Brak fanów na trybunach: Ontario odrzuca zaproszenia do otwarcia miejsc dla mistrzów opieki zdrowotnej przeciwko Game 7 Leafs-Habs

Rząd Ontario nie pozwoli fanom na mecz siódmego meczu pomiędzy Leafs i Habs w Scotiabank Arena w poniedziałek – pomimo wezwań do podążania za przykładem Quebecu i wpuszczenia ograniczonej liczby widzów.

Ministerstwo Dziedzictwa, Sportu, Turystyki i Przemysłu Kulturowego w Ontario potwierdziło w niedzielę, że „widzom nie wolno osobiście uczestniczyć w meczach” – kilka godzin po tym, jak burmistrz Brampton Patrick Brown wezwał 2,500 pracowników służby zdrowia i niezbędnych pracowników na pełne zaszczepienie . Poniedziałek’Świetna gra.

Brown napisał w liście zaadresowanym do Odchodzący główny lekarz ds. Zdrowia Dr.. David Williams.

Brown wezwał prowincję do podążania śladami premiera Quebecu Francois Legault, który odbył się w sobotę Około 2500 fanów zostało wpuszczonych do Bell Center w Montrealu Widzieć, jak Montreal Canadiens pokonali Toronto Maple Leafs w dogrywce, zmuszając Game 7.

Ruch w Quebecu został podjęty po spadku liczby przypadków, które spowodowały, że urzędnicy zdrowia publicznego złagodzili ograniczenia dotyczące COVID-19, zezwalając na około 12 procent pojemności na Montreal Square.

Ale Dakota Prazier, rzeczniczka Lisy MacLeod, Minister Dziedzictwa, Sportu, Turystyki i Przemysłu Kulturowego, powiedziała w niedzielnym oświadczeniu, że żaden widz nie będzie mógł osobiście uczestniczyć w igrzyskach. Ta decyzja jest zgodna z Dyrektorem Medycznym Ontario w sprawie przeglądu stanu zdrowia planu powrotu do gry NHL.

„Hrabstwo będzie nadal postępować zgodnie z radą dyrektora ds. Zdrowia i innych lokalnych ekspertów ds. Zdrowia i zdrowia publicznego, aby określić, kiedy i czy można bezpiecznie znieść środki w oparciu o mapę drogową do ponownego otwarcia” – powiedział Prazier.

Ontario „Roadmap to Reopen” nie zezwala na ponowne otwarcie obiektów sportowych lub rekreacyjnych w pomieszczeniach do Fazy III, kiedy to 70 do 80 procent dorosłych otrzyma co najmniej jedną dawkę szczepionki COVID-19, a 25 procent jest w pełni zaszczepionych.

READ  Novak Djokovic pokonuje 13-krotnego mistrza Rafaela Nadala w półfinale French Open

Brown, który również złożył petycję o zezwolenie na uczestnictwo w poniedziałkowym meczu, wskazał, że przeprowadzka jest bezpieczna, ponieważ personel medyczny i niezbędni pracownicy będą w pełni zaszczepieni.

Brown, do którego dotarł w niedzielę po południu, powiedział, że nie odstraszył go brak widzów na tym terytorium, powołując się na zmiany wprowadzone w ostatniej chwili przez hrabstwo, w tym kiedyStadiony zostały zamknięte, a następnie szybko ponownie otwarte w zeszłym miesiącu.

„Myślę, że jest to wyjątkowa okazja, aby kibicować Maple Leafs w wyjątkowym momencie w historii, zagrać w Montreal Canadiens w grze 7 i podziękować naszym bohaterom opieki zdrowotnej, którzy poświęcili tak wiele w ciągu ostatniego roku”, Brown powiedziany.

W niedzielnym e-mailu Lovin Hudsey, rzecznik burmistrza Johna Toreya, powiedział, że burmistrz „ma nadzieję, że przed nami jeszcze dużo hokeja do wygrania”. Poniedziałkowa noc, “ Hrabstwo poświęciło więcej czasu na rozważenie możliwości oglądania przyszłych meczów przez fanów.

Ładowanie…

Ładowanie…Ładowanie…Ładowanie…Ładowanie…Ładowanie…

Trener odejść, Sheldon Keefe, powiedział, że obecność kibiców w Bell Center w sobotni wieczór była “oznaką postępu dla naszego kraju”.

„Tu chodzi mniej o mecz, nasz sport i kwalifikacje”. „Chodzi o postęp, jaki dokonuje się w kraju i myślę, że to naprawdę dobry znak” – powiedział Keefe.

Z plikami od Kevina McGrana

Wendy Gillis to reporterka z Toronto zajmująca się przestępczością i policją dla gwiazdy. Możesz się z nią skontaktować przez e-mail pod adresem [email protected] lub śledzić ją na Twitterze: @wendygillis

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top