Unia walczy z gigantami. Surowe kary

Reuters donosi o tej sprawie. Według agencji plan jest wyrazem frustracji Komisji Europejskiej, ponieważ dotyczy beznadziejnych działań, zwłaszcza przeciwko Alphabet, firmie macierzystej Google. Bruksela nadyma w ten sposób stosunki ze Stanami Zjednoczonymi, co będzie chronić interesy firm technologicznych.

Pierwsze kroki zostały już wymienione. Wydaje się, że Europa karze odnoszące sukcesy firmy, które dokonały ogromnych inwestycji w europejski wzrost i żywność – komentuje Myron Brilliant, wiceprezes Amerykańskiej Izby Handlowej, cytowany przez Reuters.

Zobacz też: Coraz więcej włamań do internetowych kont bankowych. Musisz uważać na to

bDrAJbfr

– Wszyscy są mile widziani w & nbspEuropie. Naszym obowiązkiem jest zapewnienie wskazówek i zasad ochrony tego, co jest dla nas ważne, od komisarza UE ds. Teorii rynków wewnętrznych Breton & nbsp;

Łatwo jest pomyśleć, że tak naprawdę chodzi o duże pieniądze. Alphabet zarobił 46 miliardów dolarów tylko w trzecim kwartale tego roku. W zeszłym roku było to 1 161 miliardów. 10 procent tej kwoty to 16 miliardów dolarów. Amazon miał 96 miliardów dolarów przychodów, Facebook ponad 90 miliardów dolarów, a Apple 260 miliardów dolarów.

bDrAJbfx

Warunki zaproponowane przez Komisję Europejską dotyczą firm, które w ciągu ostatnich trzech lat wygenerowały ponad 6,5 mld USD rocznych przychodów i ponad 65 mld USD wartości rynkowej w Europie. Muszą świadczyć usługi w co najmniej trzech krajach UE.

KE chce, aby firmy technologiczne skuteczniej zwalczały nielegalne treści i zapobiegały niewłaściwemu wykorzystaniu i celowemu manipulowaniu ich witrynami.

bDrAJbfS
READ  Puchar Świata w Jacob. Udana seria testów dla słupów. Drużyna biało-czerwonych była na drugim miejscu

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top