Weather Network – Floryda na celowniku „zagrażających życiu” skutków huraganu Ian

Po silnym huraganie uderzył Ian Kuba wtorekzbliża się teraz do wybrzeża Florydy, mając oko niecałe 300 km na południowy zachód od Punta Gorda na Florydzie.

Położony w południowo-wschodniej części Zatoki Meksykańskiej Ian nadal jest uważany za główny huragan kategorii 3 z utrzymującymi się wiatrami, które obecnie osiągają maksymalną prędkość 195 km/h, zgodnie z Narodowe Centrum Huragan(NHC) Aktualizacja we wtorek wieczorem.

Ostrzeżenia przed huraganami, burzami tropikalnymi i falami sztormowymi.

Agencja wzywa Iana, aby miał „zagrażające życiu” skutki na Florydzie, w tym katastrofalne wiatry, fale sztormowe i powodzie w środę i czwartek. Oczekuje się, że Ian wzmocni się w środę rano w sztormie kategorii 4.

Na torze prognozy oczekuje się, że centrum Iana minie we wtorek wieczorem na zachód od Florida Keys, zbliżając się do zachodniego wybrzeża Florydy w strefie ostrzegawczej przed huraganem w środę.

Ian Ryan

Floryda może otrzymywać ogromne ilości deszczu do piątku. Okolice Tampy mogą ujrzeć ponad 500 mm deszczu, co jest niewyobrażalną ilością deszczu w ciągu zaledwie 72 godzin. Daytona widzi 200-300 mm, a Miami 150 mm.

Jednak nie tylko deszcz niepokoi kraj. Presja Iana może spowodować, że burze podniosą poziom mórz. W odpowiednim czasie Ian mógłby osiągnąć szczyt podczas przypływu i podnieść poziom wody o 2-4+ metrów nad poziom gruntu.

Ian Serge

Obowiązkowe ewakuacje zostały już ogłoszone w rejonie Tampa Bay na Florydzie, najbardziej podatnym na burze mieście w Stanach Zjednoczonych, z powodu potencjalnie katastrofalnych huraganów.

Wilgoć po Ianie może wzrosnąć w Stanach Zjednoczonych i pojawić się w kanadyjskich prognozach długoterminowych. W zależności od kierunku, w którym zdecyduje się burza, południowe Ontario może zobaczyć resztki deszczu. Najprawdopodobniej jednak system pozostanie na wschód, na środkowy Atlantyk i poza nasze wybrzeże.

ZEGAREK: Fiona opuszcza Atlantyk Kanady z niszczycielskimi wiatrami i falą sztormową

Miniatura z NOAA.

Bądź na bieżąco z najnowszymi prognozami dotyczącymi huraganu Ian w The Weather Network.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top