12 kwietnia, 2021

taniec.org.pl

Informacje o Polsce. Wybierz tematy,

To już koniec sezonu skokowego! Bieguny są daleko od siebie. Geeger zgarnia całą pulę w Planicy!

W pierwszej serii grał już od 13. etapu otwarcia Konkurencja W Blanicy były ogromne emocje. Czterech graczy pobiło swój życiowy rekord. Są to Niemiec Pius Pashke (230 m), Słoweńczyk Ziga Zeller (234,5 m) i Austriak Daniel Huber (237 m). Najbardziej interesująca była jednak ekscytująca słoweńska bitwa pod Pavloviciem, która skoczyła 249,5 metra!

Obejrzyj wideo
Straszny upadek Dantego w Blanicy. „To bardzo silny cios”.

Polska pozostaje daleko w tyle na scenie! Niemcy wygrali ostatnią drużynę sezonu

Zdalna zakładka Stocha w Blanicy

Tyczki skakały nieco lepiej niż poprzednie skoki na Planicy. Kamil Stoch Najdłuższy dystans skoczył w tym tygodniu na Letalnicy – 216 metrów. Jednak dało mu to dopiero 20. miejsce. Przed nim Andrzej Stokana był 19 i 18. David Kubaki. Obaj skoczyli 219 metrów. Mistrz świata Piotr Shia skoczył 226,5 metra, ale dał mu to dopiero 16 miejsce. Japończycy prowadzą po pierwszej rundzie Ryou KobayashiWylądował na 242 metrach i zdobył 10,2 punktu więcej niż Niemiec Karl Geeker i Pavlosik.

Kobayashi objął również prowadzenie w serii Planica 7 po tej zakładce. Zdobył 9,5 punktu więcej niż Geiger i 14,3 punktu więcej niż Pavlosik.

W drugiej serii był najlepszym Polakiem Piotr yłaSkoczył 230,5 metra i nie krył zadowolenia ze swojego przedsięwzięcia. Ostatecznie podniósł go na trzynastą pozycję. Stockana przeskoczył cztery miejsca, aby zakończyć piętnastym skokiem na 222 metry. Utrzymali swoje pozycje குபாக்கி (216,5 m) i Stoch (206 metrów). Dzięki temu ten ostatni uzyskał awans w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. W sumie zdobył 966 punktów. To szóste miejsce na podium w jego karierze.

Carl Geeker unosił się w tej serii. Niemiec skoczył 232,5 metra z niskiego biegu. Najgorsze jest to, że Ryou Kopayachi wylądował na 217 metrach. W efekcie Niemcy wygrali mecz w Blanicy z 6,9 punktu przewagą nad Japończykami. Do małej kryształowej kuli dotarł w samolotach (dzięki wygraniu dużej liczby meczów, bo miał punkty jak Kobayashi), a także w serii Planica 7.

READ  Andrzej Duda z inicjatywą ustawodawczą w Sądzie Najwyższym

To całkowicie złamało kartę Holver Eckner GranerutWylądował na 204 metrach, co ostatecznie dało mu dopiero szesnaste miejsce. Puchar Świata zdobył jednak z ogromną przewagą, bo zdobył 1572 punkty. Na drugim miejscu znalazł się Marcus Eisenhower (1190). Piotr Iya był siódmy (825 punktów), a David Kupaki ósmy (786). ), Paves Wusek 45 (62 punkty), Magiz Code 58 (17 punktów), Stephen Hula 74 (2 punkty), Tomas Bilch 76 (1 punkt).