Russell Wilson i Justin Simmons prowadzą Denver Broncos do zwycięstwa nad Kansas City Chiefs

DENVER (AP) Russell Wilson rzucił trzy podania na przyłożenie, Justin Simmons miał dwa z pięciu zdobytych punktów przez Denver, a Broncos przeszkodzili schorowanemu Patrickowi Mahomesowi w przerwaniu passy 16 porażek z Kansas City po zwycięstwie 24-9 nad Chiefs. Niedziela .

Zespół Broncos (3-5) śpiewał serenadę poza boiskiem przy dźwiękach utworu „Shake it Off” Taylor Swift w całym Empower Field. Swift nie był świadkiem sześciu chwytów Travisa Kelce’a na odległość 58 jardów i fatalnego dnia drużyny Chiefs (6-2).

Broncos przysporzyli Mahomesowi pierwszej porażki wyjazdowej w AFC West, pokonując rozgrywającego Kansas City Chiefs po raz pierwszy od 13 prób.

Denver objęło prowadzenie 14-9 w pierwszej połowie, kontrolując zegar i pozwalając Mahomesowi i Kelce’owi chłodzić korki na linii bocznej w drugiej połowie. W drugiej połowie Kansas City miało zaledwie trzy piłki, zanim odzyskało piłkę po jednym, ostatecznie bezsensownym snapie.

Chiefs uderzali piłkę, tłumili punt, który zakończył się przyłożeniem, odwracali piłkę po upadkach i stracili piłkę po przechwyceniu w drugiej połowie.

Broncos notowali średnio 22 prowadzących na mecz, co dało im prawie ostatnie miejsce w lidze, ale pewnego mroźnego dnia przebiegli 40 razy na 153 jardy i rzucili zaledwie 19 razy.

Javonte Williams prowadził z 85 jardami na 27 prowadzących i dodał trzy przyjęcia na 13 jardów i przyłożenie. Jerry Jeudy i Courtland Sutton również złapali podania dla drużyny Broncos, która wygrała mecze jeden po drugim od 2. i 3. tygodnia poprzedniego sezonu.

Broncos otworzyli mecz, gdy debiutant Drew Sanders odzyskał zablokowany punt Mecole Hardmana na linii 10 jardów Chiefs, a dwie akcje później Wilson uderzył Suttona w lewy róg i było już 21-9.

Nikt w tym sezonie w Kansas City nie zdobył więcej niż 20 punktów.

Mahomes doprowadził Chiefs (6-2) do Denver 27, ale Skyy Moore nie był w stanie oddać idealnie celnego rzutu w pole końcowe z czwartej przewagi na 7:35 przed końcem.

READ  Fani sportu Winnipeg, rozdarci między rywalizującymi samolotami i bombowcami, błagają o czasy na zmianę

Simmons, który w pierwszej połowie odrobił straty, przechwycił Mahomesa na około 5 minut przed końcem, a na 31 sekund przed końcem Broncos dodali gola z gry z gry z bliskiej odległości.

Chiefs, którzy nigdy nie stracili więcej niż 10 punktów w żadnym z 16 zwycięstw z Denver z rzędu, wcześnie stracili przewagę 14-3 i już nigdy nie odrobili straty, mimo że pod koniec pierwszej połowy zremisowali do stanu 14-9 po bramce z gry Harrisona Butkera.

Broncos stracili prawie 8 i pół minuty w pierwszej kwarcie trzeciej kwarty, ale wyszli z pustymi rękami, gdy rezerwowy Justin Reed rzucił się wczesnym skoczkiem i zablokował Willa Lutza po strzale z gry z 38 jardów.

W ostatnich minutach Reid został wygwizdany za podobne przewinienie.

W pierwszej połowie Broncos zaliczyli trzy straty na wynos, w tym dwie straty Mahomesa, który został przechwycony przez obrońcę narożnika Ja’Quana McMilliana i zwolniony przez barona Browninga, a swobodną piłkę odzyskał Jonathan Cooper.

Wilson rzucił do Williamsa podanie po przyziemieniu z odległości 4 jardów i na początku drugiej kwarty połączył się z Jeudym z 11 jardów, uzyskując prowadzenie 14-3.

Oznacza to największą przewagę Denver od czasu, gdy 15 listopada 2015 r. rozpoczęła się poślizg w 16 meczach przeciwko Chiefs.

Broncos nie byli w stanie wykorzystać przechwytu McMilliana w środku pola, gdy Wilson wypadł poza boisko po pierwszym trafieniu z czwartej i drugiej pozycji Kansas City 40.

Mahomes podał z 39 jardów do Rashee Rice’a i zdobył bramkę z gry Butkera z 34 jardów na 14-6.

Worek Browninga dał Denver kolejną szansę na zdobycie gola, ale Wilson został zwolniony przez George’a Karlaftisa, a obrońca Willie Gay odzyskał luźną piłkę na Denver 48 na 9 sekund przed końcem.

To wystarczyło, aby Mahomes podał z 11 jardów do Jericka McKinnona, co zapewniło Butkerowi trafienie na 56 jardów po zakończeniu pierwszej połowy.

READ  Mecz Buffalo Sabres Columbus Blue Jackets został przełożony z powodu ograniczeń w podróżowaniu

Mahomes wykonał 24 z 38 podań na 241 jardów, po czym miał dwa przechwyty i trzy worki. Był to pierwszy raz, kiedy został zatrzymany bez rzutu przyziemienia od 5 grudnia 2021 roku w wygranym 22:9 meczu z Denver.

Mahomes rozegrał cały mecz pomimo złego samopoczucia i pomimo mrozu. Było to w latach dwudziestych XX wieku, po nocnej burzy, która spowodowała, że ​​na miasto spadło nawet 10 cali śniegu.

Żona Mahomesa, Brittany, niedawno opublikowała w mediach społecznościowych, że dwójka dzieci tej pary cierpi na chorobę żołądkową i że ona również zachorowała.