Andrew Cuomo zbliża się do wyścigu, aby go zastąpić: „W tym strachu jest siła”

Jego śmierć zakończyła oszałamiający upadek narodowej sławy politycznej, jaką osiągnął podczas pierwszej koszmarnej fali pandemii koronawirusa wiosną 2020 roku. Od tego czasu Cuomo radzi sobie z kryzysem.

Cuomo zaprzeczył licznym zarzutom o niewłaściwe zachowanie seksualne, powiedział, że celowo nie pomylił liczby zgonów w domu opieki i nalegał, aby umowa i proces publikacji książki były zgodne ze standardami etycznymi.

Ale 18 miesięcy po tym, jak Demokraci na wpół poważnie przeżuwali jego prezydenckie perspektywy, Cuomo jest teraz przedmiotem skargi karnej dotyczącej zarzutu nękania i wielkich planów łatwych wyborów na czwartą kadencję – raz więcej niż jego ojciec, późny były gubernator Mario Cuomo — został zastąpiony rachunkiem różniczkowym.

Niepokój wywołany odmową Cuomo cofnięcia się na emeryturę, a przynajmniej jego wycofanie się w następstwie jego rezygnacji – ostatecznie wywołany przez ustawodawcę stanowego, który był na skraju postawienia w stan oskarżenia, skazania i usunięcia go z urzędu – są walką dwukierunkową: imię i jednocześnie zapewnienie, że mieszkańcy Nowego Jorku o nim nie zapomną.

– Nie wiem, czy jest silny, ale myślę, że się boi.

Dziś publiczny głos Cuomo ogranicza się głównie do jego listy e-mailowej i konta na Twitterze, bieżącego kanału wiadomości propagandowych jego prawnika, Rity Glavin i rzecznika Richa Azopardiego, przeciwko dochodzeniu prokuratora generalnego stanu Nowy Jork Letitii James w sprawie rzekomej seksualności Cuomo. Cuomo wielokrotnie retweetował życzliwe opinie, w tym wrześniową opinię z Newsday, która nazwała jego upadek „albańskim zamachem stanu”. Jest też zdjęcie byłego władcy i jego psa, kapitana, na łodzi.

Dla wielu nowojorskich polityków, od aktywistów po prawodawców, zastąpienie sali wykonawczej przez Cuomo internetową komorą echa było mile widziane – tworząc nową dynamikę, którą chcą utrzymać.

Senator stanu Andrew Gunards, który reprezentuje region swingowy na południowym Brooklynie, opisał „epokę dobrej woli” na scenie Albany, gdy nowa gubernatorka Demokratów Kathy Hochhol otwarcie mówiła o współpracy i partnerstwie z prawodawcami, którzy w dużej mierze zostali zamrożeni przez Team Cuomo.

READ  Austria rozpoczyna narodową blokadę w celu zwalczania epidemii infekcji

Ale nawet na wygnaniu ze stolicy Cuomo rzuca długi cień.

„Zawsze istnieje ryzyko krzywdy i chaosu, zwłaszcza w przypadku kogoś, kto jest nastawiony na zemstę, ale myślę, że tylko wtedy dostaniemy nogi, jeśli na to pozwolimy” – powiedział Gunards.

Doradca Demokratów niezwiązany z żadną z kampanii gubernatora zapewnił wyjątkową, choć coraz słabszą kontrolę Cuomo nad partią.

„Nie wiem, czy jest silny, ale myślę, że się boi” – powiedziała. „W tym strachu jest siła”.

Mały zespół byłego gubernatora wykorzystał wejście Jamesa do stanowych prawyborów na początku tego miesiąca, powszechnie uważanego za największego rywala Hoechul, jako sposób na podważenie raportu jej biura, w którym Cuomo molestowała seksualnie co najmniej 11 kobiet.

W ramach kampanii oraz w publicznych komentarzach na torze dyskusja na temat przyszłych planów byłego władcy była ograniczona.

Działacz demokratyczny, który rozmawiał z kilkoma kampaniami agentów, powiedział CNN, że Cuomo było drugorzędną kwestią w tych dyskusjach, z konkretnymi kwestiami wyborczymi – takimi jak „Jak idzie Brooklyn?” – Zagraj w „90% rozmowy”.

„Jedyna zmienna (związana z Cuomo), która się pojawia, to:„ A co z 18 milionami? Czy zobaczymy te 18 milionów? Czy zobaczymy jego część? Gdzie to się pojawi? Pracownik powiedział, odnosząc się do wojny Como: „Ponieważ to naprawdę pytanie Como. Nie ma już ambony. Kiedy składa oświadczenie, zwraca na siebie coraz mniej uwagi”.

Azoupardi, rzecznik Cuomo, odrzucił plotki i upierał się, że jedynym priorytetem byłego gubernatora jest oczyszczenie jego imienia.

„Od początku tej gehenny nie chodziło nam o politykę, chodziło o dotarcie do prawdy” – powiedział. „Istnieje wiele pustych spekulacji, ale nic na to nie poradzimy, jeśli nadal zajmujemy ważne nieruchomości w głowach ludzi”.

Powrót polityczny?

Jednym ze sposobów, w jaki Cuomo może uregulować rachunki, wyraźniej ponownie wejść do polityki i ewentualnie zebrać więcej pieniędzy, jest uruchomienie nowej kampanii. Od tygodni krążą pogłoski o ewentualnym ubieganiu się o stanowisko prokuratora generalnego, które zajmował od 2007 do 2010 roku. Chociaż niewielu jest gotowych całkowicie odrzucić tę możliwość, niektórzy z wieloletnich sojuszników Cuomo są sceptyczni.

READ  Ukraina twierdzi, że wspierani przez Rosję separatyści są odpowiedzialni za zbombardowanie przedszkola

„Kiedy jesteś w sytuacji takiej jak[Como]wyobrażam sobie, że nadal będziesz starał się nie tylko o znaczenie, ale także o rolę, i tego może chcieć. to jest jedno” – powiedział Jay Jacobs, przewodniczący Demokratów w stanie Nowy Jork (Jacobs poparł Hochula w październiku, kiedy powiedział, że ostatnio rozmawiał z Cuomo).

W niektórych kręgach istnieją również wątpliwości co do tego, jak głębokie będą – lub będą – kieszenie Cuomo, biorąc pod uwagę jego ostatnie wydatki.

„Myślę, że ma dużo mniej pieniędzy niż ty i wydaje mi się, że posiada”, powiedział Chris Covey, nowojorski analityk polityczny i były partner. „Powiedzmy, że miał 20 lub 19 milionów. Teraz spędził ostatnie sześć miesięcy na płacenie prawnicy.” – Kierownik kampanii dla kandydatury Andrew Yanga na burmistrza. „Myślę więc, że będzie miał szczęście, jeśli złamie dwie liczby (miliony), co nadal stanowi dużo pieniędzy, ale jeśli będziesz dalej pracować w tym tempie, wyda te pieniądze dość szybko”.

Monica Klein, postępowa doradczyni polityczna w Nowym Jorku, powiedziała, że ​​poleganie Cuomo na lawinie irytujących i niejasnych oświadczeń wideo i e-maili podkreśla jego twarde stanowisko.

„To człowiek, który codziennie używał swojej ambony i biura gubernatora do budowania i wymachiwania swoim publicznym wizerunkiem” – powiedział Klein. stan.” „Nic nie bije” – gniewnie tweetuje były gubernator z Westchester. „

W zeszłotygodniowej transmisji na żywo ze strony internetowej Cuomo Glavin powtórzył znajomą linię oskarżeń i żądań, wielokrotnie wyrażając frustrację, że James nie odpowiedział na publiczną krytykę Cuomo ani nie odpowiedział na jego wiadomości (przed wysłaniem dwóch kolejnych) i wskazał na niedawną nową. . York Post donosi zawyżone pogłoski, że Cuomo rozważa kampanię jako powód, by James zdyskwalifikował się z dalszego śledztwa byłego gubernatora.

„Istnieją powszechne spekulacje, że gubernator może rządzić, a nawet może spróbować politycznego powrotu”, powiedział Glavin. „Nie wiem, jaka jest odpowiedź na to pytanie, ale fakt, że są spekulacje i ludzie o tym mówią, rozmawiamy o tym z nienazwanymi byłymi doradcami, oznacza, że ​​jest to w głowie każdego kandydującego na gubernatora”.

READ  Setki ludzi utknęły na autostradzie przez prawie dzień po zamieci w Wirginii

Ale historia cytowana przez Glavina mówi, że „kilku bliskich współpracowników Cuomo” przedstawia ten pomysł, co sugeruje, że skutecznie wykorzystuje raport sprzymierzonych z sojusznikami byłego gubernatora jako paszę do ataku na Jamesa.

W oświadczeniu biuro Jamesa udzieliło najostrzejszej jak dotąd nagany, nazywając konferencję prasową „teatralną” i „pozornym oburzeniem”.

„Aby było jasne, popieramy raport dotyczący wielu zarzutów molestowania seksualnego wobec Andrew Cuomo, a co najważniejsze, opowiadamy się za kobietami, które były wystarczająco odważne, by wystąpić i mówić prawdę do władzy” – powiedział rzecznik firmy. „Jeśli Andrew Cuomo nie chciał być oskarżony o molestowanie seksualne, nie powinien był w pierwszej kolejności molestować seksualnie wielu kobiet”.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top