Wasilewski zatrzymał się na 23. miejscu, gdy Lightning pokonał Bruinsa – Sportsnet.ca

TAMPA, Floryda — Brayden Point strzelił swojego 42. gola w sezonie, przełamując remis w drugiej połowie, Andrei Vasilevskiy obronił 23, a rosnąca drużyna Tampa Bay Lightning pokonała w środowy wieczór prowadzącego Atlantic Division 3:1 Boston Bruins.

Tampa Bay zdobyła także gole Mitchella Chaffee i Nikity Kucherova, a bilans Lightning w ciągu ostatnich ośmiu meczów poprawił się do 7-0-1. Lightning przesunęli się o dwa punkty do trzeciego miejsca Toronto w dywizji atlantyckiej.

Obrońca Lightning Victor Hedman i Point wrócili po opuszczeniu jednego meczu z powodu kontuzji dolnej części ciała. Hedman zaliczył asystę i został czwartym aktywnym obrońcą, który miał na swoim koncie trzy sezony, w których zdobył 70 punktów.

Linus Ullmark obronił 28 strzałów, a gola dla Bruins zdobył Danton Heinen. Boston we wtorek wieczorem zwyciężył na Florydzie 4:3 w meczu o czołowe miejsce w lidze.

„Szczerze mówiąc, nie sądziłem, że którakolwiek z drużyn była na szczycie swojej formy” – powiedział trener Bruins Jim Montgomery. Myślę, że wracali z zachodniego wybrzeża. Dlatego nie sądzę, żeby były tak ostre jak dawniej. Intensywność i emocje związane z grą nie były takie same jak wczoraj wieczorem.

Dzięki temu w drugiej kwarcie Lightning prowadziło 2:1 przy 6:50. Środkowy strzelił 10 goli w ostatnich siedmiu meczach.

„Zdobycie prowadzenia dla nas było dzisiaj czymś wielkim” – powiedział trener Lightning, John Cooper. „Pomyślałem, że to było dla nas ważne, że wykorzystaliśmy przewagę zespołu, który poprzedniego wieczoru opróżnił bak i myślę, że nam się to udało”.

Kucherov objął prowadzenie w NHL ze 124 punktami po golu przy pustej siatce na 27 sekund przed końcem meczu. Prawy skrzydłowy ma na koncie 42 gole.

„Przeprowadzili wstępną selekcję lepiej niż my, co moim zdaniem pozwoliło im zaoszczędzić więcej czasu” – powiedział Montgomery. „To znaczy, że drugi gol był dla nich świetnym wybawieniem, ale my źle sprawdziliśmy grę wstępną”.

READ  Raducanu - Williams odłożył, pozostawiając fanów wściekłych

Wasilewski wygrał swój 290. mecz i zremisował z Edem Giacominem, który zajął 46. miejsce na liście zawodowej. Bramkarz, który opuścił pierwsze 20 meczów sezonu po operacji przepukliny dysku lędźwiowego, powiedział, że fizycznie czuje się „niedobrze i nieźle”.

„Staram się o siebie dbać i zamierzam pracować nad doskonaleniem siebie” – powiedział Wasilewski. „Ponownie jest to dla mnie inny sezon, podobnie jak operacja i tak dalej”.

Wydawało się, że Tampa Bay objęło prowadzenie 3:1 po trzeciej tercji, co zapewniłoby Stevenowi Stamkosowi dziewiąty 30 goli w sezonie, ale recenzja wideo wykazała, że ​​mecz był na spalonym.

Następny

Bruins: Rozegraj czwartą rundę składającego się z sześciu meczów w sobotni wieczór w Waszyngtonie.

Lightning: W sobotni wieczór będziemy gościć New York Islanders.