Steve Bannon apeluje o pogardę dla wyroku skazującego w KongresieCNN

Steve Bannon, były doradca i strateg byłego prezydenta Donalda Trumpa, złożył w piątek apelację w sądzie federalnym, aby zakwestionować jego skazanie i wyrok za kryminalną pogardę dla Kongresu.

Banno Cztery miesiące więzienia – za niedostarczenie dokumentów lub pozory zeznawania przed komisją śledczą Izby Reprezentantów w dniu 6 stycznia 2021 r. – zostanie zawieszony, ponieważ kwestionuje prawo dotyczące jego oskarżenia, jak wcześniej powiedział sędzia, że ​​stanie się to po wniesieniu odwołania.

W lipcu federalna ława przysięgłych uznała Bannona za winnego dwóch zarzutów pogardy wobec Kongresu za przeciwstawienie się wezwaniu komisji.. Skazanie było zwycięstwem Komisji Izby Reprezentantów, której starała się W jej historycznym śledztwie współpracowali niechętni świadkowie.

W zeszłym miesiącu sędzia Carl Nichols – nominowany przez Trumpa – skazał Bannona na cztery miesiące więzienia za każdy równoległy zarzut, wraz z grzywną w wysokości 6500 dolarów. Ministerstwo Sprawiedliwości chciało Bannon Sześć miesięcy więzienia i 200 000 $ grzywnypodczas gdy Bannon szukał testu.

Po skazaniu Bannona, sędzia federalny powiedział, że były doradca Trumpa nie będzie musiał odbywać kary, dopóki jego wyrok nie zostanie odwołany, o co poprosił Bannon.

Adwokaci Bannona wyjaśnili, że planują odwołać się od jego wyroku skazującego do Sądu Apelacyjnego Stanów Zjednoczonych dla Okręgu Stołecznego.

Podczas postępowania skazującego prokuratorzy federalni argumentowali, że Bannon powinien zostać ukarany grzywną w wysokości 200 000 USD – powyżej limitu 1 000-100 000 USD i maksymalnego prawnego limitu dla dwóch zarzutów pogardy, z którymi się spotyka. Jako powód szczególnie surowej grzywny podali odmowę Bannona dostarczenia Urzędowi Kuratorskiemu szczegółów dotyczących jego sytuacji finansowej. Adwokat Departamentu Sprawiedliwości JP Kony powiedział, że „wzmacnia” jego pogardę dla prawa.

Prokuratorzy stwierdzili również, że obywatele cały czas narażają się na niebezpieczeństwo, aby zastosować się do wezwań, ale Bannon „nie był narażony na takie groźby” i „kpił z Kongresu”.

W międzyczasie adwokat Bannona, David Schoen, odrzucił pomysł, że nie udzielanie nagany Bannonowi powinno sankcjonować surowszą karę. Twierdził, że Bannon był zwolennikiem amerykańskich wartości i instytucji rządowych, w tym Białego Domu. Schoen argumentował również, że Bannon nie działał ponad prawem, ale działał zgodnie z prawem, ze względu na jego obawy, że dokumenty i zeznania, o które prosiła komisja, będą potencjalnie chronione przez przywileje wykonawcze Trumpa.

READ  Katastrofa lotnicza w Nepalu: znaleziono wrak samolotu z 22 osobami na pokładzie

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top