playerID=JCdte3tMv height=360 width=640]

The Stars byli bliscy strzelenia gola w intensywnym meczu podczas szalonego starcia z bramkarzem Edmonton, Stuartem Skinnerem. Ale obrońcy Vincentowi Descharnaisowi udało się zgarnąć CD z przodu i wysłać lód do McDavida, który następnie wysłał go do Jean-Marca po jego siódmą pozycję, będąc w osłabieniu.

McDavid zdobył swój 130. punkt w sezonie i przedłużył passę home runów do 15 meczów w karierze.

Po bezbramkowej sekundzie Dallas w końcu wszedł na szachownicę w połowie trzeciej tercji. Johnston zakończył szalone zaklęcie pod koniec Edmonton swoim 19. sezonem.

Edmonton odzyskał go po dwóch minutach gry w przewadze. Leon Dricetel znalazł McDavida w slocie, a kapitan Oilers wybrał górny róg, zdobywając swojego 57. gola prowadzącego w lidze.

Nafciarze dostali ubezpieczenie na mniej niż trzy minuty przed końcem. Janmark strzelił drugiego gola w meczu do pustej bramki wkrótce po tym, jak kolega z zespołu Nick Begstad trafił w słupek.

notatki

Oilers byli bez Zacha Hymana (niewymieniony w czołówce), Ryana McLeoda (górna część ciała) i Ryana Murraya (tył). Hyman wziął poranną jazdę na łyżwach… Wyszedł z kontuzjami, a gwiazdami byli Tyler Seguin (dolna część ciała), Mason Marchment (dolna część ciała), Scott Wedgwood (dolna część ciała)… Napastnik Dallas Rob Hintz rozegrał swój 300. mecz NHL The National … Gwiazdy znalazły się w pierwszej szóstce pod względem odsetka pojedynków w Final Six i weszły do ​​rozgrywek prowadząc ligę w tej kategorii z wynikiem 54,9 procent … Dallas jest jedną z czterech drużyn w NHL z różnicą bramek plus 50 albo lepszy. Edmonton zajmuje 6. miejsce, 8. + 38. Draisaitl dołączył do McDavida, zdobywając we wtorek 100 punktów w sezonie, po raz drugi w historii NHL koledzy z drużyny byli pierwszymi graczami, którzy zdobyli 100 punktów jeden po drugim sezonów, dołączając do Phila Esposito i Bobby’ego Orra z Boston Bruins w latach 1973-74 i 1974-75… The Oilers zachowali minutę ciszy przed meczem, aby uczcić dwóch policjantów z Edmonton, którzy zginęli na służbie wcześniej w czwartek.