W finale kobiet tytuł zdobyła Polka Ika Świątek

„Do mojego zespołu, przepraszam, że sprawiam taki ból… Postaram się zrobić lepiej. Wiem, że wygraliśmy ten mecz, ale nie było łatwo. Bycie w trasie przez dwa tygodnie jest trudne. Dziękuję również mojej rodzinie; Wielu przyjechało z Polski i czuję miłość.

„Nie chodzi tylko o występy, uwielbiam tu być, to moje ulubione miejsce na trasie”.

Świątek wyróżniał się pod względem kątów z linii bazowej i 3:0 w upalne i wietrzne popołudnie na korcie Philippe Chatrier, gdy zajmująca 43. miejsce w rankingu Muchova uspokoiła swoje nerwy, weszła na szachownicę i znów groziła załamaniem.

Muchova miała okazje w piątej partii pierwszego seta, ale 26-latka nie potrafiła ich wykończyć i w kolejnej partii wpadła w dalsze tarapaty, wiążąc się delikatnym drop shotem i bekhendowym zwycięzcą. .

Muchova, która wygrała jedyny raz, kiedy para spotkała się w Pradze w 2019 roku, otworzyła się przy drugim serwisie Svidka, ale Czeszka posypała lawiną błędów, pozwalając przeciwnikowi ustawić się w 44 minuty z kolejną przerwą.

Świątek nadal wykorzystywał błędy Muchovej w drugim secie, budując w drugim secie prowadzenie 3:0.

Muchova zaczęła nabierać pewności siebie i uderzać z większą precyzją, aby wywrzeć presję na Svidek, który popełnił podwójny błąd, dając przeciwnikowi szansę na wyrównanie w następnym meczu, ale w historii nastąpił kolejny zwrot akcji.

Po przełamaniu go przy stanie 5:5 Sviatek ponownie poddała swój serwis, ale Muchova uratowała dwa sety, po czym uderzyła pełną mocą magiczną salwą, która ostatecznie wymusiła rozstrzygnięcie.

Polka Ika Świadek podnosi trofeum, świętując zwycięstwo w finale kobiet French Open. AP

Muchova była pełna pewności siebie, pokonując w półfinale Arynę Sabalenkę w trzech setach i awansując do finałowego seta, ale Svidek przełamał wczesną przerwę i odzyskał impet, wygrywając trzy mecze z rzędu.

Czołowy rozstawiony stracił serwis w siódmym meczu, ale natychmiast się przełamał, by zbudować ciasny chwyt i zbliżyć się do tytułu.

READ  Nowy polski projekt ustawy ma na celu uregulowanie zasobów cyfrowych przy tworzeniu MiCA

Sceny emocjonalne

Wywołało to emocjonalne sceny na korcie centralnym, gdy Świtek załamał się łzami radości, zanim dołączył do swojej rodziny na uroczystości.

Potem w chwili, która wywołała poruszenie w mediach społecznościowych, upuściła pokrywkę kubka, machając nim w powietrzu.

Dla Muchovej była to pierwsza porażka z zawodniczką z pierwszej trójki od sześciu spotkań.

„Mam zamiar mówić krótko, ponieważ jest to trochę emocjonalne” – powiedziała ze łzami w oczach, gdy tłum skandował jej imię. „Do tej pory było tak blisko, ale grałem najlepiej, Ika. Jeszcze raz gratuluję tobie i twojej drużynie.

„Do mojego pudełka. Kiedy widzę tych ludzi, czuję się zwycięzcą. Dzięki. Mam nadzieję, że to dopiero początek. Przebyliśmy długą drogę.”

Trzecie zwycięstwo Svidek w Paryżu zremisowało z trzykrotną mistrzynią świata Sereną Williams, Monicą Seles i Arantzą Sanchez Vicario.

Dyrektor turnieju Amelie Mauresmo powiedziała o Polaku: „Przez lata miał świetne relacje z Rolandem Garrosem. Jest jeszcze młoda… i możemy sobie wyobrazić, że jeszcze wiele razy wzniesie tutaj to trofeum.

Rozstawiony z numerem czwartym Ivan Todic i Austin Krajicek zdobyli następnie tytuł w grze podwójnej mężczyzn, pokonując 6:3, 6:1 amerykańsko-chorwacką parę Belgów Sander Gill i Joran Willijen.