Vancouver Island dodaje 292 przypadki COVID-19, 5 zgonów w weekend Dziękczynienia

Wiktoria –

Urzędnicy ds. zdrowia Kolumbii Brytyjskiej zgłosili we wtorek 292 nowe przypadki COVID-19 na obszarze Vancouver Island.

Sprawy były wśród 2090 nowych przypadków Nagrany w całej prowincji w ciągu ostatnich czterech dni.

Spośród tych przypadków 603 zarejestrowano w sobotę, 634 zidentyfikowano w niedzielę, 468 zgłoszono w poniedziałek, a 385 dodano we wtorek.

Według Departamentu Zdrowia Kolumbii Brytyjskiej istnieje obecnie 5 183 aktywnych przypadków COVID-19 w Kolumbii Brytyjskiej, w tym 622 aktywnych przypadków w Okręgu Zdrowia Wyspy.

Dane Island Health zidentyfikowały lokalizację 550 aktywnych przypadków we wtorek, w tym 257 na Wyspie Południowej, 235 na Wyspie Centralnej i 58 na Wyspie Północnej.

Island Health ogłosił również Epidemia COVID-19 w Szpitalu Ogólnym Tofino Wtorek. Urząd ds. Zdrowia powiedział, że epidemia dotknęła czterech pacjentów.

Według BC Center for Disease Control we wtorek 42 osoby są hospitalizowane w celu leczenia COVID-19 w Island Health District. Z tej liczby 28 pacjentów wymaga intensywnej opieki.

W ciągu długiego weekendu w całym hrabstwie zgłoszono 28 zgonów związanych z COVID-19. Osiem zgonów miało miejsce w Inland Health District, siedem zgonów odnotowano w Northern Health, pięć w Island Health, kolejne pięć w Fraser Health, a trzy w Vancouver Coastal Health.

Od początku pandemii w Kolumbii Brytyjskiej z powodu COVID-19 zmarło 2029 osób, w tym 77 zgonów zgłoszonych w Island Health District.

Reklamy wtorkowe

Wcześniej we wtorek minister zdrowia Adrian Dix i regionalny specjalista ds. zdrowia dr Bonnie Henry przemawiali na konferencji prasowej na żywo.

Urzędnicy służby zdrowia ogłosili, że dzieci w wieku od 5 do 11 lat są teraz Wymagane maski W zamkniętych miejscach publicznych skuteczne natychmiast.

Dyrektor medyczny Kolumbii Brytyjskiej powiedział, że prowincja przygotowuje plany szczepienia dzieci w tej grupie wiekowej, jeśli szczepionki przeciw COVID-19 zostaną zatwierdzone do stosowania u dzieci przez Health Canada.

READ  Wraz ze wzrostem liczby zgonów spowodowanych przez COVID-19 i przeciążeniem szpitali, Rosja nałożyła ograniczenia

Tymczasem Henry i Dix wezwali wszystkich Kolumbijczyków Brytyjskich, zwłaszcza mieszkańców Północnego Okręgu Zdrowia, do zaszczepienia się.

Minister zdrowia Kolumbii Brytyjskiej określił sytuację w Northern Health jako „wyjątkowo niebezpieczną”, zauważając, że w ostatnich tygodniach dziesiątki osób zostało przeniesionych ze szpitali rejonowych w celu uzyskania intensywnej opieki.

Dix mówi, że z ostatnich 55 transferów 43 zostało wyleczonych z COVID-19, a 42 z tych osób nie zostało w pełni zaszczepionych.

„Dla tych, którzy chodzą po okolicy nieszczepieni i którzy mogą znaleźć się na łóżkach intensywnej opieki za dwa lub trzy tygodnie, nadszedł czas, aby się zaszczepić” – powiedział.

Urzędnicy ds. zdrowia dodali, że szczepionki pomagają zmniejszyć ciężkość choroby w przypadku zarażenia się COVID-19 i pomagają chronić osoby z grupy ryzyka, które mogą nie być w stanie same otrzymać szczepionki, takie jak małe dzieci.

Dix zauważył, że pacjenci z Północnego Okręgu Zdrowia musieli być transportowani „setki kilometrów”, aby dotrzeć do szpitali w innych okręgach zdrowotnych, w tym Island Health, co może wywrzeć większą presję na rodziny, pacjentów i systemy opieki zdrowotnej w całym hrabstwie.

We wtorek 88,8% osób w wieku 12 lat i starszych otrzymało jedną dawkę szczepionki COVID-19 w Kolumbii Brytyjskiej, podczas gdy 82,6% uprawnionych otrzymało dwie dawki.

W sumie prowincja dostarczyła 7 978 015 dawek szczepionki od czasu rozpoczęcia kampanii szczepień w grudniu 2020 r.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top