Świdek wygrał mecz otwierający sezon i pomógł Polsce pokonać Brazylię w Pucharze Zjednoczonych Narodów

PERTH, Australia – Numer 1 na świecie Ika Sviatek rozpoczęła sezon 2024 od zwycięstwa, wygrywając 6:2, 6:2 z nr 11 Beatriz Haddad Mia w Pucharze United. Zwycięstwo Świdka dało Polsce prowadzenie 1:0 nad Brazylią w pierwszym meczu grupy A. Zwycięstwo przedłużyło aktywną passę Świtka do 12 kolejnych meczów.

Hubert Hurcox podążył za Svidkiem i pokonał Thiago Seybotha Wilde'a 6:7(4), 6:2, 6:3 w dwie godziny i 24 minuty. Zwycięstwo dało Polsce niepodważalne prowadzenie 2:0. W grze podwójnej mieszanej Świątek i Hurkocs pokonali Hadada Mię i Marcelo Melo 6:4, 6:3 i zapewnili Polsce zwycięstwo.

Polska zajęła pierwsze miejsce w grupie A, pokonując 1:0. Brazylia przegrała 0:2 i straciła pierwszą bramkę w meczu z Hiszpanią.

Sobotni mecz był nie tylko rewanżem za zeszłoroczny półfinał French Open, ale także przyniósł dwie dłuższe passy zwycięstw przeciwko sobie. Świątek i Haddad Maia zakończyli sezon 2023 bez porażki. Świtek zakończył rok na pierwszym miejscu z 11 zwycięstwami z rzędu i zapewnił sobie zwycięstwo w China Open i WTA Finals. Haddad Mia zdobyła tytuł WTA Elite Trophy Zhuhai i przedłużyła swoją passę do siedmiu w United Cup po pokonaniu Sarah Soripes Dormo pierwszego dnia.

W trzecim spotkaniu w karierze Świtek od początku przejął kontrolę i nigdy nie odpuścił. Haddad Mia zaserwował na otwarcie meczu, po czym Svitek rozegrał pięć gemów z rzędu, wywierając nieustanną presję na boisku, aby zamknąć seta po dwóch gemach.

Hadad Mia zwiększyła swoją agresję w drugim secie i zdobyła pierwsze trzy break pointy meczu. Jednak Światek nie pozwolił im wszystkim wyjść na prowadzenie 4:1. Brazylijczyk w końcu przełamał serwis po uderzeniu bekhendu w odpowiednim momencie i zmniejszył przewagę do 4:2. Świątek odpowiedział zdobywając 8 z kolejnych 10 punktów i po 1 godzinie 18 minutach przypieczętował zwycięstwo.

„Nie wahałem się” – powiedział Świątek. „Mimo że jest to szybsza nawierzchnia niż ta, na której trenowałem, nie spowolniłem ramienia. Czuję się też znacznie bardziej zrelaksowany. Myślę, że sposób, w jaki zrobiliśmy to przed sezonem, był bardzo spokojny i dużo czasu. Reset, a czasem nawet dzień lub dwa przerwy pomiędzy blokami treningowymi, to dla mnie. Myślę, że dało mi to dużo spokoju.

READ  Polska podnosi ceny, gdy narasta niepokój

„W okresie przygotowawczym byłem bardzo skoncentrowany. Mam nadzieję, że na początku sezonu będę bardziej zrelaksowany na korcie”.

Świątek zakończył turniej z 21 zwycięzcami. Poprawił swój rekord nad Brazylią do 2-1.

Hurcox, który w 2023 roku zdobył tytuły w Marsylii i Szanghaju, ma bilans 26-6 z graczami spoza pierwszej 50-tki w rankingu Pepperstone ATP w zeszłym sezonie, a Polska w finale Grupy A zmierzy się z Hiszpanią. Kiedy w poniedziałek Alejandro Davidovic zmierzy się z Foginą, będzie wydawało się, że w nowym sezonie pozostanie niepokonany. Sviatek, Sara Soripes kontra Tarmo.