Tydzień 15 NFL: Ravens zapewniają sobie miejsce w play-offach po zwycięstwie nad Jaguarami

Otwórz ten obraz w galerii:

Obrońca Baltimore Ravens Gus Edwards (35) zdobywa przyłożenie podczas meczu piłki nożnej NFL przeciwko Jacksonville Jaguars, 17 grudnia w Jacksonville na Florydzie.Gary McCullough/Associated Press

Kruki 23, Jaguary 7

JACKSONVILLE, Floryda (AP) – Lamar Jackson podał podanie po przyziemieniu i zrobił grę wieczoru, kiedy uniknął worka i rzucił do Isaiaha, prawdopodobnie niedaleko linii bramkowej, a Baltimore pokonał Jacksonville i zapewnił sobie miejsce w play-offach.

Gus Edwards pobiegł po przyłożenie dla Ravens (11-3), którzy wygrali czwarty raz z rzędu i byli o krok bliżej zapewnienia sobie czołowego miejsca w tabeli i przewagi na własnym boisku przez cały okres play-offów AFC. Jackson rzucił na odległość 171 jardów – prawdopodobnie 70 – i pobiegł na kolejne 97.

Jaguary (8-6) przegrały trzeci mecz z rzędu – wszystkie z drużynami AFC North – i zremisowały z Houston i Indianapolis na czele AFC South.

Trevor Lawrence dwukrotnie spalił piłkę, w tym jedną w czwartej kwarcie, i przypieczętował ósme zwycięstwo Baltimore w ostatnich dziewięciu meczach.

Ravens stracili obiecującego debiutanta Keatona Mitchella na początku czwartej kwarty z powodu kontuzji lewego kolana.

Rachunki 31, Kowboje 10

ORCHARD PARK, Nowy Jork (AP) – James Cook pobiegł na odległość 179 jardów i zdobył dwa punkty w swojej karierze, gdy Buffalo dominowało w parterze, a Bills pokonali w niedzielę Dallas 31:10, kończąc passę pięciu zwycięstw Cowboys z rzędu.

Josh Allen rzucił na zaledwie 94 jardy dla Bills (8-6), którzy wygrali mecze jeden po drugim od czasu, gdy ich passa trzech zwycięstw zakończyła się 1 października. Buffalo zyskało przewagę w wyścigu play-off AFC, obejmując prowadzenie w jednym meczu. Denver i Pittsburgh.

Cowboys (10-4) zapewnili sobie trzecie miejsce w play-offach przed rozpoczęciem meczu dzięki innym wynikom w lidze. Jednak Dallas straciło jeden mecz za najlepszym San Francisco w NFC.

Cowboys, którzy u siebie mają bilans 7:0, na wyjeździe zremisowali do 3:4 i zwyciężyli 156:152.

Buffalo rzucił się na odległość 266 jardów, utrzymywał piłkę 10 minut dłużej niż Dallas i zaliczył 28 pierwszych prób, podczas gdy Cowboys mieli 14.

Cowboys osiągnęli najniższy w sezonie wynik wynoszący 195 jardów. Dak Prescott trafił 21 z 34 na 134 jardy po przechwycie.

Brązowi 20, Niedźwiedzie 17

CLEVELAND (AP) Joe Flacco podał na 374 jardy i poprowadził Cleveland do 13 punktów w czwartej kwarcie, w tym do bramki z gry Dustina Hopkinsa z 34 jardów na 32 sekundy przed końcem, a Browns wstrzymali się od „Zdrowaś Maryjo” w ostatniej akcji. pokonać Chicago.

Flacco został przechwycony trzy razy, ale w ostatnich minutach oddał kilka ładnych rzutów, aby pobudzić Browns, w tym podanie na 51 jardów do Amari Coopera na 3:08 przed końcem i zremisował na 17.

READ  Super Bowl 2024 Chiefs vs. 49ers i aktualizacje na żywo: Czas rozpoczęcia, podczas którego możesz oglądać i transmitować rozpoczęcie rozgrzewki

Browns (9-5) odzyskali piłkę na 1:50 przed końcem meczu, a 38-letni Flacco, który podpisał kontrakt 20 listopada i po raz trzeci występuje w Cleveland, wykonał dwa podania i oddał piłkę David Njoku trafia do siatki z 65 jardów i ustawia łódkę Hopkinsa.

Po objęciu prowadzenia 17-7 w czwartej kwarcie Niedźwiedzie (5-9) niemal osiągnęły oszałamiający wynik.

Justin Fields w ostatniej akcji meczu posłał podanie z 45 jarda do pola punktowego. Piłka została odbita w stronę odbierającego Bears, Darnella Mooneya, który leżał na plecach, ale odbiła się od jego dłoni, a przechwyt wykonał D’Anthony Bell z Cleveland.

Teksańczycy 19, Tytani 16, Stary Testament

NASHVILLE, Tennessee (AP) – Kaimi Fairbairn kopnął bramkę z gry z 54 jardów po upływie dogrywki, a Houston podniosło się po 13-punktowym deficycie bez C.J. Strouda i pokonało Tennessee.

Teksańczycy (8-6) rozpoczęli pierwszy dzień poza boiskiem play-off AFC, w którym uczestniczy siedem drużyn. Utrzymali zwycięskie tempo, wygrywając bez kilku kluczowych zawodników, w tym Strouda – wyróżniającego się debiutanta rozgrywającego – czołowego odbierającego Nico Collinsa, prawego ataku George’a Fanta i dwóch kluczowych obrońców.

Case Keenum po raz pierwszy wystartował w barwach Cleveland od 17. tygodnia sezonu 2021. Keenum rzucił na 229 jardów i pomógł Houston pokonać Giants 340-204. Devin Singletary przebiegł 121 jardów.

Nowicjusz rozgrywający Titans, Will Levis, opuścił drużynę na 1:49 dogrywki przed końcem po tym, jak został zwolniony po raz siódmy, a jego lewa noga utknęła pod nim w kłębek. Tennessee (5-9) zanotowało drugą porażkę z rzędu.

49ers 45, Kardynałowie 29

GLENDALE, Arizona (AP) – San Francisco zdobyło drugi z rzędu tytuł NFC West, zdobywając trzy przyłożenia od Christiana McCaffreya i pokonując Arizonę po raz szósty z rzędu.

Charvarius Ward dwukrotnie przechwycił piłkę, w tym wybrał 6 dla 49ers (11-3). Brock Purdy trafił 16 z 25 na 242 jardy i wyrównał swój rekord w karierze czterema podaniami po przyłożeniu.

Dziewiątki wygrały każdy z ostatnich sześciu meczów różnicą co najmniej 12 punktów. Wygrali także 12 z rzędu z przeciwnikami z NFC West.

McCaffrey zakończył zawody pięcioma złapaniami na 72 jardy i dwoma przyłożeniami, a jednocześnie pobiegł na odległość 115 jardów i zdobył punkt.

Kyler Murray wykonał 26 z 39 podań na 211 jardów, jedno przyłożenie i dwa przechwyty dla Cardinals (3-11), których bilans spadł do 2-3 po powrocie po zerwaniu więzadła krzyżowego przedniego.

Barany 28, Przywódcy 20

ENGLEWOOD, Kalifornia (AP) – Matthew Stafford podał na odległość 258 jardów i trafił Coopera Kuppa i DeMarcusa Robinsona za przyłożenia, prowadząc Los Angeles do swobodnego spadania obok Waszyngtonu.

READ  Penguins otrzymują pozwolenie na rozmowę z byłym dyrektorem generalnym Maple Leafs, Kylem Dubasem - Sportsnet.ca

Osiem przyjęć Kuppa na 111 jardów zostało podkreślonych przez złapanie przez TD z 62 jardów zaraz po przerwie dla Rams (7-7), którzy wygrali cztery z pięciu i zapewnili sobie awans do play-offów.

Kyren Williams pokonał pierwsze dwie porażki w swojej dwuletniej karierze w NFL, pobiegł na 152 jardy i zdobył przyłożenie, a Rams wraz z Nowym Orleanem i Minnesotą wspięli się do jednego z trzech miejsc w fazie play-off z dziką kartą NFC.

Obrona Rams w dużej mierze wyeliminowała liderów (4-10) przez pierwsze trzy kwarty, zanim zapasowy rozgrywający Waszyngtonu Jacoby Brissett zrobił coś interesującego.

Brissett odciążył Sama Howella w czwartej kwarcie i od razu poprowadził do dwóch przyłożeń dla liderów, którzy przegrali pięć z rzędu. Curtis Samuel złapał dwa podania TD, w tym 3 jardy na 1:46 przed końcem.

Buccaneers 34, Packers 20

GREEN BAY, Wisconsin (AP) — Baker Mayfield rzucił na 381 jardów i cztery przyłożenia, a Tampa Bay pokonała Green Bay po raz trzeci z rzędu.

Mayfield zdobył 22 z 28 punktów i podał podania po przyziemieniu Mike’owi Evansowi, Rashadowi White’owi, Ko Kieftowi i Davidowi Moore’owi, aby pomóc drużynie Buccaneers (7-7) dotrzymać kroku Nowemu Orleanowi na szczycie NFC North. Zdawalność Mayfielda była doskonała i wyniosła 158,3.

Chris Godwin miał dla drużyny Bucks 10 chwytów na 155 jardów.

Packers (6-8) przegrali drugi mecz z rzędu, zadając poważny cios swoim nadziejam na play-off. Jordan Love trafił 29 z 39, trafiając na 284 jardy, a także podał przyziemienia do Tuckera Krafta i Jaydena Reeda.

Święci 24, Giganci 6

NOWY ORLEAN (AP) Derek Carr podał na 218 jardów i trzy przyłożenia, a Nowy Orlean siedem razy zwolnił Tommy’ego DeVito w zwycięstwie nad Nowym Jorkiem.

Carr trafił 23 z 28 podań bez straty w jednym z najskuteczniejszych meczów w swoim pierwszym sezonie z Nowym Orleanem (7-7). Jego podania na odległość 7 jardów trafiły do ​​Keitha Kirkwooda, 24 do Juwana Johnsona i jedno do Jimmy’ego Grahama, który złapał swoje trzecie podanie w trzech meczach.

Saints pozostają na szczycie NFC South z Tampa Bay.

Dobra passa DeVito and the Giants (5-9) została przerwana po trzech meczach. Mają gwarantowany rekord porażek i małe szanse na awans do play-offów. DeVito miał 20 z 34 na 177 jardów.

Delfiny 30, Jets 0

MIAMI GARDENS, Floryda (AP) – Raheem Mostert strzelił dwa gole, ustanawiając rekord Miami w jednym sezonie wynoszący 20, Tua Tagovailoa rzucił na 224 jardy i zdobył wynik, a Dolphins pokonali Nowy Jork bez gwiazdora Tyreeka Hilla.

READ  Insider trading: Jakie zainteresowanie Monahan wzbudza Montreal?

Mostert wszedł do pola końcowego bez dotknięcia po biegu na dwa metry, dzięki czemu lider AFC East Miami (10-4) prowadził 7-0. Jego drugi gol padł z jednego jarda i pod koniec drugiej kwarty podwyższył wynik na 24-0. Ma 18 pędzących niszczycieli i dwa odbierające.

Tagovailoa miał 21 z 24 i rzucił podanie z 60 jardów do Jaylena Waddle’a. Na 8:32 przed końcem zastąpił go Mike White, a Dolphins prowadzili 30.

Rozgrywający Jets Zach Wilson opuścił boisko pod koniec drugiej kwarty z powodu wstrząśnienia mózgu. Nowy Jork (5-9) został wyeliminowany po raz pierwszy od porażki 26-0 z Denver w 3. tygodniu sezonu 2021. Jets odpadli z rywalizacji w fazie play-off po raz 13. z rzędu.

Kansas City 27, Patrioci 17

FOXBOROUGH, Massachusetts (AP) — Uciekający Jerick McKinnon pobiegł po jedno przyłożenie i pobiegł po kolejne, a Patrick Mahomes podał na 305 jardów i zdobył dwa gole, pomagając Kansas City pokonać Nową Anglię.

KC (9-5) wpadł w poślizg w dwóch meczach i utrzymuje kontrolę nad wyścigiem AFC West. Taylor Swift wróciła, by go dopingować, a Travis Kelce złapał pięć podań na 28 jardów, ale także miał potencjalne odbicie po jego rękach.

Billy Zappe, który po raz trzeci z rzędu wystartował za Maca Jonesa, wykonał dla Patriots 23 z 31 podań na 180 jardów. Nowa Anglia (3-11) przegrała po raz szósty w siedmiu meczach i pozostaje w rywalizacji o jedno z dwóch najlepszych typów w przyszłorocznym drafcie do NFL.

W być może przedostatnim meczu u siebie pod rządami trenera Billa Belichicka sześciokrotny mistrz Super Bowl prowadził 10-7, zanim zdobył 20 punktów z rzędu.

Pantery 9, Sokoły 7

CHARLOTTE, Karolina Północna (AP) – Eddy Pineiro strzelił z gry z 23 jardów po upływie czasu, a Carolina zadała Atlancie poważny cios w nadziei na play-off w meczu rozegranym w ulewnym deszczu.

Drużyna Falcons (6-8) przystąpiła do meczu zremisując z Nowym Orleanem i Tampa Bay, zajmując pierwsze miejsce w NFC South, ale teraz potrzebuje pomocy w przedsezonie po zwycięstwach zarówno Saints, jak i Buccaneers.

Bryce Young rzucił na 167 jardów podczas swojego drugiego zwycięstwa w NFL, a Chuba Hubbard pobiegł dla Karoliny na 87 jardów (2-12), po czym po sześciu meczach wpadł w poślizg.

Falcons objęli prowadzenie 7-6, gdy Desmond Reeder włączył ruch i został przechwycony na Carolina 5 przez bezpieczeństwa Xaviera Woodsa. Young, który walczył przez całe popołudnie, poprowadził Panthers podczas 90-metrowego przejazdu, który zakończył się o 7:35.

Ryder trafił 12 z 22 na 152 jardy, mając jedno przyłożenie i jeden wybór.