Wyniki wyborów w Calgary: wyniki i analiza skrzydło po skrzydle

Śledź tę historię, aby uzyskać wyniki wyborów na żywo, analizy i raporty, gdy Calgary wybiera nowego burmistrza i radę

Treść artykułu

Jeormy Farkas scedował wyścig burmistrzów na Jyoti Gondek, który został Pierwsza kobieta burmistrz Calgary .

Reklamy

Treść artykułu

Wyniki pokazały, że Gundyk wyprzedził wyścig burmistrzów, gdy tylko pojawiły się pierwsze sondaże opinii publicznej. Ma około 45 procent głosów, 33 000 przed Jerome’em Farkasem, który otrzymał około 30 procent głosów. Miasto opublikowało wyniki z 232 zakładek na 259 zakładek.

W liście koncesyjnym Farkas powiedział, że Gundyk „zdobyła zaufanie Calgarian do przywództwa i mam nadzieję, że da przykład do naśladowania”.

Reklamy

Treść artykułu

Jak wynika z kilku sondaży, Jeff Davison spada na trzecie miejsce z 13 proc. Brad Field otrzymał 5 procent głosów, a Jean Damery 2 procent.

Czterech obecnych radnych ubiegających się o reelekcję stoi przed poważnymi wyzwaniami ze strony innych pretendentów w swoich okręgach.

Joe Magliuca z Ward 2 zajął trzecie miejsce za dwoma innymi kandydatami. Jennifer Wayans prowadzi tym skrzydłem z 48 procentami głosów.

Sean Chu z Ward 4 był w zaciętym wyścigu z DJ Kelly. Każdy z nich objął ich prowadzenie. Chu prowadzi tylko 316 głosami z 25 z 30 ankiet.

Reklamy

Treść artykułu

w apartamencie 9, Gian Carlo Cara mierzy się łeb w łeb z pretendentką Naomi Withers . Kara ma niewielką przewagę 492 głosami we wszystkich z 34 sondaży poza jednym.

Na stanowisku 13 Diane Colley-Urquhart była trzecia z 24 procentami głosów. Dan McClain prowadzi na tym oddziale z 47 procentami głosów.

Fotel skrzydłowy nr 14 Petera Demonga nie jest zagrożony zmianą rąk. Ma 64 procent głosów w Suite 14.

Dwie znajome twarze mogą powrócić na planszę. Richard Putmans z Ward 6 z łatwością prowadzi w tym wyścigu z 46 procentami głosów. Botmas ustąpił z zarządu w 2017 roku.

Reklamy

Treść artykułu

Były radny Ward 10, Andrew Chabot, zdobył swoje stare skrzydło, zdobywając 33 procent głosów. Chabot również zrezygnował w 2017 roku, ale teraz wróci do komnat rady.

W kwestii fluoru 61 procent respondentów głosuje za ponownym wprowadzeniem fluoru do wody.

Rejestrowanie dużej liczby głosów w sondażach wstępnych

Wybory w Calgary mówią, że około 129 500 osób głosowało o godzinie 18:00.

„Ostatecznym wpisem było wstępne głosowanie w 2021 r. 141 329, W komunikacie miasto ogłosiło najwyższą do tej pory frekwencję w głosowaniu wstępnym.

Wybory w Calgary wskazują, że czeka się mniej niż pięć minut w 110 lokalach, podczas gdy dziesięć stacji czeka dłużej niż 30 minut od 17:45. Czasy oczekiwania wydłużają się w większej liczbie lokali wyborczych wraz z trwającym wieczornym szczytem.

Reklamy

Treść artykułu

Jak czekałeś, kiedy głosowałeś? Podziel się z nami swoimi przemyśleniami na poniższym blogu na żywo lub napisz do nas na adres [email protected]

W niektórych lokalach wyborczych ustawiały się długie kolejki

Niektórzy mieszkańcy Calgari donoszą o długich kolejkach przed wyborami, wąskim gardłem, które wydaje się tworzyć, gdy wyborcy wkładają karty do głosowania do maszyny sortującej.

Leah Tanner powiedziała, że ​​głosowanie w toskańskiej szkole w poniedziałek wieczorem zajęło mniej niż 70 minut.

„Myślę, że opóźnienie wynika z faktu, że mieli tylko jednego harmonogramu dla liczby osób”, powiedział Tanner, który wołał zarówno do urzędników ankietowych, jak i innych wyborców za ich przyjaźń i cierpliwość podczas okresu oczekiwania.

„Myślę, że te dwa harmonogramy będą napięte w wielu stacjach do głosowania, a jeśli uda im się to rozwiązać, to w rzeczywistości będzie to dobry system”.

Reklamy

Treść artykułu

O 16:30 miasto poinformowało, że sześć stacji czekało ponad pół godziny, co stanowi zaledwie trzy procent ze 188 lokali wyborczych.

Mieszkańcy Calgary powiedzieli Postmedia, że ​​napotkali długie kolejki na stacjach, w tym FE Osborne School, Valley Creek School i Cambrian Heights School.

Tanner przyjął pełną półszklaną perspektywę na długie oczekiwanie, mówiąc, że jest to znak obywatelskiego udziału w wyborach.

„Jeśli nie chcesz głosować i nie chcesz stać w kolejce, to twoja prerogatywa, ale to wszystko w imię demokracji, musimy wybrać tę opcję” – powiedziała.

– Jason Hering

Uszkodzone stoły do ​​głosowania zostały zastąpione

Reklamy

Treść artykułu

Wybory w Calgary zastąpiły do ​​tej pory sześć harmonogramów głosowania w lokalach wyborczych w całym mieście.

Miasto twierdzi, że gruz na głowach czytelników uniemożliwia maszynom efektywne przetwarzanie kart do głosowania.

Żadne dane nie zostały utracone, ponieważ pendrive z numerem każdej maszyny został przeniesiony do maszyny zastępczej.

„Zmiany tego rodzaju są powszechne we wszystkich wyborach przy użyciu narzędzi planowania” – powiedział rzecznik miasta.

Tymczasem miasto obaliło twierdzenia mediów społecznościowych, że ich narzędzia do planowania zostały stworzone przez Dominion. Podczas wyborów w USA w 2020 r. firma ta została poddana bezpodstawnym zarzutom, że jej urządzenia zostały użyte do sfałszowania głosowania przeciwko Donaldowi Trumpowi.

Wybory bankowe w Calgary zgodnie z harmonogramem dla szybkich wyników

Mieszkańcy Calgary mogą dowiedzieć się, kto jest nowym burmistrzem, w ciągu kilku minut od zakończenia głosowania w poniedziałek wieczorem dzięki harmonogramom głosowań.

Reklamy

Treść artykułu

Podczas głosowania wyborcy złożą swoje karty do głosowania w maszynach, a narzędzie do planowania stworzy wydruk wyników. Te wyniki pojawią się za Strona internetowa dotycząca wyborów miejskich Tuż po zamknięciu sondaży o godzinie 20:00.

Oficer reelekcji Calgary, Kate Martin, powiedział, że planiści są gotowi do pracy po udanej próbie w referendum olimpijskim w 2018 roku.

„Harmonogramy są poddawane bardzo rygorystycznym testom. Każdy program planujący jest testowany pod kątem logiki i dokładności, a następnie te programy planujące są zabezpieczane przed dniem wyborów” – powiedział Martin w poniedziałek rano. Powiedziała, że ​​nie słyszała jeszcze o żadnych problemach z maszynami.

Mieszkańcy Calgary głosują w Crescent Heights High School w dziale 7 podczas wyborów samorządowych w poniedziałek 18 października 2021 r.
Mieszkańcy Calgary głosują w Crescent Heights High School w dziale 7 podczas wyborów samorządowych w poniedziałek 18 października 2021 r. Gavin Young / Postmedia

Karty do głosowania pocztowe mają wrócić do miasta przed godziną szesnastą i oczekuje się, że zostaną zliczone do czasu zamknięcia głosowań. Przetwarzanie karty do głosowania rozpoczęło się dziś rano o 8 rano.

Reklamy

Treść artykułu

Lokale wyborcze ogłoszą wyniki, gdy wszyscy tam zagłosują, a Martin podkreślił, że ci, którzy ustawią się w kolejce o 20:00, będą mogli głosować. Powiedziała, że ​​miasto wprowadziło w tym roku dodatkowe lokale wyborcze i personel, aby poradzić sobie z potencjalnie długim czasem oczekiwania spowodowanym przez dwa zatłoczone sondaże.

„Możliwe, że idziemy na kolację w tych rzędach, więc powiedziałbym, że jeśli w którymś momencie czekasz w kolejce, proszę o cierpliwość. Będziesz mógł głosować” – powiedział Martin.

Nie jest jeszcze jasne, czy długie kolejki przyćmią dzień wyborów, ale w poniedziałek rano lokale wyborcze w mieście pozostały ciche. W sumie 141 329 mieszkańców Calgara oddało swoje głosy podczas wstępnego głosowania na początku tego miesiąca.

Miasto ma nadzieję uniknąć powtórki wyborów z 2017 roku, w których długie kolejki z braku głosów do późna w nocy wpływały na wyniki.

Reklamy

Treść artykułu

– Jason Hering

zmiana warty

Istnieje duża niepewność co do tego, kto dzisiaj zwycięży jako nowy burmistrz Calgary, ale jedno jest jasne: Rada Miejska Calgary będzie wyglądać zupełnie inaczej we wtorek rano.

Podczas gdy burmistrz Nehid Nenchi ustępuje po trzech kadencjach i 11 latach zasiadania w radzie, łącznie 27 potencjalnych kandydatów na burmistrza Złożyli wniosek o umieszczenie swoich nazwisk na karcie do głosowania. Trzech z tych kandydatów to byli członkowie zarządu, podczas gdy inni liderzy biznesu przedstawili osąd z perspektywy zewnętrznej.

Chociaż tylko pięciu członków rady ubiega się o reelekcję, w głosowaniu jest dwóch byłych członków rady.

Oznacza to, że przynajmniej połowa z 14 miejsc w mieście będzie miała młodszego członka rady pracującego pod przewodnictwem burmistrza, który może, ale nie musi mieć doświadczenia przy stole rady. Porównaj to z ostatnimi wyborami, kiedy po wyborach w salach rady pojawiły się tylko cztery nowe twarze.


Zadaliśmy wszystkim kandydatom na burmistrza i radnych szereg pytań. Dowiedz się, kto biega na Twoim stoisku tutaj:


    Reklamy

uwagi

Postmedia zobowiązuje się do utrzymywania aktywnego i obywatelskiego forum do dyskusji i zachęcania wszystkich czytelników do dzielenia się opiniami na temat naszych artykułów. Moderowanie komentarzy może potrwać do godziny, zanim pojawią się w Witrynie. Prosimy, aby Twoje komentarze były trafne i pełne szacunku. Włączyliśmy powiadomienia e-mail — otrzymasz teraz wiadomość e-mail, jeśli otrzymasz odpowiedź na swój komentarz, jeśli pojawi się aktualizacja obserwowanego wątku komentarza lub jeśli jest to użytkownik obserwujący komentarz. odwiedziliśmy Wytyczne dla społeczności Aby uzyskać więcej informacji i szczegółów na temat ustawiania pliku E-mail Ustawienia.

READ  „Przypadki rosną szybko”: Wielka Brytania odnotowuje gwałtowny wzrost liczby przypadków delta COVID-19 – Krajowy

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top