Studenci UVic wystrzelą w kosmos nowego satelitę

Technologia ORCASat zespołu projektowego UVic zostanie wystrzelona na orbitę w listopadzie

Zespół UVSD, fot. Carly Seder.


Zespół ds. projektowania satelitów ultrafioletowych (UVSD) w listopadzie wyrusza w kosmos wraz z uruchomieniem misji referencyjnego satelity referencyjnego (ORCASat).

The UVSD Zespół składa się z uczniów, których zadaniem jest stworzenie angażującej i akceptującej przestrzeni, w której inni uczniowie mogą dowiedzieć się, jakie kroki należy podjąć, aby wysłać coś w kosmos. Ich najnowszy projekt ORCASat właśnie to zrobi.

Według zespołu UVSD, ORCASat to zaawansowane rozwiązanie inżynieryjne, które ułatwi i ułatwi rozróżnianie i śledzenie asteroid i śmieci kosmicznych. Zrozumiałe jest, że wielu członków zespołu UVSD jest bardzo podekscytowanych przyszłymi zastosowaniami tej technologii.

„jeśli [an asteroid were] „Już przylatując na Ziemię, nasze teleskopy widzą, jak nadchodzi znacznie szybciej” – powiedział Stewart Lusk, dyrektor ds. pomocy zespołowej. „Mamy więc nadzieję, że będzie kilka dobrych zastosowań dla całej ludzkości”.

Według strony internetowej zespołu, unikalna technologia kalibracji wykorzystująca światło laserowe ORCASat wyznacza bezprecedensowy światowy standard dokładności, jeśli chodzi o korygowanie zniekształceń sygnałów kosmicznych w wyniku ich interakcji z atmosferą ziemską i optyką. Materiały teleskopów naziemnych, które odkrywasz. Im dokładniejsza korekcja, tym bardziej są pewni położenia obiektów w przestrzeni.

ORCASat jest w drodze do startu z Centrum Kosmicznego im. Kennedy’ego na Florydzie, we współpracy z SpaceX CRS-26, misją zaopatrzeniową załogi centrum dla Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).

Wystrzelenie satelity zaplanowano na 18 listopada 2022 r., chociaż data może ulec zmianie w zależności od pogody.

Po dotarciu do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, ORCASat zostanie wysłany na orbitę przez Nanoracks Bishop Airlock, bramę dla klientów komercyjnych umożliwiającą przenoszenie satelitów i ładunków w kosmos przez Międzynarodową Stację Kosmiczną.

„Po wystrzeleniu na orbitę… skierujemy na nią naszą bardzo dużą antenę i spróbujemy z nią porozmawiać” – mówi Biarki Weeks, dyrektor techniczny zespołu.

Po wystrzeleniu grupa planuje zorganizować pokaz na stacji naziemnej budynku Pawilonu Laboratorium Inżynieryjnego, aby osoby z UVic mogły zobaczyć satelitę na orbicie, miejmy nadzieję, w czasie, gdy znajduje się on nad uniwersytetem.

„To najnowocześniejsza technologia, jest naprawdę innowacyjna” – powiedział Lask. „Nie możemy się doczekać znalezienia partnerów w przemyśle i administracji… Byłoby wspaniale, gdyby świat był lepszy”.

Nawet jako klub skupiający się na technologii i inżynierii, zespół UVSD nadal poszukuje partnerów w całym kampusie. Grupa ma nadzieję przyciągnąć do sprawy studentów ze wszystkich środowisk i wita wszystkich, którzy są zainteresowani ich pracą i chcą w niej uczestniczyć.

READ  Kosmiczne śmieci mogą tworzyć pierścienie podobne do Saturna

„Dołączyłem [the team] „Ponieważ zawsze interesowałem się kosmosem i chciałem zdobyć trochę praktycznego doświadczenia w projektowaniu sprzętu kosmicznego” – powiedział Weeks. „Praca w środowisku o wysokim i niskim promieniowaniu atmosferycznym wiąże się z wieloma trudnościami… Byłem zainteresowany problemami i współpracą z zespołem, aby je rozwiązać”.

Pozostali członkowie zespołu również dołączyli z czystej ciekawości iw nadziei zdobycia kompetencji w tej dziedzinie.

„Chciałem dołączyć do zespołu tylko dla doświadczenia i pomyślałem, dlaczego nie satelity?” powiedział Sam Jasper, dyrektor projektu UVSD.

„To, co robimy, jest zdecydowanie napędzane technologią… ale chcielibyśmy dotrzeć do innych części kampusu” – powiedział Lusk. „Im więcej osób zaangażowanych, tym lepiej”.

Studenci zainteresowani dołączeniem do zespołu UVSD mogą udać się do stronie internetowej po więcej informacji.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top