Taktyczna ekspozycja TD Securities zwraca się po krachu na rynku złota

Uwaga redaktora: Przy tak dużej zmienności rynku, bądź na bieżąco z codziennymi wiadomościami! Zanurz się w kilka minut dzięki naszemu krótkiemu podsumowaniu dzisiejszych wiadomości i opiniom ekspertów, które musisz przeczytać. Rejestracja tutaj!

(Kitco News) — Analitycy rynku surowców w TD Securities ogłosili, że osiągnęli zysk na taktycznym krótkim handlu złotem.

Bank Kanady miał na celu 1730 USD za uncję, ponieważ spodziewał się, że cenny metal spadnie poniżej poziomu wsparcia 1750 USD. W niedzielę wieczorem analitycy poinformowali, że zamknęli swoje krótkie pozycje po cenie 1707 USD za uncję.

“Złoto w mikrostrukturze złota pomogło nam powiedzieć, że poprzeczka dla głębszych spadków metali szlachetnych była bardzo słaba. Z kolei mocne dane o zatrudnieniu pomogły pobudzić duże likwidacje, ponieważ podwójne skupienie Fedu na inflacji i zatrudnieniu kładzie większy nacisk na dane o zatrudnieniu, ponieważ Rynki globalne próbują zmierzyć zmniejszającą się godzinę i ustawić czas dla pierwszego wzrostu Fedu. Dla kontrastu, ceny złota spadły poniżej zdefiniowanej linii trendu hossy od 2019 r., robiąc duże zatrzymania i topniejąc ceny złota, stwierdzili analitycy w zaktualizowanej notatce. .

Lepsze niż oczekiwano dane o zatrudnieniu wywołały w niedzielę gorączkę złota. Departament Pracy USA poinformował w piątek, że w lipcu stworzono 943 000 miejsc pracy, co z łatwością przekracza konsensus 870 000 miejsc pracy. Tymczasem stopa bezrobocia spadła do 5,4% z 5,9% w czerwcu. Płace również wzrosły bardziej niż oczekiwano w lipcu.

Bank ogłosił swoją krótką pozycję dwa tygodnie temu i spodziewał się utrzymać ją w sierpniu.

Ceny złota gwałtownie spadły na początku azjatyckiej sesji giełdowej, osiągając nowe minimum w skali roku na poziomie 1677,90 USD za uncję. Chociaż ceny złota są dalekie od sesyjnych minimów, nadal znajdują się pod dużą presją.

Grudniowe kontrakty terminowe na złoto kosztowały 1738,80 USD za uncję, co oznaczało spadek o 1,38% w ciągu dnia.

READ  Acura przywraca Integrę w 2022 roku

Zastrzeżenie: Opinie wyrażone w tym artykule są opiniami autora i mogą nie odzwierciedlać poglądów Kitco Metals Inc. Autor dołożył wszelkich starań, aby zapewnić dokładność podanych informacji; Jednak Kitco Metals Inc. nie może. Autor nie gwarantuje też tej dokładności. Ten artykuł służy wyłącznie do celów informacyjnych. Nie jest nakłanianiem do przeprowadzania jakiejkolwiek wymiany towarów, papierów wartościowych lub innych instrumentów finansowych. Kitco Metals Inc. nie akceptuje Autor tego artykułu będzie odpowiedzialny za straty i/lub szkody powstałe w wyniku korzystania z tej publikacji.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top