Valve Steam Deck sprawdza kompatybilność gier na urządzenia mobilne

Wraz z premierą Steam Deck w grudniu 2021 r. Valve poświęca trochę czasu, aby upewnić się, że gracze wiedzą, które tytuły będą działać na ich urządzeniach mobilnych. Chociaż to Lokalizacja Nadal obiecuje „twoją bibliotekę Steam, gdziekolwiek” Mieliśmy zainteresowanie – i trochę sceptycyzmu – czy gry przeznaczone na PC będą dobrze działać na urządzeniu mobilnym z systemem Linux.

Firma niedawno otworzyła swoją stronę internetową @na pokładzie Ujawniono dziś konto na Twitterze, na którym można wyróżnić programy z gier na PC na Steam Deck Program kompatybilności Steam Deck.

Naklejki kompatybilności ze Steam Deck pojawiają się w każdej grze opublikowanej za pośrednictwem Steam, dzieląc je na cztery kategorie. Najwyższy poziom, zweryfikowany, ma zielone logo ze znacznikiem wyboru, wskazującym gry, które działają „świetnie na Steam Deck, od razu po wyjęciu z pudełka”.

Naklejki kompatybilności Steam Deck
Zdjęcie: zawór

Następnym krokiem w dół jest żółty wykrzyknik do włączenia, co oznacza, że ​​może być konieczne ręczne dostosowanie ustawień, aby działało. Pozostałe dwa tagi dotyczą gier, które nie są obsługiwane na Steam Deck lub po prostu nie są znane, ponieważ nie zostały jeszcze przetestowane.

Zdjęcie: zawór

Zweryfikowane gry działają z klawiaturą ekranową, obsługują natywną rozdzielczość Steam Deck, w pełni obsługują system operacyjny i możesz poruszać się po ich menu za pomocą kontrolera. Pierwsza strona wbudowanego sklepu pokaże tylko zweryfikowane gry, ale nadal możesz przeglądać lub przeszukiwać cały sklep.

zawór też Zawiera informacje dla programistów Aby zweryfikować, czy ich gry obsługują laptopa, i jakie kroki należy wykonać, aby każdy mógł przesłać swoje tytuły do ​​recenzji. „Ważne” gry mogą być sprawdzane, nawet jeśli nie zostały przesłane ręcznie, a deweloperzy mogą zgłaszać tytuły do ​​recenzji przed ich wydaniem. Należy zauważyć, że nawet jeśli programista uważa, że ​​jego gra nie jest odpowiednia dla Steam Deck, nie ma możliwości ukrycia jej przed wbudowanym sklepem urządzenia. Valve mówi, że „zamiast całkowicie ograniczać dostęp do niektórych produktów, chcemy umożliwić klientom znalezienie właściwych produktów, biorąc pod uwagę ich konkretne cele i pragnienia”.

W przypadku gier na PC kompatybilność i konfiguracja na szerokiej gamie urządzeń to zawsze mocne i słabe strony. Wszystko, od zastrzeżonych systemów kontroli po oprogramowanie zapobiegające oszustwom, może wszystko zepsuć i dobrze jest widzieć, jak Valve podejmuje proaktywne kroki, aby pomóc właścicielom wiedzieć, które tytuły będą działać od razu. Teraz musimy tylko wiedzieć, które gry nie zdają testu.

READ  Apple, Google i Microsoft łączą siły, aby przeglądanie sieci było „lepsze”

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top