US Open: Fan wyrzucony z powodu komentarza Hitlera podczas meczu Zvereva

Nowy Jork –

Kibic został wyrzucony z meczu tenisowego US Open we wtorek wczesnym rankiem po tym, jak niemiecki zawodnik Alexander Zverev skarżył się, że mężczyzna używał języka nazistowskiego reżimu Adolfa Hitlera.

Zverev, rozstawiony z numerem 12, serwował przy wyniku 2:2 w czwartym secie meczu z Jannikiem Sinnerem, rozstawionym z numerem 6, kiedy nagle podszedł do sędziego Jamesa Keothavonga i wskazał na kibica, który siedział w sekcji za nim. gracz. rządzić.

„Właśnie powiedział najsłynniejsze zdanie Hitlera na świecie” – Zverev powiedział Keothavongowi. „to jest niedopuszczalne.”

Keothavong odwrócił się i poprosił fana o przedstawienie się, a następnie poprosił fanów, aby szanowali obu graczy. Następnie, podczas zmiany, wkrótce po tym, jak Zverev kontynuował serwis, widzowie siedzący obok niego rozpoznali kibica i został on eskortowany przez ochronę.

„Pod adresem Alexandra Zvereva padła obraźliwa uwaga” – powiedział Chris Widmaier, rzecznik Amerykańskiego Związku Tenisowego. „Zidentyfikowano kibica i usunięto go ze stadionu”.

Zverev powiedział po meczu, że już wcześniej prosił fanów o wygłaszanie obraźliwych komentarzy, ale niezwiązanych z Hitlerem.

„Zaczął śpiewać hymn Hitlera, co było wtedy. Było to «Deutschland uber alles» i było to trochę przesadzone” – powiedział Zverev.

„Myślę, że on jest w tej grze od dłuższego czasu. Nie przeszkadza mi to, lubię, gdy fani są głośni, lubię, gdy fani są emocjonalni. Ale myślę, że jestem Niemcem i nie jestem zbyt dumny z tego.” „Historia nie jest specjalnie wspaniała, myślę, że on siedział w jednym z pierwszych rzędów i myślę, że wiele osób to słyszało. Więc jeśli nie zareaguję, będzie to złe z mojej strony. „

Zverev nadal przegrywał tego seta, gdy w trzecim secie zaczął odczuwać problemy z powodu mokrej nawierzchni, po tym jak Sinner doznał poważnych skurczów. Jednak Zverev zebrał siły i wygrał piątego seta, kończąc 4-godzinny i 41-minutowy mecz około 1:40. W ćwierćfinale zmierzy się z obrońcą tytułu Carlosem Alcarazem.

READ  Wyniki NHL All-Star Game 2022, podsumowanie: zwycięstwo dywizji Metropolitan, Claude Giroux z Flyers MVP w Vegas

Zverev powiedział, że nie było trudno przejść obojętnie obok uwagi kibica.

„Szczerze mówiąc, to jego strata, że ​​nie obejrzał dwóch ostatnich setów tego meczu” – powiedział Zverev.