SpaceX Cargo Dragon w drodze na Międzynarodową Stację Kosmiczną, którą widziano latającego w ciągu dnia

Statek kosmiczny przewoził ładunek o wadze 7300 funtów (3300 kg).

Waszyngton:

Niedawno wystrzelony statek kosmiczny SpaceX Dragon, który ma zostać uzupełniony w drodze na Międzynarodową Stację Kosmiczną, krążył na orbicie dziennej w sobotę rano.

Za pośrednictwem klipu wideo Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA) napisała na Twitterze: „Ładunek SpaceX Dragon leci w tropikalny dzień, zbliżając się dziś rano do stacji dokującej”.

Statek kosmiczny przewoził 7300-funtowy (3300-kilogramowy) ładunek – który zawiera również świeże cytryny, cebulę, awokado i pomidorki koktajlowe dla siedmiu astronautów – który powinien przybyć w sobotę.

„Sukces! Statek kosmiczny SpaceX Dragon z zaopatrzeniem w drodze na Międzynarodową Stację Kosmiczną po wystrzeleniu dzisiaj o 13:29 czasu wschodniego z NASA Kennedy na Florydzie, przewożący ponad 7300 funtów eksperymentów naukowych, nowe panele słoneczne i inny ładunek” NASA napisałem na Twitterze.

Według oświadczenia NASA, statek kosmiczny został wystrzelony na rakiecie Falcon 9 z Launch Pad 39A w Kennedy. Zaplanowano, że zadokuje niezależnie na stacji kosmicznej około godziny 5 rano w sobotę 5 czerwca i pozostanie na stacji przez około miesiąc. Relacja z przylotów rozpocznie się o godzinie 3.30 w telewizji NASA, na stronie internetowej agencji oraz w aplikacji NASA.

Zakontraktowana przez SpaceX 22. misja zaopatrzeniowa dostarczy ISS Roll-out Solar Arrays (iROSA) do stacji kosmicznej w bagażniku statku kosmicznego Dragon. Po zadokowaniu Dragona w module Harmony stacji kosmicznej robot Canadarm2 wydobędzie macierze, a astronauci zainstalują je podczas spacerów kosmicznych zaplanowanych na 16-20 czerwca.

READ  Cząsteczki organiczne potwierdzono w kraterze Jezero na Marsie

(Z wyjątkiem nagłówka, ta historia nie została zredagowana przez ekipę NDTV i została opublikowana z syndykowanego kanału.)

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *