Podsumowanie GDB 9.0: Niesamowita wydajność Stuarta Skinnera prowadzi Oilers do zwycięstwa 3-2 nad Flames w Calgary

The Flames będą musieli poczekać, zanim podniosą sztandar mistrzów 2022-23 w swojej regularnej walce z Albertą.

Dwa tygodnie wcześniej The Flames wkroczyli do Edmonton i pokonali Oilers w wygranym 4:3. Tym razem Nafciarze włożyli solidniejszy i bardziej pełny wysiłek i odnieśli odważne zwycięstwo.

Conor McDavid zdobył trzy punkty, a Zack Hyman pochował swoją piątą i szóstą bramkę w tym sezonie, ale gwiazdą meczu był bez wątpienia Stuart Skinner, który zatrzymał 40 z 42 strzałów Flamesa prosto w twarz.

Skinner zablokował teraz 128 ze 134 strzałów, z którymi miał do czynienia w tym sezonie, co jest dobre dla współczynnika obronności 0,955.

Po tym, jak obie drużyny straciły gola w pierwszej rundzie, Mikael Backlund rozpoczął walkę z Flames kilka minut po drugiej połowie z krótką bramką. To był szorstki wygląd dla Tysona Barry’ego, który w ogóle nie złapał skutecznie linii i pozwolił Backlundowi uciec na przerwie.

Nafciarze szybko zdobyli remis 1-1. W tej samej grze o władzę Zach Hyman wziął informację od Connora McDavida i strzelił przez rozległego Markstroma.

Flames odzyskał prowadzenie na krótko przed końcem sekundy. Milan Lucic wykonał dobrą robotę, wysysając krążek za siatką, sprawdzając Ivana Boucharda i wrzucając do dołka Bretta Ritchiego, który zakopał swoją trzecią partię w sezonie. Bouchard, Brett Kulak i McDavid zostali przyłapani na skupianiu się zbytnio na Lucicu za siatką, a Ritchie był w stanie przygotować się sam z przodu.

Nafciarze zremisowali mecz 2-2, a na zegarze pozostała nieco ponad połowa trzeciej partii. MacDavid podniósł dysk wzdłuż desek okrążających obszar Calgary i wystrzelił lekki strzał, który oszukał Jacoba Markstroma. To był przełom w zeszłorocznych seriach kwalifikacyjnych, pozwalając Markstromowi strzelać łatwe gole znikąd po mocnym początku.

READ  Avalanche usuwa Landeskog z chronionej listy projektów ekspansji

Kilka minut później Oilers zdobyli 3-2, gdy Heymann strzelił swojego drugiego gola w meczu. Ryan Nugent Hopkins i Hyman wymuszają obrót za siatką, a McDavid znajduje dysk w dołku i podaje Hymanowi piłkę w bok siatki.

• Ken Holland wspomniał o tym dniu w podcastie Wolał, aby jego zespół wyruszył na szaloną jazdę na początku sezonu, niż czuć się komfortowo, grając kilka meczów w domu, aby zacząć wszystko. Nafciarze mieli nierówny początek sezonu podczas swojej sześciomeczowej rundy u siebie, ale już poradzili sobie w tej serii trzech meczów. Obrona zespołu zaczęła się układać, gdy zawodnicy odnajdywali swoje role.
  • Markus Nijmelainen był jednym z graczy, który po cichu decydował o różnicy dla Oilers na defensywnym końcu lodu. Zagrał 15:25 przeciwko Flames, szczytowi sezonu, i dobrze radził sobie w rzutach karnych. Do tej pory był lepszy od Ryana Murraya i daje Oilersom możliwość spędzania czasu z Philipem Brobergiem, który w sobotę zadebiutował w sezonie 2022-23 w Bakersfield Condors.
  • Psot na moim sprzęcie na bok, Flames rozegrał solidny mecz w sobotę. Gdyby nie ta fluktuacja błyskotliwości Markstroma i Skinnera, mogliby z łatwością wygrać ten mecz, pokonując Oilers 42-26. Poza sezonem spisali się dobrze, zastępując Johnny’ego Goudreau i Matta Tkachuka Jonathanem Huberdeau, Nazim Qadri, MacKenzie Wigarem. Jest bardzo, bardzo wcześnie, ale ta wersja Flames wygląda na znacznie trudniejszego przeciwnika do pokonania w fazie playoff.
  • Skończymy z Skinnerem, który w tej chwili jest bramkarzem nr 1 Edmontona. Chociaż Jack Campbell to facet z 25 milionami dolarów, jest to bardziej tandem 1A i 1B niż starter i walizka zapasowa, a Oilers powinien jechać ze Skinnerem, gdy jest gorący.
READ  FREAKING: Memorial Cup nie pojawi się w Salt w 2024 (aktualizacja)