Brak fanów na trybunach: Ontario odrzuca zaproszenia do otwarcia miejsc dla mistrzów opieki zdrowotnej przeciwko Game 7 Leafs-Habs

Rząd Ontario nie pozwoli fanom na mecz siódmego meczu pomiędzy Leafs i Habs w Scotiabank Arena w poniedziałek – pomimo wezwań do podążania za przykładem Quebecu i wpuszczenia ograniczonej liczby widzów.

Ministerstwo Dziedzictwa, Sportu, Turystyki i Przemysłu Kulturowego w Ontario potwierdziło w niedzielę, że „widzom nie wolno osobiście uczestniczyć w meczach” – kilka godzin po tym, jak burmistrz Brampton Patrick Brown wezwał 2,500 pracowników służby zdrowia i niezbędnych pracowników na pełne zaszczepienie . Poniedziałek’Świetna gra.

Brown napisał w liście zaadresowanym do Odchodzący główny lekarz ds. Zdrowia Dr.. David Williams.

Brown wezwał prowincję do podążania śladami premiera Quebecu Francois Legault, który odbył się w sobotę Około 2500 fanów zostało wpuszczonych do Bell Center w Montrealu Widzieć, jak Montreal Canadiens pokonali Toronto Maple Leafs w dogrywce, zmuszając Game 7.

Ruch w Quebecu został podjęty po spadku liczby przypadków, które spowodowały, że urzędnicy zdrowia publicznego złagodzili ograniczenia dotyczące COVID-19, zezwalając na około 12 procent pojemności na Montreal Square.

Ale Dakota Prazier, rzeczniczka Lisy MacLeod, Minister Dziedzictwa, Sportu, Turystyki i Przemysłu Kulturowego, powiedziała w niedzielnym oświadczeniu, że żaden widz nie będzie mógł osobiście uczestniczyć w igrzyskach. Ta decyzja jest zgodna z Dyrektorem Medycznym Ontario w sprawie przeglądu stanu zdrowia planu powrotu do gry NHL.

„Hrabstwo będzie nadal postępować zgodnie z radą dyrektora ds. Zdrowia i innych lokalnych ekspertów ds. Zdrowia i zdrowia publicznego, aby określić, kiedy i czy można bezpiecznie znieść środki w oparciu o mapę drogową do ponownego otwarcia” – powiedział Prazier.

Ontario „Roadmap to Reopen” nie zezwala na ponowne otwarcie obiektów sportowych lub rekreacyjnych w pomieszczeniach do Fazy III, kiedy to 70 do 80 procent dorosłych otrzyma co najmniej jedną dawkę szczepionki COVID-19, a 25 procent jest w pełni zaszczepionych.

READ  Hamilton powiedział sąsiadom stadionu, że nie ma pośpiechu na parkowanie podczas Gray Cup. Ale impreza trwa dalej

Brown, który również złożył petycję o zezwolenie na uczestnictwo w poniedziałkowym meczu, wskazał, że przeprowadzka jest bezpieczna, ponieważ personel medyczny i niezbędni pracownicy będą w pełni zaszczepieni.

Brown, do którego dotarł w niedzielę po południu, powiedział, że nie odstraszył go brak widzów na tym terytorium, powołując się na zmiany wprowadzone w ostatniej chwili przez hrabstwo, w tym kiedyStadiony zostały zamknięte, a następnie szybko ponownie otwarte w zeszłym miesiącu.

„Myślę, że jest to wyjątkowa okazja, aby kibicować Maple Leafs w wyjątkowym momencie w historii, zagrać w Montreal Canadiens w grze 7 i podziękować naszym bohaterom opieki zdrowotnej, którzy poświęcili tak wiele w ciągu ostatniego roku”, Brown powiedziany.

W niedzielnym e-mailu Lovin Hudsey, rzecznik burmistrza Johna Toreya, powiedział, że burmistrz „ma nadzieję, że przed nami jeszcze dużo hokeja do wygrania”. Poniedziałkowa noc, „ Hrabstwo poświęciło więcej czasu na rozważenie możliwości oglądania przyszłych meczów przez fanów.

Ładowanie…

Ładowanie…Ładowanie…Ładowanie…Ładowanie…Ładowanie…

Trener odejść, Sheldon Keefe, powiedział, że obecność kibiców w Bell Center w sobotni wieczór była „oznaką postępu dla naszego kraju”.

„Tu chodzi mniej o mecz, nasz sport i kwalifikacje”. „Chodzi o postęp, jaki dokonuje się w kraju i myślę, że to naprawdę dobry znak” – powiedział Keefe.

Z plikami od Kevina McGrana

Wendy Gillis to reporterka z Toronto zajmująca się przestępczością i policją dla gwiazdy. Możesz się z nią skontaktować przez e-mail pod adresem [email protected] lub śledzić ją na Twitterze: @wendygillis

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top