Sarah Palin szydziła bezlitośnie na Twitterze po przegranej wyborach na Alasce z Mary Beltula: „Widziałem jej porażkę z mojego domu”

Porażka Sarah Palin w wyścigu kongresowym na Alasce szybko stała się wiadomością dla wszystkich na Twitterze, a użytkownicy niecierpliwie omdlewali z powodu byłego kandydata na wiceprezydenta i republikanina z „Tea Party” za to, że jest ostatnim sojusznikiem Donalda Trumpa, który przegrał.

Mary Beltula odniosła zwycięstwo w środę po ostatecznym ogłoszeniu wyścigu, kilka tygodni po zakończeniu ogólnokrajowego głosowania i zakończeniu większości wyścigów. Demokrata jako pierwszy od dziesięcioleci reprezentował Alaskę w Kongresie Stanów Zjednoczonych i zrobił to przy silnym poparciu ponadpartyjnym, w tym senator Lisy Murkowski, jednej z dwóch deputowanych stanu w izbie wyższej.

Z kolei Palin był wspierany przez skrajną prawicę w Partii Republikańskiej i byłego prezydenta Donalda Trumpa. Obwiniała głosowanie rankingowe za swoją porażkę w wyborach specjalnych z Beltolą na początku tego roku, ale w bezpośrednim pojedynku w drugiej turze wyborów rankingowych tej jesieni przegrała ponad 20 000 głosów.

Jej porażka przyczyniłaby się do jednocyfrowej większości GOP w Izbie Reprezentantów w przyszłym roku i utrudniłaby Kevinowi McCarthy’emu zdobycie głosów, których potrzebowałby, aby zostać przewodniczącym Izby w przyszłym roku; Wielu Republikanów planuje głosować przeciwko niemu.

Demokraci na Twitterze uczcili tę wiadomość, kpiąc z Palin, której konserwatywna kariera zakończyła się wczesną rezygnacją w wyniku dochodzeń w sprawie etyki i której kandydatura na wiceprezydenta przyniosła jej szerokie grono zwolenników na skrajnej prawicy w Stanach Zjednoczonych i odrazę na lewy.

Zwracając uwagę na popularność, jeden z użytkowników Twittera napisał: „Widzę, jak bije z mojego domu”. Sobotni wieczór na żywo Parodia pani Palin w wykonaniu Tiny Fey.

Zwracając uwagę na portret pani Fay, kongresman Richie Torres z Nowego Jorku zażartował: „Sarah Palin będzie miała teraz cały czas na oglądanie Rosji ze swojego balkonu”.

READ  Liczba dzieci w szpitalach w USA rośnie zbyt wysoko dla dzieci, które są zbyt małe na zastrzyk COVID-19

„Sarah Palin, próbując naśladować Trumpa, znowu przegrywa”, napisała relacja zatytułowana Duty to Warn, która opisuje się jako reprezentująca koalicję specjalistów od zdrowia psychicznego, którzy sprzeciwiają się byłemu prezydentowi.

Wielu użytkowników Twittera napisało, że byli wdzięczni za wznowienie kariery Palin, zanim jeszcze się zaczęła.

Inni napisali, że mają nadzieję, że słabe wyniki Trumpa utrzymają się podczas drugiej połowy 2022 r. w grudniowej drugiej turze w Gruzji.

Dzień dobry. Jeszcze dwie opcje dla Trumpa: Sarah Palin i Kelly Chebacka zaginęły na Alasce. W każdym razie możemy go nakłonić do kampanii Herschela [Walker]? jeden tweetował.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top