Fani sportu Winnipeg, rozdarci między rywalizującymi samolotami i bombowcami, błagają o czasy na zmianę

Fani sportu w Winnipeg zmagają się z wieloma dobrami i rzucili flagę wyzwania na NHL i CFL.

Zarówno Winnipeg Jets NHL, jak i Winnipeg Blue Bombers CFL należą do najbardziej zagorzałych fanów sportu zawodowego – i często mają tych samych fanów. Chociaż zwykle jest to dobra rzecz, w dzisiejszych czasach staje się to problemem, mówi Alon Weinberg.

„Jesteśmy małym rynkiem… może drugim lub trzecim najmniejszym rynkiem w CFL. A w NHL jest to prawdopodobnie najmniejszy rynek” – powiedział Weinberg.

„Tak ekonomicznie, to miasto potrzebuje każdej imprezy na każdym możliwym miejscu”.

Nie jest to możliwe, gdy drużyny grają w tym samym czasie i rywalizują o tych fanów, którzy są głodni oglądania sportu na żywo po roku przegranej z pandemią. Cały sezon CFL 2020 został odwołany, podczas gdy skrócony sezon NHL odbywał się na arenach z pustymi miejscami, gdzie kibice nie mieli wstępu.

Niepewność dotycząca nakazów zdrowia publicznego opóźniła ten sezon CFL, który rozpoczął się w sierpniu zamiast w czerwcu. Oznacza to większe pokrywanie się z sezonem NHL, który rozpoczął się w październiku.

To było 24 listopada 2019 r., kiedy bombowce twierdziły Pierwszy szary puchar od 29 lat. Tegoroczna wielka rozgrywka odbędzie się dopiero 12 grudnia.

Odświeżona baza fanów Bombers, po dwóch latach oczekiwania na obronę tytułu, nie zawiodła. Bombers zdominowali ligę na drodze do rekordowego dotychczasowego wyniku 10:1, Zdobył pierwsze miejsce w Dywizji Zachodniej Przygotowują się do organizacji pierwszego zachodniego finału od 1972 roku.

Fan sportu z Winnipeg pokazuje swoje wsparcie zarówno dla Bombers, jak i Jets podczas ostatniego meczu NHL w mieście. (Fred Greenslade/The Canadian Press)

Tymczasem oczekuje się, że Jets będzie jedną z najlepszych drużyn NHL ze swoimi zaawansowanymi umiejętnościami ofensywnymi, znacznie ulepszonym ciałem defensywnym i jednym z najlepszych bramkarzy w lidze.

Finał CFL Western odbył się również 5 grudnia, kiedy to Jets gościli Toronto Maple Leafs – jedną z pierwszych sześciu drużyn NHL – będącą ulubieńcem fanów wszechczasów i ich jedyną wizytą w Toronto w tym roku.

To już trzeci raz w tym sezonie, kiedy Jets and Bombers grają u siebie. Obejmuje to nadchodzące mecze 6 listopada, a także parę w miniony weekend, kiedy Bombers pokonali BC Lions 45-0 na IG Field na kampusie University of Manitoba, gdy Jets pokonali Nashville Predators 6-4 na Canada Life Centrum śródmieścia.

„To są wielkie momenty i powinno się nimi dzielić jak najwięcej Winnipeggerów” – powiedział Weinberg. „Myślę, że to naprawdę brak koordynacji i błędem jest nakładanie się czasu”.

Petycja rozpoczęta

Wysłał petycję na Change.org, mając nadzieję na zdobycie wystarczającej liczby podpisów, aby przekonać CFL lub NHL do przetasowania stołów 5 grudnia.

W petycji stwierdza się, że CFL zmieni czasy na finały wschodnie i zachodnie, umieszczając grę Bomber w południe. To lub NHL przełożyło mecz Jets-Leafs na 19:30 CT.

„Brak koordynacji między zespołami, ligami i sieciami telewizyjnymi jest fatalnym błędnym odczytaniem lokalnego rynku sportowego w Manitoban” – napisano w petycji.

„Każde z tych rozwiązań zadowoli fanów sportu w Winnipeg w tym historycznym dniu sportu. Zapraszamy samoloty i bombowce do wspólnej pracy nad wprowadzeniem tej zmiany i współpracy w przyszłości, aby uniknąć sprzecznych czasów rozpoczęcia”.

The Bombers napisali na swojej stronie internetowej, że zamierzają świadczyć usługi autobusowe z IG Field do Canada Life Centre dla fanów, którzy chcą wziąć udział w meczu Jets o 18:00 po 15:30 Western Final.

Weinberg powiedział, że to miły gest, ale nie rozwiązanie. Powiedział, że zanim kibice wyjdą ze stadionu, a autobus przejedzie przez ruch uliczny do centrum, będzie tylko pół meczu hokejowego.

Weinberg jest w pełni świadomy, że ludzie mogą ustawić swoje urządzenia telewizyjne tak, aby nagrywały pojedynczą grę i oglądały ją, kiedy tylko chcą. Ale to nie rozwiązuje problemu dwóch organizacji, których życie na trybunach zależy od kibiców.

„W tej chwili nie sprzedają zabawek. Odrzutowce nie sprzedały swojego otwieracza do domu – oczywiście pandemii – ale także nie tylko strachu przed byciem w dużym tłumie, ale ludzie po prostu nie mają pieniędzy, które dostali” – powiedział .

Nie było odpowiedzi od Jets na petycję lub prośbę o wywiad z CBC.

„To jest pierwszy globalny problem, przyznaję” – powiedział Weinberg. „To nie jest woda dla Rdzennych Narodów. To nie jest bieda”. „Ale dla tych, którzy śledzą sport, nadal ważne jest, aby móc oglądać te mecze i to [the teams] Mieć jak najwięcej uczestników.

„Bardziej martwię się o bombowce niż o samoloty, ponieważ są zespołem należącym do społeczności i nie mają tak głębokich kieszeni, aby ich wspierać jak samoloty”.

Według stanu na 11:30 we wtorek petycja miała 125 podpisów z 200 osób, do których dążył cel.

READ  Andreescu zakwalifikuje się do trzeciej rundy w powrocie do Montrealu; Collins przedłuża zwycięską passę

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top