WYNIKI PFL 5: Gleason Tibau pokonuje kontrowersyjną decyzję o podzieleniu nad Rorym MacDonaldem

Gleeson Tibau Nie będzie w play-off, ale nadal ma dużą wygraną w PFL 5 Główne wydarzenie po otrzymaniu kontrowersyjnej podzielonej decyzji o Rory MacDonald.

Wszyscy oglądający walkę byli zszokowani kartami wyników po tym, jak dwóch sędziów przyznało Tibao walkę 29-28, a trzeci sędzia dał MacDonaldowi ten sam wynik 29-28. Przygnębiony MacDonald opuścił klatkę zdenerwowany decyzją, podczas gdy Tibau świętował jedno z największych zwycięstw w swojej karierze.

To było zdecydowanie oszałamiające wezwanie sędziów, ponieważ MacDonald prawie od początku walki kontrolował sytuację, popychając Tipau po klatce z drobnym ciosem, jednocześnie mieszając kilka wymian grapplingu, które pokazały jego brazylijskie umiejętności jiu-jitsu. Raz po raz MacDonald zdołał napierać do przodu, a potem wślizgnąć się za plecy Tibau, gdy szukał końca kapitulacji.

Trzeba przyznać, że Tibau był w stanie wytrzymać potężny atak MacDonalda, ale zawsze wydawał się pozostawać w tyle za byłym mistrzem Bellator. Szybkość MacDonalda i ruchy stóp już powodowały problemy dla Tibau, zwłaszcza gdy szedł naprzód, próbując coś osiągnąć.

Podczas gdy MacDonald nagrywał najlepsze ujęcia tego wieczoru, Tibau nie chciał się wycofać, mocno kołysząc się za każdym ciosem, aby otrząsnąć się z napięcia. Thibau był również w stanie zignorować kilka prób obalenia McDonalda, ale też niewiele mógł zrobić w zamian, gdy Kanadyjczyk zmniejszył dystans.

Nawet gdy rozpoczęła się trzecia runda, MacDonald pozostał techniczny ze swoimi uderzeniami, rzucając serię prostych ciosów, a następnie strzelając kopnięciami, gdy Tibau pozostawił swoje ciało otwarte. Uderzenie było najlepsze dla McDonalda, który wykorzystał swoją dużą przewagę 8 cali, aby utrzymać Tibau na dystans.

Tibao zdecydowanie mocno się kołysał i był szczęśliwy, że może brać udział w rozmowach z MacDonaldem w jeepie, ale nigdy nie wydawało się, że powoduje tak duże uszkodzenia stóp. Niezależnie od tego, sędziowie Cardo Orso i Dave Terelli najwyraźniej uważali, że zrobił wystarczająco dużo, aby zdobyć zwycięstwo po tym, jak obaj strzelili dla niego walkę.

READ  Conor McGregor przechodzi operację po złamaniu nogi na UFC 264 i oczekuje się, że całkowicie wyzdrowieje

Pomimo oszałamiającego wyniku MacDonald nadal będzie koncertował w play-offach PFL. Tibau nie posunie się do przodu w tym sezonie, ale wróci do domu z nagrodą za zwycięstwo i rekordowe zwycięstwo nad jednym z najlepszych ciężarowców w sporcie.


Powracający mistrz wagi półśredniej Ray Cooper III Odnieść bardzo potrzebne zwycięstwo w jego walce z Nikołaj Aleksachin Po tym, jak nie przybrał na wadze w środę, musiał wyjść zwycięsko, aby przejść do play-offów.

Chociaż nie zdobył ani jednego ze swoich nokautów, Cooper był nieugięty w swoim ataku podczas całej walki, w tym kilku próbach obalenia i ostrych ciosów we wszystkich trzech rundach.

To była czysta agresja ze strony Coopera od chwili, gdy został wypuszczony ze swojego kąta, gdy rzucił się do przodu i rzucał kombinacje z rzędu. Z kolei Alexaken był w stanie zaabsorbować wiele obrażeń, a następnie odbić swoimi potężnymi strzałami, w tym kilkoma uderzeniami w kolano, gdy szukał nokautu za pomocą kołowrotka z podświetleniem.

Z czasem Cooperowi naprawdę zależało na wylaniu kary, gdy zastosował swoje zapasy, a następnie zaatakował Rosjan ciosami. Chociaż Aleksakhin nigdy nie wyszedł z walki, starał się wyrwać z uścisku Coopera, aby wygrać rundy i decydować o kartach wyników.

Cooper zmierza teraz do zmierzenia się z MacDonaldem w play-offach, gdy szuka drugiego mistrzostwa PFL po tym, jak zabrał do domu nagrodę w wysokości miliona dolarów w 2019 roku.


Były Mistrz PFL Emiliano Sordi Skończył w podejściu w trzyrundowej wojnie z Dan Łyżka W walce wielu myślało o prawie automatycznym przejściu do play-offów, ale zamiast tego waga półciężka walczyła o remis.

Różnica w kartach wyników była wynikiem tego, co wydarzyło się w pierwszej rundzie. Sordy uderzył Łyżkę serią ciosów w ziemię, ale salwa trafiła również kilkoma strzałami w tył głowy. Po ostrzeżeniu sędziego Wiktor Ribeiro Wstrzymaj i odejmij punkt z karty wyników Sordi za częste błędy.

READ  Blue Jays pokonali Orioles i nadal wykorzystują kiepski harmonogram

Gdy walka trwała, Sordi i Spohn zaangażowali się w zaciekłą walkę na nogach i na ziemi, ponieważ obaj zawodnicy mieli swoje własne momenty podczas 15-minutowej sesji. Podczas gdy Sordi schodził po czystszych uderzeniach, Spohn odmówił wyjścia, co pozwoliło mu dotrzeć do ostatniego dzwonu.

Dzięki temu odkryciu Sordy nie był w stanie wystarczająco oddzielić się od Spoona w ostatnich dwóch rundach, a karty wyników odzwierciedlały to, gdy wszyscy trzej sędziowie rejestrowali walkę 28-28.

Niezależnie od remisu, Sordi wciąż gromadzi wystarczającą ilość punktów, aby przejść do fazy playoff wagi półciężkiej, gdzie spotka się z Antonio Carlosem Jr. w jego następnym występie w klatce NFL.


W meczu otwarcia na głównej karcie Chris Camusi przeżył wczesny atak naziemny z Cesar Ferreira Następnie dał karny występ, aby wygrać jednogłośną decyzją, a sędziowie punktowali walkę 29-28, 29-28 i 29-27 na jego korzyść.

Po znakomitym początku kariery w PFL na początku tego roku, Ferreira próbował zrobić to samo w swojej drugiej walce, a po wciągnięciu Camozziego na płytę wyglądało na to, że może spotkać się z wczesną kapitulacją. Na nieszczęście dla niego Camozzi przeżył i wrócił do zemsty w drugiej rundzie, gdzie powalił Brazylijczyka paskudnym lewym sierpowym i prawie strzelił.

Od tego momentu Camozzi zachował kontrolę, wypychając obalenia i wyprowadzając kombinacje na nogi, aby wygrać. Jedynym minusem było to, że Camozzi potrzebował finiszu, aby przeforsować swój bilet do play-offów, co oznaczało, że jego sezon PFL wciąż się skończył.

Tymczasem Ferreira będzie dalej posuwał się naprzód po wielkim finale pierwszej rundy w swoim debiucie w lidze zawodowej.

Wyniki PFL 5:

READ  Kanadyjczyk Ames wygrywa turniej PGA Champions Tour, Weir zajmuje drugie miejsce

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top