12 kwietnia, 2021

taniec.org.pl

Informacje o Polsce. Wybierz tematy,

UFC 259: John Bezhovich Israel pokonuje Adesanyę!

John Bachovic jednogłośnie pokonuje Israel Adecanię w wieczornej walce Wystawy UFC 259, pierwszej udanej obronie pasa wagi ciężkiej.

We wrześniu 2020 roku lekkoatleta wywalczył pas wagi ciężkiej, pokonując Dominica Reyesa w drugiej rundzie. Debata na temat tego, kto zostanie jego następnym konkurentem, rozpocznie się natychmiast. Wymieniono wiele imion, ale bardzo szybko Izrael podniósł się przed Atenami. Utracony mistrz klasy średniej wielokrotnie powtarzał, że byłby szczęśliwy, gdyby spróbował swoich sił w większej wadze. Największa na świecie organizacja MMA spełniła wymagania obu bojowników. Tak więc walka odbyła się w nocy z 6 na 7 marca 2021 roku w Las Vegas.

Zobacz też: Peter Yan zdyskwalifikowany! Aljamin Sterling jest nowym mistrzem

Ulubionym, zdaniem większości ekspertów, jest nieprawidłowy gruczolakorak. Bezovic musi mieć siłę i mały ośmiokąt po swojej stronie, po którym jego rywal nie mógł tak swobodnie uciec. Nigeryjczyk od początku starał się walczyć we własnym stylu, więc używał wielu napiwków i atakował głównie polskiego cielaka. “Cieszyński Książę” próbował atakować kopnięciami średnimi i również w tych akcjach był celny. W dodatku róg nieustannie przypominał mu, że uderzył prosto. Działania bokserskie spełniły swoje zadanie.

Adesanya czasami przyspieszał swoje działania, w pewnym momencie mistrz wagi półciężkiej wydawał się wyczerpany. Żadnej z tych rzeczy! W czwartej i piątej rundzie Bezovic mógł z łatwością rzucić Nigeryjczyka. Ponadto sprawnie utrzymywał go na parterze, co jest zdecydowanie punktami do zdobycia od sędziów.

Po bardzo równej walce przyszedł czas na sąd. Jednak sędziowie spojrzeli na to trochę inaczej, ponieważ wskazywali na duży sukces Bachovica (2x 49:45, 49:46). Była to pierwsza udana obrona tytułu mistrzowskiego przez Polaka.

jb, gra Bolsat

READ  Tragiczny pożar pod Siedlcami. Zginęły trzy osoby, w tym dwoje dzieci

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Gdziekolwiek jesteś, najnowsze informacje i aktualności.