Tesla przedstawia robota Optimusa w dniu sztucznej inteligencji 2022

Zdjęcie artykułu zatytułowanego Optimus, bot Tesli, wreszcie jest tutaj.  Sortuj.  Przynajmniej nie facet w garniturze.

zrzut ekranu: Łukasz Roebuck / YouTube

Prototyp robota Tesli w końcu dotarł i drogi Boże, jest tak głupi, jak się spodziewaliśmy.

Jeśli go nie wyśledziłeś, Tesla obiecał „ujawnić”Człowiek„Robot – dwunożna maszyna, która może się poruszać, działać i zachowywać jak człowiek. W piątek Tesla w końcu zaprezentowała swoje długo wyczekiwane egzotyczne urządzenie, zabierając je na stoisko w siedzibie firmy w Palo Alto podczas corocznych wydarzeń. Dzień Sztucznej Inteligencji. Optimus (wiesz, jak adapter) pewnego dnia pomoże zwykłym Amerykanom w ich obowiązkach domowych i będzie niedrogim produktem, który większość ludzi może kupić, zgodnie z tekstem reklamy Tesli.

Czy już istnieje? Myślę, że znasz odpowiedź na to pytanie… odpowiedź brzmi nie. Oczywiście nie. Ale wiesz, to też nie jest cały żart, którego niektórzy z nas mogliby się spodziewać.

Dyrektor generalny Tesli / rezydent szalony naukowiec / gówniany artysta Elon Musk obiecał w piątek, że Optimus może faktycznie zrobić o wiele więcej, niż było to widoczne podczas prezentacji firmy – co, co prawda, nie było zbyt wiele. „Robot może w rzeczywistości zrobić o wiele więcej, niż ci właśnie pokazaliśmy” – powiedział sarkastycznie Musk. „Po prostu nie chcemy, żeby upadł na twarz”.

Kiedy Tesla pierwszy ogłosić Plany Optimusa w zeszłym roku Dzień Sztucznej InteligencjiMusk zmusił jakąś nieszczęsną duszę do włożenia brzydkiego kostiumu ze spandexu i pobiegania na scenie, aby pokazać, co zrobi robot Na końcu Przypomina. Twierdził, że „byłby prawdziwym robotem Tesli”, podczas gdy ludzie się z niego śmiali. Od tego czasu Musk wygłaszał wiele szalonych twierdzeń na temat tego, jak ten dziwny gadżet będzie wyglądał i jak będzie działał: będzie miał 5 stóp i 8 cali wysokości! będę całkowicie Restrukturyzacja Charakter pracy w społeczeństwie! To będzie Skoś swój trawnik dla Was!

Tesla przedstawia Optimusa: nieograniczony potencjał ekonomiczny!

Cóż, chociaż większości nie możemy komentować, kim jesteśmy? Mogą Mówi się, że rzecz ujawniona w piątek nie była – przynajmniej – mężczyzną w garniturze.

Firma faktycznie oferowała dwie wersje swojego powstania. Pierwszy z nich nazywał się Bumble C, robot, który faktycznie chodzi – a dokładniej wspina się – po scenie i od czasu do czasu macha do publiczności. Musk powiedział, że ta wersja robota była „szorstkim botem programistycznym”, który ostatecznie dojrzał do tego, co miał na myśli przez Optimusa. Film wideo odtwarzany podczas imprezy rzekomo pokazuje, jak prototyp podnosi pudełko, a także próbuje podlać roślinę doniczkową.

Druga iteracja była bardziej zaawansowaną wersją robota, z dodatkowym sprzętem i malowaniem. Jak na ironię, ta zaawansowana wersja w ogóle nie mogła chodzić. Gołym okiem wyglądała jak manekin z patykiem na tyłku (tak sądzę, że pomagał utrzymać jej wyprostowany tors). rzecz Pijany zwijanie Scena, wyreżyserowana i wspierana przez chór zaniepokojonych pracowników Tesli, którzy cały czas się przyglądają Jakby bali się stanąć twarzą w twarz z rośliną.

Musk, trzeba przyznać, wydaje się cieszyć wszystkim. „Wiesz, w zeszłym roku był to tylko ktoś w kombinezonie robota, ale, hm, przeszliśmy długą drogę w porównaniu ten który Powiedział na początku wieczoru.

reszta nocy Poruszono to w prezentacjach przedstawionych przez inżynierów Tesli, którzy wyjaśnili wiele nauk kryjących się za robotem.

To wszystko oczywiście inspiruje wiele pytań: po pierwsze, jak długo to działa?? Również każdy, kto chce zaryzykować zgadywanie, co Jaka jest cena najgorszy z Androida Optimus kiedy porównanie do Xiaomi CyberJeden? Pytaliśmy Teslę, ale firmę stopiony Biuro Public Relations dwa lata temu. Mam przeczucie, że wkrótce dowiemy się więcej, w każdym razie. Faktycznie, Jestem pewien, że dostaniemy kilka powiązanych rzeczy Tweety Elona sprzed też długie.

READ  Kontrakty terminowe na akcje rozliczane w obrocie nocnym po zwyżce opartej na technologii

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top