Skoki: Rasnov. Norwegia wygrała dzisiaj mieszany mecz. Polacy 7. Wyniki

Więcej podobnych historii można znaleźć na stronie głównej Onet.pl.

To trzeci taki mecz w historii zawodów mieszanych w Rasnie. Wcześniej tego typu zawody odbywały się w Lillyhammer w 2012 i 2013 roku – najpierw przez Norwegów, potem przez Japonię. Polacy nie mają dobrych wspomnień. Raz startowali w mieszanym wyścigu – 6 grudnia 2013 roku nasza drużyna zajęła ostatnie, 14. miejsce.

Jedynym sprawdzianem dla reprezentacji narodowej przed mistrzostwami świata w Oberstorfie był mecz w Rasno. Yukas Krusek i Michael Tolkien zdecydowali, że bieguny wystartują w następującej kolejności: Anna Tuartos, Camille Stokes, Camilla Carbel i David Kubaki. W serii testów przedmeczowych Kubaki i Stoch prowadzili, podczas gdy Tvardos i Karbeel niestety byli na ostatnim miejscu.

W wyścigach mieszanych kobiety startowały z 22 belki, a mężczyźni z 14.

Jeśli chodzi o fortepian-cervonic, konkurs otworzyła Anna Tvardos, która w pierwszej serii przeleciała 84 metry. Polacy uplasowali się na 7. miejscu. Na czele – dzięki świetnej karcie Niki Krisnera – Słowenia straciła 25 punktów. Kamil Stoch zaatakował i przeleciał 94 metry, by zająć 4 miejsce.

Camila Karpeel, która reprezentuje Polskę w trzeciej grupie, wygrała 82 mln. Pierwszą serię zamknął dobry wysiłek Davida Kubakiego (94 m).

Piano-Cervoni zajęli 6. miejsce i potwierdzili swój udział w drugiej serii. Po skoku w Granrot Norwegowie zajęli pierwsze miejsce wśród Słoweńców. Japonia była trzecia w połowie. Nasza drużyna straciła do liderów 48,5 punktu.

Warunki pogorszyły się przed drugą rundą – zaczęły się deszcze i śnieg, wiatr zmienił kierunek. Mimo to Anna Tuartos prawdopodobnie wróci ponownie, ponieważ w drugim skoku skoczyła 83,5 m. Wylądował na ziemi. Między Słowenią a Norwegią.

READ  Książę Kate i książę William obchodzili dziesiątą rocznicę ślubu. Opublikowali niezwykłe zdjęcia. Bądźcie dla siebie bardzo serdeczni

Camila Carpell udaremniła jej drugą próbę. 19-latek zszedł na wysokość 75,5 metra, co również wpłynęło na zachowanie się słupów, które spadły na 7. miejsce. Przed ostatnią grupą skoczków Norwegia i Słowenia zajęły pierwsze miejsce z łączną notą 838,4 punktu. Trzecia Austria nie mogła być pewna na podium, ponieważ czwarta Japonia nie miała tak dużej straty.

Tabs Kubaki rozpoczął zakładki w czwartej grupie. Znowu osiągnął 95m z dużym skokiem. Jednak to nie wystarczyło, aby poprawić naszą kondycję. Polacy ostatecznie zajęli 7. miejsce w wyścigu mieszanym w sobotę. Równa i konsekwentna forma Kubakiego i Kamila Stokesów, którzy dwukrotnie wylądowali prawie w tym samym miejscu, byłaby szczęśliwa.

W ostatniej zakładce zwycięstwo Norwegów potwierdził wspaniały Holver Eckner Granroot. Zika Zellar wypadła słabo, na drugim miejscu była Słowenia. Trzecie miejsce przypadło Austriakom, czwarte Japończykom, piąte Niemcom, szóstym Rosjanom, ósmym Francuzom i dziewiątym Rumunom.

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top