Slim Valjee: Brzęcząc wokół płomieni, miasto Calgary jako obóz treningowy wyłania się na horyzoncie

Jonathan Huberdeau Był zachwycony nowym poczuciem celu na lotnisku, kiedy po raz pierwszy przybył do Calgary. dla Mackenzie i zazdrosnyTe same uczucia ogarnęły go, gdy robił zakupy w jednym z miejskich centrów handlowych. Nazim Kadri Poczułem to, gdy tylko podpisał siedmioletni kontrakt.

Po bezprecedensowym okresie poza sezonem, w którym stracili gwiazdy Johnny Goudreu A Mateusz TkaczukNajnowsze dodatki do listy Calgary sprawiają, że fani są podekscytowani, gdy drużyna udaje się na obóz treningowy na przyszły sezon z lepszym składem niż ten, który zaszokował świat hokejowy, wygrywając Ligę Pacyfiku w latach 2021-22 przed udaniem się do Edmonton w drugim runda play-off o Puchar Stanleya.

„Jestem podekscytowany” – powiedział 29-letni Huberdeau.

„Byłem na Florydzie przez 10 lat. To oczywiście nie był rynek hokejowy … Chodzisz po mieście i zostajesz rozpoznany. Na Florydzie tak naprawdę się to nie wydarzy.”

Huberdeau wkradł się do wyścigu Costco bez większego uznania, ale te dni są prawdopodobnie nieliczne dla rodowitego Saint-Jerome, Que. i jego koledzy z drużyny Calgary.

„Wiele osób przychodziło do mnie w mieście” – powiedział Wigar.

„Są bardzo podekscytowani tym sezonem z Johnnym, mną i Nasem oraz dwiema nowymi twarzami… Jestem tak samo podekscytowany jak oni”.

W ciągu ostatnich dwóch sezonów 28-letni Weegar zajął 15. miejsce wśród wszystkich napastników NHL z 80 punktami. Jego ocena plus-69 ustępuje tylko Devon Toze Z lawiny w Kolorado. Jest jednym z najbardziej niedocenianych obrońców w lidze, a teraz zaprezentuje swoje umiejętności przed jedną z najbardziej zagorzałych fanów w lidze.

„Myślę, że jestem jak hybrydowy gość od obrony” – powiedział producent z Ottawy.

„Graj defensywnie, ale możesz też wstać na kole i przyczynić się do ofensywy. Moja gra to przede wszystkim obrona. Nie lubię strzelać, a dopiero potem staram się pomagać napastnikom, jak tylko mogę.”

READ  Toronto Maple Leafs Ryan Hardy Toronto Marlies AHL Nowa Fundlandia ECHL Growlers Chicago Steel USHL

Podczas gdy Kadri i Huberdeau będą Flames poza tym sezonem po podpisaniu tego lata długoterminowych kontraktów, status Weegara po 2022-23 nadal jest w powietrzu, ponieważ jest zawieszonym wolnym agentem bez ograniczeń.

„Próbujemy coś zrobić i mamy nadzieję, że wkrótce uda nam się coś zrobić” – powiedział.

3 ciekawe wydarzenia zmierzające do obozu szkoleniowego

1. Gdzie zagrają nowi gracze?

Wygląda na to, że Huberdeau ma wystartować jako lewy skrzydłowy w najwyższej linii, ale kto będzie jego sercem? Elias Lindholm Jest jedną z najbardziej odpowiedzialnych defensywnych osi w lidze. 31-letni Kadri dostarcza papier ścierny i żwir. Czy główny trener Daryl Sutter utrzyma Lindholma na pole position, czy będzie 1A-1B?

2. Na których skrzydłach się wzniesiesz?

Jeśli na liście Płomieni jest jeden słaby obszar, jest to Właściwa Głębokość. Wielu napastników może grać po obu stronach, ale Calgary wciąż potrzebuje przynajmniej jednego prawowitego skrzydłowego z pierwszej dziewiątki. Andrzej Mangyapan Zamontuj, aby zastąpić górny szel. Poza tym opcje obejmują Tyler ToffiA Blake ColemanA Dillon Zgredek i debiutant Jacob Pelletier.

„Myślę, że mogę nabrać tempa, być dobry w pierwszej rundzie, być dobry w obu obszarach” – powiedział Pelletier, wybrany w pierwszej rundzie Calgary (26. miejsce w ogólnej klasyfikacji) w 2019 roku.

„W tej chwili koncentruję się na trzech meczach, które mamy na YoungStars i wygraniu tych trzech gier. Potem muszę zmusić ich do gry w National Hockey League. „

3. Kto zostaje, a kto na zapleczu?

W tej chwili Calgary może mieć najlepszą głębię defensywną w National Hockey League, a ośmiu innych graczy może włamać się do początkowego składu dzisiejszego wieczoru: Wiegard, Chris Tanniff, Oliver KillingtonA Noe HanifinA Rasmus AndersonA Nikita ZadorovA Joosu Valimaki A Conor MackieObok Michael Stone, który jest w mieście na doświadczeniu zawodowym. Czy to możliwe, aby płomień przewrócił samolot, aby scementować tę głębokość skrzydeł?

READ  Czuje się jak sen, mówi Princepal Singh z Gurdaspur w swojej NBA Journey: The Tribune India

gasi ogień

– Pelletier z pewnością docenia fakt, że Flames przyprowadziła swojego kolegę z drużyny Quebecu, Huberdeau. Weteran dotarł już do nowicjusza, aby się przedstawić.

„Dla mnie miło jest mieć też Francuza. Mogę na niego spojrzeć i zobaczyć, że jest jednym z najlepszych graczy w lidze i uczyć się od niego” – powiedział 21-letni Pelletier. Huberdeau.

Podczas kolacji z dyrektorem generalnym Flames, Bradem Trelivingiem i Donem Maloneyem, starszym wiceprezesem ds. operacji hokejowych, w Montrealu w sierpniu, Huberdeau złożył hołd kapitanowi Tampa Bay Lightning Stefan Stamkos I jego pragnienie wygrania. Huberdeau wyraźnie nie może się doczekać swojego byłego rywala w bitwie o Florydę i przeniesie niektóre z tych lekcji do Calgary w tym sezonie.

„Nie mam dużego doświadczenia w kwalifikacjach i myślę, że wiele się nauczyłem w ciągu ostatnich dwóch lat” – powiedział.

„Twoi najlepsi zawodnicy muszą grać defensywnie i właśnie tak zamierzasz wygrać Puchar Stanleya. A blokując strzały, gracze muszą patrzeć na ciebie i mówić: „Ten facet chce wygrać”. Musisz się poświęcić. Mówiłem o Stamkosie, ponieważ robił to podczas naszej serii, więc myślę, że to jest rzecz, na której chcę się skupić i to jest to, czego potrzebują najlepsi gracze, aby wygrać Puchar Stanleya.

– Medycyna w środę 21 września, przed rozpoczęciem pierwszych sesji na lodzie 22 września.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top