Wirus koronowy w Polsce. Ograniczenia – Konferencja Ministra Zdrowia Adama Nidzilskiego [21 kwietnia]

Nadal mamy wysoką zapadalność na infekcje, hospitalizacje i zgony – powiedział w środę na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Nidzeilsky. Jednak, jak przyznaje, Apogee wydaje się być za nami. O konferencji relacjonowaliśmy na tvn24.pl.

Minister zdrowia Adam Nidzilsky nie wykluczał wcześniej możliwości regionalnego zniesienia zakazu. Szef resortu zdrowia zaznaczył, że jest dla niego priorytetem Restrukturyzacja edukacyjnaStąd powrót uczniów klas I-III do szkoły podstawowej. Według jego raportów w następnej kolejności usuwane będą usługi – w tym m.in. branża Włosy i makijaż, Handel wielkopowierzchniowy, hotelWreszcie Restauracje ja Siłownie. Według szefa resortu zdrowia dalsze złagodzenie restrykcji spodziewane jest w maju i czerwcu.

Oglądaj na żywo w TVN24

Z konferencji relacjonujemy na tvn24.pl:

 • Nietzsche w sprawie rekomendacji na majowe wybory prezydenckie w Rissowie: Oto dyskusja, brak wyników.

 • Nidzilskiego o tym, czy Ministerstwo Zdrowia jest świadome „praktyk niektórych firm, które zalecają szczepienia przeciwko praniu brudnych pieniędzy”: Narodowy Program Szczepień gwarantuje bezpłatne szczepienia. Pobieranie opłat za to jest nielegalne. Jeśli takie sygnały docierają do nas, NFZ weryfikuje te informacje.

 • Nidgeilsky’ego, czy jest zadowolony z obecnego wskaźnika szczepień: Współpraca z ministrem Mikey’em Dvo சிக் k (Rządowa władza absolutna w zakresie szczepionek – autor) jest bardzo dobra. Prędkość jest niska ze względu na dostawy. Najbardziej oczywistą poprawą jest comiesięczne zwiększanie liczby szczepionek. Bardzo się z tego cieszę.

 • Nidzeilsky o możliwości otwarcia nowych obiektów sportowych, np. Ogródków restauracyjnych, z uwagi na możliwość zabawy na świeżym powietrzu: Tutaj mamy porozumienie co do kolejności przywracania. Po weekendzie majowym często otwieramy instytucje kultury.

 • Nitzilsky o doniesieniach o błędnej diagnozie: Ryzyko, że sfałszowana szczepionka pojawi się w oficjalnym obiegu, praktycznie nie istnieje.

 • Nietzschevsky o potwierdzonych mutacjach wirusa koronowego w Polsce: Zidentyfikowaliśmy Brytyjczyków, mieszkańców RPA i Nigeryjczyków. Nie zidentyfikowaliśmy jeszcze mutacji brazylijskiej.

 • Nietzsche o zniesieniu obowiązku noszenia masek na świeżym powietrzu: Dyskutujemy o tym. Głównym kryterium określającym to jest częstotliwość infekcji. Zajmiemy się tą kwestią w następną środę.

 • Pytania zaczynają się od Ministra Zdrowia.

 • Nidzilsky: To są pierwsze posunięcia. W przyszłym tygodniu przedstawimy kompleksowy plan na cały maj, który obejmie branżę hotelarską i gastronomiczną. Będziemy również ogłaszać plany na wesela lub podobne uroczystości.

 • Nidzilski: W pozostałych województwach od poniedziałku 26 kwietnia wznowimy działalność salonów kosmetycznych, fryzjerskich i kosmetycznych.

 • Nidzilsky: W innych klasach od przyszłego poniedziałku wznowimy edukację hybrydową w klasach I-III.

 • Nidzilsky: Jeśli chodzi o województwa, w których mamy trudną sytuację, to utrzymujemy ograniczenia, które dotychczas obowiązywały w tych województwach.

  To pięć rejsów: śląskie, dolnośląskie, wielkopolskie, dzkie i opolskie.

 • Nidzilsky: Analizując sytuację, staramy się przyjrzeć obszarom. Mamy obszary, w których sytuacja zanieczyszczenia jest trudna. Są to: Śląsk, Dolny Śląsk, Wielkopolska oraz Pustkowia Edskiego i Obolskiego. W innym nasileniu mamy botulizm, podcorbaceae oraz robaki i musurię. Rozbieżność jest ogromna – średnia krajowa wynosi 36,3 (średnia dzienna liczba zakażeń na 100 000 mieszkańców).

 • Nidzilsky: To jest pozytywna informacja, ale należy wziąć pod uwagę, że nadal mamy więcej infekcji, hospitalizacji i zgonów.

 • Nidzilsky: Najtrudniejszym parametrem jest liczba zgonów. Tutaj też Apoki wydaje się być za nami. Mamy najwięcej ofiar śmiertelnych, ale tydzień temu.

 • Nidzilsky: Osiągnęliśmy szczyt chorób i hospitalizacji. Należy zauważyć, że w obu tych sytuacjach wskaźnik zakażeń i hospitalizacji jest wysoki.

 • Nidzilsky: Poprawia się stan szpitali. Widzimy spadek w testach zlecanych przez GPS. Obsługiwaliśmy prawie jedną trzecią ostatnich dwóch tygodni.

 • Konferencję będziemy transmitować na żywo w TVN24 i nowszych W Internecie.

 • Rozpoczyna się konferencja Ministra Zdrowia.

 • Obecnie większość ograniczeń obowiązuje do 25 kwietnia, ale żłobek i przedszkole zostały ponownie otwarte 19 kwietnia. Hotel będzie zamknięty do 3 maja.

  Minister zdrowia Adam Nidzilsky zapowiedział, że spodziewa się większego złagodzenia kontroli pod koniec maja i czerwca.

 • Prezes MEiN Przemysław Czarnek Zawiera informacje o egzaminach końcowych i egzaminach dla uczniów klas ósmych. Zapowiada, że ​​odbędą się w ustalonych i wcześniej zaplanowanych terminach.

  – Przed egzaminem nie będzie testu koronawirusa. Nie chcemy stresować maturzystów ani ósmych klas. Przepisy zdrowotne i zarządzanie wystarczą – powiedział Sarnek.

 • Wirusolog, profesor Votsimiers Good, niedawno wyjaśnił, że infekcja jest całkowicie opanowana „tylko kilkadziesiąt nowych przypadków dziennie”. Oszacował, że 10 000 potwierdzonych infekcji dziennie to „wciąż dużo”.

  Czytaj więcej: Stan, który może kontrolować infekcję

 • Rzecznik rządu Piotr M ல்ல ller zapowiedział dziś, że zmiany w przepisach będą wprowadzane w kilku etapach.

 • Dr Pavs Krezievsky, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej, który walczył z COVID-19 Przemawiał dziś w TVN24Jeśli chodzi o ograniczenia, musimy pomyśleć o regionalizacji.

  – Widać, że sytuacja w Województwach Warmisko-Mazurskim, Lubelskim i Botławskim jest bardzo spokojna. Pomorskie i mazowieckie to województwa pośrednie, a jeszcze bardziej niestabilna jest sytuacja w południowej Polsce, zwłaszcza na Dolnym Śląsku, Śląsku, Młbolskiej i Wielkopolsce – zaznaczył.

 • Zgodnie z zapowiedzią Ministra Zdrowia pierwszym krokiem jest przywrócenie edukacji i powrót do szkoły dzieciom z klas I-III szkoły podstawowej.

 • Ministerstwo Zdrowia ogłosiło dziś 13 926 nowych potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem.

 • dzień dobry! Raport rozpoczynamy w oczekiwaniu na konferencję dotyczącą decyzji w sprawie ograniczeń. Za chwilę wyląduje minister zdrowia Adam Nidzilsky.

Andrusievich: Uważany za wariant regionalny w celu złagodzenia ograniczeńTVN24

Wirus koronowy w Polsce. Aktualne ograniczenia

Tydzień temu podczas konferencji prasowej w środę minister zdrowia Adam Nidzeilsky mówił o obecnych ograniczeniach. Handel ja Usługi Zostanie przedłużony do najbliższej niedzieli 25 kwietnia. Z kolei hotel ja Zakwaterowanie Będą zamknięte co najmniej do 3 maja.

Pełne działanie wznowiono w poniedziałek 19 kwietnia Żłobki ja żłobek lub gimnazjum. Również od poniedziałku Obiektów sportowych W terenie otwartym można je również wykorzystać do gier amatorskich, ale jest limit 25 osób.

Do 25 kwietnia obowiązują następujące ograniczenia:

– Zamknięte Szkoły, Nauczanie nadal odbywa się na odległość, – zamknięte Teatry, kina, muzea, galerie sztuki, kasyna, – Zamknięte Baseny, słońca, solarium, – Zamknięte Salony piękności, salony piękności i fryzjerzy, – Zamknięte Centra biznesowe i galerie (W tym sklepy spożywcze, apteki i drogerie, sklepy prasowe, księgarnie), – zamknięte Sklepy meblowe i budowlane Ponad dwa tysiące metrów kwadratowych,

– Ograniczenia W firmach, na wystawach lub na poczcie: 1 osoba na 15 m2 w sklepach do 100 m2 i 1 osoba na 20 m2 w sklepach powyżej 100 m2, – Limity Obiekty religijne: 1 osoba na 20 metrów kwadratowych, obowiązkiem zachować odległość co najmniej 1,5 metra oraz zamknąć usta i nos.

Kluczowe źródło zdjęć: TVN24

READ  Poruszające słowa Roberta Lewandowskiego poruszyły Annę Lewandowski (WIDEO)

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top