Włoch Draghi z Wembley Politico w finale Euro 2020 نهائي

RZYM – włoski premier Mario Draghi złożył śmiałą – choć mało prawdopodobną – propozycję wyrzucenia finału Euro 2020 z Anglii.

Wembley ma być gospodarzem finału i półfinału Mistrzostw Europy w piłce nożnej w lipcu, ale istnieją obawy, czy te mecze powinny odbyć się w Londynie ze względu na rosnącą liczbę kontuzji związanych z agresją w Wielkiej Brytanii. wariant delta koronawirusa.

Zapytany podczas konferencji prasowej w Berlinie, czy popiera przeniesienie finału do Rzymu, Draghi powiedział: „Tak… Będę pracował nad osiągnięciem tego w kraju, w którym nowe infekcje wirusem Corona nie rosną”.

Draghi, fan Romów, wygłosił te uwagi podczas konferencji prasowej z Angelą Merkel, ponieważ obie twierdziły, że piłka nożna jest jedyną rzeczą, która ich dzieli.

Wzrost liczby przypadków koronawirusa opóźnił Borisa Johnsona o miesiąc do zniesienia ograniczeń zaplanowanych na 21 czerwca i zmusił rząd brytyjski oraz UEFA, organ zarządzający europejskim futbolem, do rozważenia zwolnień z podróży i kwarantanny dla odwiedzających kibiców.

na czas Nie wykluczył UEFA Przeniósł finał do innego kraju, mówiąc, że ma plan awaryjny.

Inne stolice europejskie, a także Rzym, chciały wykorzystać problemy Wielkiej Brytanii. Monachium zaoferowało alternatywne miejsce na finał, a bawarski premier Markus Soder powiedział, że miasto jest gotowe: „Zawsze będziemy szczęśliwi, kiedy będziemy mogli zorganizować kolejny mecz”.

Jako alternatywną lokalizację zaproponowano również Węgry.

Wielka Brytania miała w poniedziałek ponad 10 000 przypadków nowego koronawirusa, podczas gdy Włochy miały tylko 495.

UEFA powiedziała, że ​​nie ma planów przeniesienia meczu do Rzymu: „UEFA, FA i władze angielskie ściśle współpracują ze sobą, aby zorganizować półfinały i finał Euro 2020 na Wembley i nie ma planów zmiany miejsca na te gry.”

READ  Lightning zagra z Hurricanes w Pucharze Stanleya w drugiej rundzie

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top