Wszechświat kusi Snoopy’ego na ekranie i w prawdziwym życiu

Mark Kennedy, Associated Press

Opublikowano w piątek, 12 listopada 2021 o 15:18 EST

New York (AFP) – Nowa rakieta zaprojektowana do wystrzelenia ludzi na Księżyc, Marsa i dalej zostanie wystrzelona w przyszłym roku z Centrum Kosmicznego im. Kennedy’ego na Florydzie. Na pokładzie pojawi się znajoma tajemnicza postać – Snoopy.

5-uncjowa pluszowa wersja Daydream Beagle – ubrana w skafander kosmiczny zaprojektowany zgodnie z rygorystycznymi specyfikacjami NASA – ma kluczowe zadanie dla misji drona Artemis I.

NASA używa wypchanych zwierząt podczas lotów, ponieważ kiedy maluchy zaczynają się unosić, oznacza to, że statek kosmiczny przeszedł w stan zerowej grawitacji w kosmosie. Ponieważ zabawki są miękkie i lekkie, niczego nie stłuczesz ani nie wciśniesz przypadkowo przycisku.

Misja Artemis I ma okrążyć Księżyc, a następnie powrócić na Ziemię w lutym jako próba bez astronautów, upewniając się, że wszystkie systemy będą działać w przyszłych misjach załogowych. Na pokładzie znajdą się również dwie figurki Lego, będące częścią serii edukacyjnej.

Ogłoszenie długo oczekiwanej misji zbiega się w piątek z premierą drugiego sezonu „Snoopy in Space”, nominowanego do nagrody Emmy serialu animowanego na Apple TV+. W pierwszym sezonie Snoopy został astronautą i wylądował na Księżycu. W drugim sezonie idzie dalej w tym, co showrunner Mark Evstaff nazywa „epicką podróżą”.

„Zrobiliśmy trochę krok do przodu, aby Snoopy mógł udać się do niektórych z tych miejsc, w których nie byliśmy, takich jak Mars lub księżyce Jowisza lub odwiedzić egzoplanetę” – mówi. „I robi to za pomocą swojej wyobraźni, ale opiera się to również na rzeczywistej nauce z NASA”.

Stephanie Bates, dyrektor ds. treści w firmie medialnej WildBrain, powiedziała, że ​​pierwszy sezon był idealnym fundamentem. Snoopy został astronautą i był w stanie polecieć w kosmos. Cóż, co teraz z tym zrobisz? Cóż, chodźmy się dowiedzieć. Przeprowadźmy to poszukiwanie życia.”

READ  Asteroida „psa kość” obserwowana przez astronomów na nowych zdjęciach

W domu misja monitorowania grawitacji Snoopy’ego – oficjalnie nazywana indeksem zerowej grawitacji – będzie daleka od pierwszej pluszowej zabawki używanej przez astronautów. Radziecki kosmonauta Jurij Gagarin, pierwszy człowiek w kosmosie, miał małą lalkę, kiedy został wystrzelony w Wostok 1.

Od tego czasu na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej pojawiła się sowa i zabawka Angry Birds, pluszowy R2-D2 był używany jako maskotka na misji Sojuz w 2015 roku i pojawił się wypchany bałwan Olaf z „Krainy lodu”. Pluszowy Snoopy również był na stacji kosmicznej.

Snoopy ma długą historię w NASA, począwszy od tego, że astronauci Apollo X, Thomas Stafford, John Young i Gene Cernan, jako pseudonimy wybrali postacie „Peanuts” – moduł dowodzenia nazywał się Charlie Brown, a moduł księżycowy to Snoopy.

„Ktoś wpadł na pomysł, aby spróbować zwiększyć zainteresowanie programem kosmicznym. Zanim dotarli do Apollo 10, poczuli, że program będzie nieco nieaktualny” – powiedział Craig Schulz, syn Charlesa Schulza. , twórca programu Fistaszki. „Dla mojego ojca był to prawdopodobnie jeden z największych, jeśli nie największy zaszczyt, jaki można było przyznać jego komiksowej historii”.

Ze swojej strony Charles Schulze rysował paski ze Snoopym, gdy szedł po księżycu. „Zrobiłem to! Jestem pierwszym beaglem na Księżycu! Pokonałem Rosjan… Pokonałem wszystkich… Pokonałem nawet tego głupiego kota mieszkającego obok! „, mówi Snoopy w jednym.

NASA i „Peanuts” były często wirowane. Agencja kosmiczna honoruje swoich najlepszych pracowników nagrodą Silver Snoopy, a lalka Snoopy była na pokładzie statku kosmicznego CST-100 Starliner Boeinga w 2019 roku.

Pluszowy Snoopy o wymiarach 10 na 7 cali, stworzony na misję Artemis I, nie należał do tych, które można znaleźć na docelowej półce. Jest to jedyna w swoim rodzaju i starannie zaprojektowana praca przy użyciu wyłącznie materiałów zatwierdzonych przez NASA. Test wytrzymałościowy zaplanowany jest na grudzień.

READ  Sonda Marsa NASA mogła przebić pierwszą próbkę skały powrotnej

„Skafandry kosmiczne muszą spełniać wszystkie wymagania i być tej samej jakości co astronauci, zarówno pod względem materiałów, jak i tego, co zostało zatwierdzone. To był wielomiesięczny proces, podczas którego przyjrzeli się wszystkim materiałom użytym w skafander kosmiczny” – powiedział Craig Schulze.

Pod wieloma względami ponowne zjednoczenie Snoopy’ego i NASA w 2021 r. odzwierciedla sposób, w jaki początkowo współpracowali ze sobą, aby wzbudzić zainteresowanie eksploracją kosmosu.

„Podróże kosmiczne są teraz prawie normalne” – powiedział Schulze. „Zakres uwagi ludzi jest przez większość czasu nieco słaby. Więc kiedy wstrzykniesz zabawnego Snoopy’ego, pobudzisz publiczność. „

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top