Wybory w USA. Gratulacje dla prezydenta Polski Joe Bidena

  • Gratulacje, w 2016 roku Stany Zjednoczone – „na czele z prezydentem Barackiem Obamą i Joe Bidenem” – zdecydowały się zwiększyć swoją obecność wojskową w Polsce, co nasz kraj docenia i „nieustannie docenia”.
  • Andrzej Duda zaznacza, że ​​liczy na kontinuum „owocnej współpracy”. „Stosunki Polska-Stany Zjednoczone są filarem bezpieczeństwa i filarem stabilności europejskiej i atlantyckiej” – podkreślił.
  • Brak gratulacji za zwycięstwo Dudy od listopada doprowadził do krytyki polskiego prezydenta. Już w listopadzie Biden otrzymał gratulacje od kilku najważniejszych światowych liderów
  • Sondaż wyborczy w USA odbył się wczoraj. Zwycięstwo byłego wiceprezydenta zostało zdominowane przez stan Kalifornia i jego 55 głosów wyborczych

„Po głosowaniu Kolegium Elektorów życzę udanych wyborów i pomyślnej kadencji; stosunki między Polską a Stanami Zjednoczonymi są filarem bezpieczeństwa i stabilności w Europie i Atlantyku” – napisał prezydent Andrzej Tuda do prezydenta-elekta Jordana Bidena.

„Po głosowaniu w Kolegium Elektorów chciałbym pogratulować udanego zwycięstwa wyborczego i życzyć jak największego sukcesu na stanowisku 46. Prezydenta Stanów Zjednoczonych. Relacje między Rzecząpospolitą Polską a Stanami Zjednoczonymi to doskonały przykład tego, czym może być prawdziwe partnerstwo strategiczne i jakie cele można osiągnąć dzięki współpracy”. Prezydent Duda napisał w liście do nowo wybranego prezydenta Stanów Zjednoczonych.

„Nasze państwa i narody podzielają te same ideały i wartości, których istotą jest niewątpliwie istota wolności, sprawiedliwości, demokracji i prawa międzynarodowego” – podkreślił Duda. „Zbudowaliśmy mocne podstawy naszej współpracy bilateralnej, która nigdy nie była silna i obustronnie korzystna. W ramach dialogu strategicznego polsko-amerykańskiego poszerzyliśmy partnerstwo w kluczowych obszarach, takich jak bezpieczeństwo i bezpieczeństwo, współpraca gospodarcza i innowacje” – powiedział.

Podkreślił, że Polska wraz z innymi krajami Europy Środkowo-Wschodniej stworzyła trzy inicjatywy morskie, platformę współpracy w trzech kluczowych obszarach: infrastrukturalnym, energetycznym i cyfrowym.

READ  Nastolatek z Dublina Jacques Bazinski dołącza do Wisły Block, polskiego lidera lotów z Prai Wanderers

„Stany Zjednoczone dzięki swojemu wsparciu i zaangażowaniu nie tylko stały się strategicznym partnerem inicjatywy, ale zdecydowały się zainwestować znaczne środki finansowe w trzy fundusze morskie mające na celu realizację regionalnych projektów energetycznych” – powiedział w liście do prezydenta Bidena.

„Stając się głównym odbiorcą amerykańskiego LNG, zapewnił nie tylko dywersyfikację i bezpieczeństwo energetyczne polskich źródeł, ale stał się także hubem energetycznym dla całego regionu” – powiedział. „Mam nadzieję, że pod Waszym kierownictwem ta wzajemnie korzystna współpraca będzie kontynuowana” – napisał prezydent Polski.

Duda gratuluje Pitie. „Polska chwali decyzję USA o zwiększeniu obecności wojskowej w Polsce”

„Stosunki polsko-amerykańskie są filarem bezpieczeństwa i filarem stabilności europejskiej i atlantyckiej” – podkreślił Duda. „Podczas szczytu NATO w Warszawie w 2016 roku, pod przewodnictwem prezydenta Baracka Obamy i ówczesnego wiceprezydenta Bonn, Stany Zjednoczone zdecydowały o zwiększeniu swojej obecności wojskowej w Polsce. „- podkreślił polski lider.

Jak zauważył, „dziś także stoimy przed wyzwaniami, które zagrażają równowadze światowego bezpieczeństwa, wynikającymi z imperialistycznego niezadowolenia, nadużycia władzy i łamania praw człowieka”. „Jako społeczność międzynarodowa musimy stać stanowczo i bronić suwerenności, praw demokratycznych, integralności terytorialnej i niezależności narodów oraz przemawiać jednym silnym głosem” – powiedział.

Zapewnił, że Polska będzie nadal mocno wspierać przemiany demokratyczne za granicą. Wyraził nadzieję, że Stany Zjednoczone będą do tej pory współpracować w naszym kraju.

„Przywiązuję dużą wagę do naszej współpracy w walce z infekcją koronawirusem. Społeczność międzynarodowa walczy od prawie roku” – powiedział Duda. Jak podkreśla, nadal trudno jest przewidzieć negatywne skutki COVID-19 dla zdrowia publicznego, światowej gospodarki i public relations. „Połączymy nasze wysiłki, aby skutecznie ograniczyć te incydenty” – podkreślił Prezydent RP.

„Panie Prezydencie, raz jeszcze gratuluję sukcesu i życzę powodzenia w pełnieniu funkcji Prezydenta Stanów Zjednoczonych w imieniu narodu polskiego. Czekamy na nasze przyszłe spotkania i dyskusje i serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do nas. Skończyłem list.

READ  Japonia: rakieta wystrzelona z terytorium Korei Północnej

Pierwsze gratulacje Dudy dla Bidena – „za kampanię wyborczą”

Jakie dokładnie były pierwsze gratulacje Andrzeja Dudy dla Fidena, który wywołał wspomnianą kontrowersję? Prezydent napisał list gratulując „udanej kampanii prezydenckiej”.. „Polska jest zaangażowana w utrzymanie najwyższego poziomu i jakości stosunków polsko-amerykańskich” – dodał we wpisie na Twitterze.

Dodatkowo w połowie listopada Andrzej Duda powiedział na spotkaniu z klubami „Gazety Polki”, że „wszystko wskazuje na to, że Biden będzie prezydentem, ale sprawa nie jest ostatecznie rozstrzygnięta”. Raport cytował Reuters, Zmiana w Białym Domu stawia polski rząd w niezręcznej sytuacji, opartej na polityce zagranicznej opartej na sojuszu z Donaldem Trumpem.

Głosowanie wyborcze w Stanach Zjednoczonych

Amerykanie głosują na nominowanych kandydatów, ale przedstawiciele obywateli są wyborcami. Każdy stan ma kilku wyborców, ponieważ ma swoich przedstawicieli w Izbie Reprezentantów i Senacie. Kalifornia, z populacją około 40 milionów, ma największą populację – 55. W 1961 r. Oddano trzy głosy wyborcze na Dystrykt Kolumbii, który nie miał przedstawicieli w Kongresie.

Kongres zatwierdza referendum w kolegium wyborczym 6 stycznia, dwa tygodnie po objęciu przez Bidena 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych. Według świty Demokratów, z powodu infekcji koronawirusem ceremonia otwarcia będzie ograniczona w porównaniu z poprzednimi wydarzeniami.

Tym razem bez „beznadziejnych” wyborców

Większość stanów wymaga od swoich wyborców, aby głosowali na osobę, która wygra stanowe głosowanie w tym stanie. W historii Ameryki zdarzały się przypadki „prostytucji” wyborczej, ale nigdy nie wpłynęło to na ostateczny wynik. W 2016 r. Siedmiu wyborców podzieliło się.

READ  Polska zwalcza „nadużycia służb medialnych”

Tym razem żaden z wyborców się nie rozdzielił, a przedstawiciele wszystkich wyborców głosowali na kandydatów wybranych przez obywateli.

Trump nie pochwalił wyników wyborów

Public Service Administration (GSA), agencja rządowa Stanów Zjednoczonych, dała zielone światło Zacznij systematycznie zmieniać moc Zespół Joe Bidena. Chociaż Donald Trump poparł decyzję GSA, nie pogratulował przeciwnikowi zwycięstwa.

Pod koniec listopada Prezydent USA początkowo się zgodziłPowiedział, że ustąpi, jeśli Kolegium Elektorów USA potwierdzi, że Biden wygrał.

Ponadto, według CNN i The Washington Post, Trump wywarł presję na gubernatora Gruzji Briana Kempa … aby pomógł Bidenowi wygrać wybory w stanie, w którym wygrał.

Powołując się na swoje źródła, CNN poprosiło Republikanów o zwołanie specjalnej sesji w tej sprawie i zarządzenie sprawdzenia podpisu na kartach do głosowania. Kemp, który wyjaśnił, że nie ma prawa zlecać takiego badania, odrzucił prośbę o sesję specjalną.

„Beznadziejni” wyborcy. WHO?

Głosowanie na kogoś innego niż dłużnik zdarza się bardzo rzadko. Było 165 razy na 23 tys. Głosy oddane przez wyborców.

Jednak gdy Donald Trump objął prezydenturę w 2016 roku, zabrzmiał głos sprzeciwu. W sumie 10 wyborców próbowało naruszyć wolę swoich wyborców i naruszyło ich zobowiązania. To największe „powstanie” frekwencji wyborczej od 120 lat.

Wreszcie w noc wyborczą 2016 frekwencja we wszystkich stanach wyniosła 306 w przypadku Donalda Trumpa i 232 w przypadku Hillary Clinton. Jednak po referendum wyborczym wyniki te uległy zmianie. Ostatecznie było to 304 do 227.

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *