Wojna rosyjsko-ukraińska: co wiemy w 94. dniu inwazji | Ukraina

 • Gubernator Ługańska powiedział, że siły ukraińskie mogą być zmuszone do wycofania się z tego obszaru, aby uniknąć schwytania. „Rosjanie nie będą w stanie zdobyć regionu Ługańska w nadchodzących dniach, jak oczekiwali analitycy”, Heidi napisała w Telegramie, dodając: „Jednakże, aby nie dać się złapać, będziemy musieli się wycofać”.

 • Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział, że sytuacja w Donbasie jest „niezwykle trudna”. W krótkim wideo przemówieniu powiedział, że siły rosyjskie są skoncentrowane w regionie przybrzeżnym Ukrainy i wykorzystują „maksymalne rezerwy artyleryjskie”.

 • Kanclerz Austrii Karl Nehammer stwierdził, że Władimir Putin jest „gotowy do omówienia wymiany więźniów z Ukrainą”.A Po rozmowach z prezydentem Rosji. Nahamer powiedział również, że Putin „dał sygnały, że jest w pełni przygotowany do zezwolenia na eksport przez porty morskie”, dodając: „Prawdziwe pragnienie stanie się jasne dopiero wtedy, gdy zostanie faktycznie zrealizowane”.

 • Rosja spodziewa się otrzymać w tym roku 1 bilion rubli (14 miliardów dolarów) dodatkowych przychodów z ropy i gazuMinister finansów tego kraju zapowiedział, zaznaczając, że dodatkowe dochody zostaną przeznaczone na trwającą rosyjską inwazję na Ukrainę.

 • Prezydent USA Joe Biden oskarżył Putina o próbę „wymazania” ukraińskiej kultury i tożsamości podczas przemówienia. Biden powiedział również, że Putin nieumyślnie „dołączył do NATO w całej Europie” po tym, jak Szwecja i Finlandia starały się o członkostwo w sojuszu w następstwie inwazji Rosji na Ukrainę.

 • Oczekuje się, że Stany Zjednoczone wyślą na Ukrainę systemy rakietowe dalekiego zasięgu, co można ogłosić w przyszłym tygodniuA Raporty CNN. Systemy rakietowe, Multiple Launch Rocket System (MLRS), były jednym z najważniejszych próśb ukraińskich urzędników, którzy twierdzą, że konieczne jest powstrzymanie rosyjskiego postępu.

 • Z dokumentów sądowych wynikało, że ponad 100 rosyjskich Gwardzistów Narodowych zostało wydalonych za odmowę walki na Ukrainie. I sprawy 115 żołnierzy Gwardii Narodowejsiła znana również jako Rosgwardia, wydaje się być najbardziej jasną wskazówką, że istnieje sprzeciw niektórych części rosyjskich sił bezpieczeństwa wobec inwazji.

  READ  Były prawnik Departamentu Sprawiedliwości USA ucina swoje oświadczenie 6 stycznia, powołując się na „przywilej” Trumpa
 • Nowe dane ONZ ujawniają, że zginęło 4031 cywilów Od czasu pierwszej inwazji Rosji na Ukrainę w lutym 261 z nich to dzieci.

 • Ned Windrow

  "Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Back to top