Starsze iPady Apple otrzymują wsparcie Stage Manager w iPadOS 16.1 beta

Starsze iPady Apple otrzymują wsparcie Stage Manager w iPadOS 16.1 beta

jabłkoWersje beta iPadOS 16 są obecnie dostępne dla użytkowników z obsługiwanymi wariantami iPada, a jedną z głównych funkcji nowego sprzętowego systemu operacyjnego jest funkcja Stage Manager, która pozwala użytkownikom wydajniej wykonywać wiele zadań jednocześnie między kilkoma aplikacjami. . Do tej pory ta funkcja była dostępna tylko na iPadach działających na wewnętrznym chipie M1 firmy, ale to się zmienia wraz z nowym iOS 16.1 Aktualizacja beta.

Aktualizacja wprowadza tę funkcję również na starsze iPady, co oznacza, że ​​urządzenia takie jak 11-calowy iPad Pro bez M1 lub 12,9-calowy iPad Pro mogą teraz również korzystać z programu Stage Manager. Jednak według raportu autorstwa Programiści XDAUrządzenia muszą być 3. generacji lub nowsze.

Stage Manager jest również ograniczony (na razie) na starszych iPadach, z obsługą, która obejmuje tylko do czterech aplikacji jednocześnie zamiast ośmiu, które można uzyskać w przypadku iPada opartego na M1. Starsze modele iPada Pro, które obsługują Phase Manager z aktualizacją, również nie będą mogły korzystać z tej funkcji na zewnętrznym wyświetlaczu, takim jak iPady M1, i muszą trzymać się wyświetlacza tabletu.

Apple sugerował wcześniej, że funkcja Stage Manager będzie wymagała chipa M1, ale ze względu na „silne zainteresowanie możliwością doświadczenia Stage Managera” na starszych iPadach, funkcja ta została wprowadzona do wariantów iPada Pro trzeciej i czwartej generacji z rozwodnioną implementacją . To jest pełne oświadczenie firmy w tej sprawie, via Engadżet.

„Wprowadziliśmy Stage Manager jako zupełnie nowy sposób na wielozadaniowość z zagnieżdżonymi oknami o zmiennym rozmiarze zarówno na ekranie iPada, jak i na oddzielnym wyświetlaczu zewnętrznym, z możliwością jednoczesnego uruchamiania do ośmiu aplikacji bezpośrednio na ekranie. Ten tryb dla wielu graczy obsługuje ekrany tylko z pełna moc iPadów z systemem M1. Klienci korzystający z iPada Pro 3. i 4. generacji wyrazili duże zainteresowanie możliwością korzystania z aplikacji Stage Manager na swoich iPadach. W odpowiedzi nasze zespoły ciężko pracowały, aby znaleźć sposób na zaoferowanie te systemy z obsługą do czterech aplikacji bezpośrednio na ekranie iPada jednocześnie.”

Tymczasem funkcja Stage Manager została usunięta z iPadów opartych na M1 z przyczyn technicznych, a Apple podobno zasugerował, że przywróci tę funkcję jeszcze w tym roku z kolejną aktualizacją. Zwróć uwagę, że iPadOS 16 jest obecnie w fazie beta, a wydanie ma zostać opublikowane w przyszłym miesiącu w stabilnym awatarie dla wszystkich obsługiwanych iPadów.

READ  Galaxy Z Fold 4 zyskuje wsparcie dla potężnego narzędzia do przetwarzania obrazu firmy Samsung

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *