W Polsce styczniowa maksymalna temperatura pierwszego dnia roku wynosi 19°C

Temperatury w Polsce osiągnęły wczoraj prawie 19°C (66,2°F), nowy rekord styczniowy. W niektórych częściach kraju, w tym w stolicy Warszawie, średnie temperatury w ciągu dnia osiągnęły poziom ustalony przez Państwową Agencję Meteorologiczną jako letni.

Po grudniu temperatura spadła do -18°C (-0,4°F) i spadły największe opady śniegu od dekady.

Oficjalna stacja pomiarowa na warszawskim Okęciu odnotowała wczoraj w południe temperaturę 18,9 st. Najwyższa styczniowa temperatura w Polsce (przekraczająca 18,6°C odnotowane w Pszennie w 1999 r.) jest najwyższą temperaturą, jaką kiedykolwiek odnotowano w stolicy zimą.

W całym kraju pogoda pozostała wyjątkowo ciepła, a państwowa agencja meteorologiczna IMGW-PIB odnotowała, że ​​średnia dzienna temperatura wyniosła 15 stopni Celsjusza.

W Słubicach, mieście na zachodniej granicy Niemiec, średnia temperatura w ciągu dnia wyniosła 15,3°C, podczas gdy w Warszawie i we Wrocławiu było to 15°C – podał IMGW-PIB. Zostało to zdefiniowane jako progowa temperatura letnia agencji wynosząca 15°C.

Wczorajszy upał był kolejnym rekordowo niskim dniem poprzednim, kiedy w Słubicach odnotowano 18,1°C, pobijając poprzednią temperaturę sylwestrową, która wyniosła 14,6°C (rok temu w Legnicy).

Zeszłego lata Słubice zarezerwowały także Polskę Najwyższa temperatura, jaką kiedykolwiek zarejestrowano w czerwcu38,3°C (100,9°F).

READ  Zezwolono na inwestycje w interkonektor o mocy 700 MW między Litwą a Polską

Jak podaje IMGW, temperatura w Słubicach 31 grudnia była prawie o 14 stopni wyższa od średniej dobowej, podczas gdy średnia dla całej Polski była o 10 stopni wyższa od średniej.

Polski serwis pogodowy DobraPogoda24 zauważa, że ​​sąsiednie Niemcy również odnotowały najwyższą w historii temperaturę sylwestrową. Ciepła pogoda wynika z powietrza przepływającego przez Europę z północno-zachodniej Afryki.

Przewiduje się, że reszta tygodnia będzie stosunkowo ciepła, chociaż szczyty będą widoczne 31 grudnia i 1 stycznia.

Polska, podobnie jak reszta świata, to widziała Rosnąca temperatura W ostatnich latach. To był rok 2019 To był najgorętszy rok w kraju od czasu rozpoczęcia pomiarów A rok 2022 był najcieplejszym rokiem w historii – powiedział wczoraj Polsat News klimatolog Rafał Mazzewski.

Jednak ostatni miesiąc przyniósł najniższą temperaturę. W nocy z 13 na 14 grudnia termometry na wschodzie kraju spadły do ​​-18,6°C. Polska doświadczyła również największych opadów śniegu od dekady.

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top