Wybuch w Liverpoolu: policja aresztowała trzy osoby w wyniku eksplozji samochodu w szpitalu w Liverpoolu

„Trzy osoby w wieku 29, 26 i 21 lat zostały aresztowane przez władze w Mercedesie na podstawie ustawy o terroryzmie w rejonie Kensington w Liverpoolu” – napisała w niedzielę policja Great Manchester.

Bombowiec uderzył krótko po południu przed szpital dla kobiet w Liverpoolu w północno-zachodniej Anglii, podała policja.

„Władze są otwarte co do tego, co spowodowało eksplozję” – napisano we wcześniejszym oświadczeniu policji.

„Do tej pory rozumiemy, że samochód, którego dotyczyła, była taksówką, która została zatrzymana w szpitalu na krótko przed wybuchem” – czytamy w oświadczeniu.

Policja powiedziała, że ​​ranny mężczyzna był leczony w szpitalu i nie było żadnych obrażeń zagrażających życiu. Incydent miał miejsce o godzinie 11:00 czasu lokalnego (6 rano czasu wschodniego).

Opinia publiczna jest proszona o zachowanie spokoju, ale czujności, napisano w oświadczeniu policji.

Zgodnie z zapowiedzią na stronie internetowej szpitala, chodzenie do szpitala jest zabronione.

Burmistrz Liverpoolu, John Anderson, Tweeted Wiadomość o wybuchu była „szokująca i smutna”.
I premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson Tweeted„Mam swoje myśli ze wszystkimi dotkniętymi dzisiaj tragicznym incydentem w Liverpoolu. Chciałbym podziękować służbom ratunkowym i policji, które nadal służą im w śledztwie, za ich szybką reakcję i wiedzę”.

READ  Premier RP odsunie wicepremiera, koalicja rządząca rozpada się

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top