Sounders to pierwsza drużyna MLS, która wygrała Ligę Mistrzów CONCACAF

Seattle (AFP) – Raul Ruídias strzelił przekrzywionym strzałem pod koniec pierwszej połowy i dodał drugi po doskonałym kontrataku w 80. minucie, gdy Seattle Sounders pokonało Pumy w środę wieczorem, aby zdobyć tytuł CONCACAF Champions League. .

Sounders stał się pierwszą drużyną Major League Soccer, która wygrała klubowe mistrzostwa Ameryki Północnej i Środkowej oraz na Karaibach od czasu przyjęcia obecnego formatu w 2008 roku. Seattle było piątą drużyną MLS, która dotarła do finału i pierwszą drużyną, która ukończyła mistrzostwa . zadanie.

Nicolas Lodeiro dodał ostatni znak interpunkcyjny w 88. minucie, strzelając trzecią bramkę w finale po strzeleniu dwóch bramek w Seattle w rzutach karnych w pierwszym meczu w zeszłym tygodniu w Mexico City, kiedy obie drużyny zremisowały 2:2.

Oficjalnie Seattle wygrało finały u siebie i na wyjeździe 5-2. Ale bez bramek wyjazdowych w finale, mistrzem zostanie zwycięzca rewanżu w Seattle.

Ruidis dał Seattle prowadzenie w 45. minucie, a jego strzał w polu karnym trafił napastnika Pumy Diogo i bramkarza Alfredo Talavera, który jechał w złym kierunku. Rozpoczął świętowanie z większością rekordowego tłumu 68 761 wiwatujących na tyle mocno, by wstrząsnąć Lumen Field.

Drugi gol był lepszy. Celne podania Jordana Morrisa do Lodeiro, a następnie pozostawiły napastnika Ruediaza w idealnej pozycji do pokonania Talavery.

Gol Lodeiro właśnie wzbogacił imprezę, a zwycięstwo 3:0 było największym przewagą zwycięstwa w jakimkolwiek finale CCL.

Obie drużyny zremisowały 2-2 po dzikim pierwszym meczu. Pumas prowadził 2:0 dzięki dwóm bramkom Juana Dinino, najlepszego strzelca turnieju. Seattle rzuciło się na dwie bramki z rzutów karnych Lodeiro, aby wyrównać poziom i uprościć rewanż. Drugi gol z dwóch goli Lodeiro w Mexico City padł w dziewiątej minucie doliczonego czasu gry.

Ale Dennino był w większości spokojny w drugim meczu. Jego największą szansą był rzut wolny w środku drugiej połowy, który nie trafił w bramkę. Bramkarz Seattle, Stephen Frey, popisał się świetną interwencją po strzale głową Diogo w 65. minucie.

READ  Mark Shefley z Jets został zawieszony na cztery mecze NHL po tym, jak oskarżono Kanadyjczyka Jake'a Evansa

Seattle zdołało zakończyć mecz, ponieważ Real Salt Lake, Montreal, Toronto i LAFC zawiodły w przeszłości. Real Salt Lake i Montreal wrócili do domu po remisie szosowym z rywalami LigaMX, ale zostali pokonani u siebie.

Seattle zakończyło turniej niepokonane we wszystkich ośmiu meczach fazy pucharowej i po pokonaniu Lyonu w ćwierćfinale wygrało 2:0 z klubami LigaMX.