Travis Konecny ​​i Scott Laughton prowadzą Flyers obok Coyotes po czwarte zwycięstwo z rzędu

FILADELFIA (AP) Travis Konecny ​​strzelił gola i dwie asysty, Scott Laughton dodał gola i asystę, a Philadelphia Flyers pokonali Arizona Coyotes 5:3 w poniedziałkowy wieczór po raz czwarty z rzędu wygrywając.

Morgan Frost, Jamie Drysdale i Owen Tippett również strzelili gole dla Flyers, których dobra passa nadeszła po przerwie w All-Star. Filadelfia, trzecia w Metropolitan Division, weszła na przerwę po serii pięciu porażek z rzędu. Sam Eerson obronił 20 razy.

„Po prostu graliśmy dalej i tak trzymaliśmy. To dobrze dla nich” – powiedział trener Flyers John Tortorella.

Matt Dumba, Mathias Makele i Alex Kerfoot strzelili gole dla Arizony, która przegrała sześć porażek z rzędu, w tym trzy z rzędu od przerwy w All-Star. Ostatnie zwycięstwo Coyotes miało miejsce 22 stycznia. Karel Vejmelka zakończył mecz z 29 interwencjami.

„Musimy znaleźć sposób, aby być bardziej skąpym w obronie” – powiedział trener Arizony Andre Tourigny. „Często byliśmy w polu karnym. Mieliśmy kilka strat, które dużo nas kosztowały. W końcówce mieliśmy szansę na wyrównanie, ale nie potrafiliśmy tego zrobić”.

Po dwóch tercjach Flyers prowadzili 3:2, a w trzeciej strzelili trzy gole.

Drysdale zremisował 3:3 o 6:12, kiedy jego strzał trafił obrońcę Dumbę i minął Vemelkę. Konecny ​​dzięki asyście w grze podniósł swój wiodący w klubie wynik do 50 punktów.

Lawton wyprowadził Flyers na prowadzenie na 9:39 przed końcem, kiedy strzelił gola na 4:3. Filadelfia rozegrała grę w przewadze po strzelonej bramce, po czym Dumba został wygwizdany za podwójnego gola z dużej wysokości, ale po zdobyciu gola jego bramka została zredukowana do zaledwie niewielkiej. Kij Dumby Lawtona złamał się, gdy próbował strzelić.

Tippett przypieczętował zwycięstwo pustą siatką na 1:21 przed końcem meczu.

„To nie był nasz najlepszy mecz. Po prostu znaleźliśmy sposób na zwycięstwo. Tego się uczymy. To jest dobre dla naszej grupy” – powiedział Konecny.

READ  Obrońca Bayernu Davis cierpi na problemy z mięśniem sercowym

Ersson utrzymał prowadzenie Flyers dzięki doskonałemu zatrzymaniu w rękawicy po próbie bekhendu Jasona Zuckera sprzed pola karnego na 5:32 przed końcem.

„Trudno jest nam zaakceptować prowadzenie i nie być w stanie go utrzymać” – powiedział Nick Bjugstad z Coyotes.

W emocjonującej drugiej połowie każda z drużyn strzeliła po dwa gole.

Wyglądało na to, że Flyers na początku tej kwarty zremisowali na 1:1, ale pozorny gol Travisa Sanheima nie został uznany po analizie wideo, która wykazała, że ​​Philadelphia była na spalonym.

Filadelfia wyrównała na 4:23, kiedy Frost zdobył dziewiątego gola w sezonie z rzutu karnego po porażce przez Michaela Kesselringa. Frost cierpliwie czekał, po czym strzelił obok blokującego Vejmelki.

McKeele podwyższył Arizonę na 2:1 po strzale zza linii bramkowej, od Ersona i wpadł do siatki.

Jednak Koniecny wyrównał go swoim 22. golem zapewniającym prowadzenie w drużynie, kończąc pojedynek 2 na 1 z Luton o 9:55, gdy drużyny grały 4 na 4.

Kerfoot podwyższył Coyotes na 3-2 po pięknym bekhendzie po pojedynku jeden na jednego z Ersonem i na 5:58 przed końcem drugiej partii podwyższył wynik na 3-2.

Tyson Forrester (dolna część tułowia) z Filadelfii nie znalazł się w składzie po tym, jak zablokował strzał w sobotnim zwycięstwie 3:2 nad Seattle.

Następny

Coyotes: W środowy wieczór gospodarze Minnesoty zainaugurują cztery mecze u siebie.

WYDANIA: W Toronto w czwartek wieczorem.