Wykorzystaj w pełni swoją przestrzeń na zewnątrz, aby uzyskać bogaty i piękny ogród botaniczny


Każdego tygodnia Mansion Global podejmuje temat z elitarnymi projektantami z całego świata pracującymi w luksusowych nieruchomościach. W tym tygodniu przyjrzymy się wskazówkom dotyczącym tworzenia ogrodu warzywnego.

To wielka duma, gdy idealnie pulchne pomidory można zerwać z własnego ogrodu i dostarczyć prosto do salaterki.

Niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem przestrzeni, małego trawnika, czy mieszkasz w wieżowcu bez żadnego miejsca na zewnątrz, poniższe wskazówki od profesjonalistów pomogą Twojemu ogrodowi rozwijać się gdziekolwiek jesteś.

jeszcze: Włączenie bieżni w nowoczesną estetykę

Uprawiaj żywność, która wywołuje radość

“Idealnie, chciałbyś prowadzić ogród z północy na południe. Zapewni to największą ekspozycję na słońce i umożliwi cyrkulację powietrza przez grządki ogrodowe. Spróbuj zaplanować ogród w pobliżu źródła wody i na otwartej przestrzeni – bezpośrednio pod drzewami będzie bardzo zacieniony.Kiedy zaczniesz rosnąć warzywa, jeśli plony przejdą ze wschodu na zachód, będą zacieniać się nawzajem w ciągu dnia.

“Nie potrzeba dużo miejsca; na tej małej działce można wyprodukować dużo żywności. Na przykład podczas I wojny światowej ogrodnictwo wojenne lub “ogrody zwycięstwa” dawałyby wszystkim Amerykanom możliwość wzajemnej pomocy produkcja żywności, a tym samym pomoc w wysiłkach wojennych. Ogród Zwycięstwa ma 150 stóp kwadratowych, a wyprodukowana żywność trafia bezpośrednio do spiżarni. Na razie sugeruję zasadzenie działki o wymiarach co najmniej 20 stóp na 20 stóp, co daje 400 stóp kwadratowych – wystarczająco duży ogród miejsce na wyżywienie rodziny.

“Głęboko wierzę w konieczność uprawy żywności, która przynosi Ci szczęście. Jeśli lubisz jeść pomidory – hoduj pomidory. Jeśli Ci się to nie podoba, prawdopodobnie nie będziesz o nią odpowiednio dbał i dlatego nie będzie odnoszący sukcesy.

Najlepsze ogrody zaczynają się od skupienia się na pomieszczeniach i na zewnątrz. To właśnie tworzy łatwość, dostojeństwo i elegancję w projektowaniu. Lubimy też włączać ławki i ławki do naszych ogrodów warzywnych, aby stworzyć poczucie jedności i równowagi”.

READ  Chińska sonda wysyła pierwsze obrazy z powierzchni Marsa Wiadomości naukowe i technologiczne

Ten dom w Nowej Anglii dysponuje kamienistą werandą ozdobioną podniesionymi łóżkami ogrodowymi.

Dzięki uprzejmości Janice Parker

— Janice Parker z Janice Parker Landscape Architects z siedzibą w Greenwich, Connecticut

jeszczeKreatywne sposoby wyświetlania kolekcji płyt winylowych

Idź do szklarni

Szklarnia pozwoli Ci być znacznie bardziej produktywnym w ciągu roku wegetacji, niż gdybyś uprawiał na zewnątrz. Upewnij się, że poznałeś prawidłowe techniki uprawy i znaczenie pory roku, w której powinieneś uprawiać dane warzywo. Upewnij się, że dostaje jak najwięcej światła słonecznego przez wszystkie pory roku i unikaj umieszczania go w cieniu wysokich drzew, ogrodzeń lub ścian, gdzie będzie blokował światło. W przypadku szklarni naściennych idealna jest pozycja skierowana na południe. W przypadku konstrukcji wolnostojących grzbiety powinny przebiegać wzdłuż szczytu szklarni ze wschodu na zachód, aby w ciągu dnia słońce przechodziło wzdłuż jej najdłuższego boku.

“Masz kombinację poziomów ławek i półek, aby dopasować się do różnych gatunków roślin. Wewnętrzne szklane ściany mogą również służyć do stylowego podziału szklarni na różne strefy i łatwiejszego tworzenia zmian klimatycznych dla różnych grup roślin.”

– Tom Barry, dyrektor generalny Producent szklarni botanicznej Hartley w Wielkiej Brytanii

Szklarnia pozwoli Ci być znacznie bardziej produktywnym w ciągu roku wzrostu.

Dzięki uprzejmości Hartley Botanic

od Pinta: Najdroższe loty prywatnymi odrzutowcami na świecie

Wprowadź z zewnątrz do środka

“Uprawa warzyw w pomieszczeniach może być przyjemnym i satysfakcjonującym doświadczeniem. Aby była ona również udana, światło będzie kluczowym czynnikiem wzrostu. Najlepszy czas na uprawę warzyw w pomieszczeniach, gdy polegasz wyłącznie na naturalnym świetle, jest wiosna/ W miesiącach letnich Warzywa potrzebują światła słonecznego, dlatego kluczowe będzie zaplanowanie wewnętrznego ogrodu warzywnego z oknami wychodzącymi na południe, ponieważ taka ekspozycja zapewnia sześć godzin bezpośredniego nasłonecznienia w okresie wegetacji. nad roślinami i pozostawić na jakiś czas, co najmniej 10 do 12 godzin dziennie.

“Warzywa mogą być uprawiane w pojemnikach, jeśli chodzi o przestrzeń, więc możesz mieć tyle pojedynczych roślin doniczkowych, ile chcesz, które zmieszczą się w przestrzeni i wszystkie dostaną potrzebne im światło. Uprawiaj razem kilka różnych warzyw. Jeśli tak, poszukaj pudełka do sadzenia, które ma co najmniej 10 cali szerokości i 10 do 12 cali głębokości.

Włączenie warzyw, które mają zdolność wspinania się po kratach, może dodać ładny pionowy kontrast do wewnętrznego ogrodu warzywnego. Trening tych roślin do wzrostu w pionie może pomóc zmaksymalizować przestrzeń w ogrodzie, dzięki czemu można wyhodować więcej roślin jednocześnie. pełnią rolę pięknej przegrody pokoju, dodając przestrzeni biofilny design. Niektóre rośliny pnące, które dobrze się w tym celu sprawdzają, to pomidory, ogórki, fasola, kabaczek i groszek.

– Paris Lalicata, Koordynator Edukacji Roślin w The Sill, Marka skierowana bezpośrednio do konsumentów z lokalizacjami w Nowym Jorku, West Hollywood i San Francisco

Kliknij, aby przeczytać więcej wiadomości i historii o luksusowym projektowaniu domów

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top