Six Nations Chiefs wygrywają pierwszy mecz Man Cup 2023 w New West

Szefowie Sześciu Narodów zmierzą się z drużyną New Westminster Salmonpelles w emocjonującym meczu otwierającym Puchar Mann

Wodzowie Sześciu Narodów atakują jako pierwsi w Pucharze Man 2023.

Chiefs pokonali Salmonbellies 10:7 w pierwszym meczu Pucharu Mann na oczach hałaśliwej publiczności w Queen’s Park Arena w New Westminster.

Zanim zespoły dotarły na parkiet, ludzie ustawili się w kolejce od frontowych drzwi Queen’s Park na chodnik przed areną, a następnie na First Street, gdzie znajdował się ponad blok mieszkalny.

Po uroczystej rozgrywce z udziałem legend New Westminster, Salmonbellees Wayne’a Gossa i Jordy’ego Deana, mecz się rozpoczął.

Zespół Six Nations szybko rozpoczął grę, strzelając cztery gole w pierwszej połowie, zanim do składu dołączyli Bellies. Kiedy drużyny udały się do szatni na pierwszą połowę, Six Nations prowadziło 5:2.

Podobna historia rozegrała się na początku drugiej połowy, kiedy w ciągu pierwszych pięciu minut gry Chiefs strzelili dwa gole pokonując bramkarza Billies Zacha Higginsa. Bellies odpowiedzieli kilkoma własnymi, ale do drugiej przerwy drużyna z rodzinnego miasta przegrywała 9-4.

New West otworzył wynik w trzeciej tercji, ostatecznie tracąc trzy punkty do bramkarza Chiefs Douga Jamiesona. W trzeciej kwarcie Chiefs zdobyli jedną bramkę.

Gdy intensywne spotkanie rozpoczęło się w ostatniej minucie, zawodnicy obu drużyn zepchnęli się nieco za siatkę Belize. Drugi mecz Pucharu Mann odbędzie się w sobotę 9 września o godzinie 19:30 w Queen’s Park Arena

Fani Six Nations czuli swoją obecność przez cały mecz, grzmiąc bębniąc wypełniając arenę. Gdy Salmonbellies zmniejszali przewagę na tablicy wyników, w trzeciej kwarcie kibice Bellies zaczęli hałasować.

Shane Jackson, który zdobył pięć punktów, został najlepszym graczem Chiefs. MVP gospodarzy został Anthony Malcom, który niedawno wrócił do kadry Belize.

Jackson został również wybrany pierwszą gwiazdą meczu, a Malcolm drugą gwiazdą. Trzecią gwiazdą była Jemison, która obroniła 45 razy dla Chiefs.

READ  UFC Vegas 27 na Twitterze: Profesjonaliści reagują na zwycięstwo Roba Fonta nad Cody'm Garbrandtem