WatchOS 9: etapy snu, strefy tętna i więcej dostępu do Apple Watch

Ta historia jest częścią WWDC 2022Pełna relacja CNET z dorocznej konferencji Apple Developer Conference.

WatchOS 9, kolejna ważna aktualizacja oprogramowania Zegarek ApplePrzyniesie Ci wiele nowych sposobów na śledzenie swojego zdrowia. Apple zapoznał się z aktualizacją w poniedziałek podczas corocznej premiery Ogólnoświatowa Konferencja DeweloperówZaprezentowano nowe funkcje fitness dla biegaczy, lepsze śledzenie snu, aplikację do śledzenia leków i nowe tarcze zegarka.

Reklama pokazuje, że Apple koncentruje się na zdrowiu i kondycji jako kluczowych punktach sprzedaży zegarka Apple Watch. Nowe wskaźniki działania i śledzenia snu powinny pomóc Apple wypełnić lukę w pojemności między swoimi smartwatchami a konkurencyjnymi urządzeniami takich firm jak Fitbit, Samsung, Garmin i Oura. Aktualizacja pojawi się po raz pierwszy jesienią na Apple Watch Series 4 i nowszych. Wersja zapoznawcza dla programistów jest dostępna natychmiast, a publiczna wersja beta ruszy w przyszłym miesiącu.


Teraz graj:
Patrz na to:

Etapy snu są dostarczane z Watch OS9


12:04

Dzięki WatchOS 9 Apple Watch zyska nowe wskaźniki, które pomogą biegaczom lepiej zrozumieć ich wyniki i zmniejszyć ryzyko kontuzji. Obejmują one drgania pionowe, długość kroku i czas kontaktu z podłożem. Nowy widok ćwiczenia pozwoli ci na pierwszy rzut oka zobaczyć więcej informacji, takich jak sekcje, podziały i wysokość.

Strefy tętna zapewnią głębszy wgląd w intensywność treningu w WatchOS 9. Nowa opcja treningu multi-sportowego pozwoli sportowcom łatwo przełączać się między śledzeniem biegania, jazdy na rowerze i pływania. Apple dodaje również dedykowaną opcję treningu, która pozwala na trening interwałowy, który obejmuje odpoczynek.

Apple poprawia również analizę snu, wprowadzając etapy snu do swoich smartwatchów. Jak sama nazwa wskazuje, etapy snu pokażą Ci, ile czasu spędziłeś w fazie REM, śnie podstawowym i głębokim. Monitory fitness od Fitbit, Samsung i innych wdrożyły tę funkcję wcześniej, więc ten dodatek powinien przyspieszyć działanie Apple Watch.

READ  Forza Horizon 5 jest dzisiaj dostępna, oto wszystkie modele Audi, którymi możesz jeździć

Czytaj więcej: Apple Watch wkrótce będzie śledzić Twój sen

WatchOS 9 wprowadzi pewne ulepszenia w wykrywaniu migotania przedsionków. Twój zegarek Apple Watch będzie teraz mógł zapewnić więcej kontekstu dzięki nowej funkcji o nazwie historia AFib, która śledzi częstotliwość i inne trendy związane ze stanem serca.

Nowa aplikacja do leków pojawi się w WatchOS 9. Aplikacja ma na celu ułatwienie rejestrowania leków i ustawianie regularnych przypomnień o przyjmowaniu niektórych leków i witamin, nawet bez zegarka Apple Watch. Będziesz mógł dodawać leki, skanując etykietę lub wpisując nazwę ręcznie. Aplikacja wyświetli również informacje o interakcjach leków.

Aktualizacja wprowadzi cztery nowe tarcze zegarka i obsługę sześciu nowych języków klawiatury. Nowe tarcze zegarków noszą nazwy Lunar, Playtime, Metropolitan i Astronomy. Inne funkcje obejmują mniej zaśmiecone powiadomienia, gdy zegarek Apple Watch jest w użyciu, nowe szybkie czynności umożliwiające odbieranie połączeń lub robienie zdjęć za pomocą gestu podwójnego wybierania oraz przeprojektowaną stację dokującą, która nadaje priorytet aplikacjom aktualnie używanym.

Nowe aktualizacje oprogramowania dla głównych produktów Apple są zwykle podstawą WWDC. Apple używa słowa otwierającego jako okazji do ekscytowania się nowymi funkcjami i aktualizacjami, zanim oprogramowanie pojawi się w dalszej części roku. Chociaż prawie cała konferencja odbywa się w tym roku, Apple zorganizowało w poniedziałek specjalne wydarzenie dla programistów i studentów w swoim kampusie Apple Park.

Apple utrzymało swoją wiodącą pozycję w branży smartwatchów. Apple odpowiadał za 36,1% dostaw smartwatchy w pierwszym kwartale 2022 roku, co stanowi wzrost z 35,9% w analogicznym okresie ubiegłego roku, według danych Badania kontrapunktów. Apple odpowiadał za 28,9% dostaw rdzeni i smartwatchów w pierwszym kwartale 2022 r., wynika z raportu firmy badawczej. Kanały.

Dowiedz się więcej o Najważniejsze ogłoszenia Apple na WWDCSprawdź wszystko, czego się nauczyliśmy iOS 16 A macOS Ventura.

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top