Redaktorka NPR Petra Mayer zmarła w wieku 46 lat

Petra Meyer, redaktor książek NPR, zmarła w sobotę na coś, co uważa się za zator płucny. Mayer podobno pomógł stworzyć Book Concierge NPR, coroczny interaktywny katalog, który filtruje tytuły na podstawie zainteresowania, aby polecać czytelników.Alison Shelley/The Associated Press

Agencja informacyjna podała, że ​​redaktorka NPR Petra Meyer zmarła w sobotę na coś, co uważa się za zator płucny. Miała 46 lat.

Mayer jest pamiętany za reportaż na Comic-Conie i pomoc w tworzeniu NPR Book Concierge, corocznego interaktywnego katalogu, który filtruje tytuły na podstawie zainteresowania, aby polecać czytelników. Była okazjonalnym gościem w odcinkach podcastu „Pop Culture Happy Hour”, a jej koledzy powiedzieli, że ma obsesję na punkcie dumy i kocha science fiction i komiksy.

Wiceprezes NPR ds. wiadomości, Nancy Barnes, powiedziała w e-mailu do personelu, że zmarła nagle w szpitalu Świętego Krzyża w Maryland.

„Petra była całkowicie NPR” – napisał Barnes.

Mayer dołączył do zespołu NPR Books w 2012 roku po tym, jak pełnił funkcję współproducenta i reżysera „All Things Consigned” w weekendy weekendowe i relacjonował książki z serialu.

Jej biografia na stronie internetowej NPR mówiła, że ​​po raz pierwszy dołączyła do pracy jako asystentka inżyniera w 1994 roku, studiując w Amherst College, ale po kilku latach wyjechała, aby podjąć pracę pisania wiadomości w WBUR w Bostonie i zdobyć tytuł magistra dziennikarstwa na Uniwersytecie Columbia. Wróciła do NPR w 2000 roku.

READ  Trump przekazał pieniądze, które podarował na własny biznes, robiąc pokazy

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top