Rogers i Shaw podpisują umowę z Kibekor na sprzedaż Freedom Mobile
Prasa kanadyjska

Opublikowano pt. 12 sie 2022 8:31 CESTOstatnia aktualizacja piątek, 12 sierpnia 2022 8:31 EST

Toronto – Rogers Communications Inc. i Shaw Communications Inc. ostateczna umowa z Quebecor Inc. Co spowoduje, że operator z siedzibą w Montrealu przejmie operatora bezprzewodowego Freedom Mobile Inc.

Rogers sprzeda firmę Shaw’s Freedom Company firmie Videotron Ltd. , należący do Quebecoru, za 2,85 miliarda dolarów w ramach transakcji, która, jak ma nadzieję, rozwieje obawy federalnych organów regulacyjnych związane z proponowanym przejęciem Shaw za 26 miliardów dolarów.

Umowa jest zgodna z warunkami uzgodnionymi 17 czerwca, kiedy transakcja została ogłoszona po raz pierwszy, i podlega zatwierdzeniu przez organy regulacyjne i zamknięciu fuzji Rogers i Shaw, podały strony w komunikacie prasowym w piątek.

W wyniku tej sprzedaży Quebecor kupi wszystkich klientów sieci bezprzewodowych i internetowych marki Freedom, a także całą infrastrukturę, widmo i lokalizacje handlowe Freedom, co rozszerzy działalność sieci bezprzewodowej Quebecu w całym kraju.

Strony stwierdziły, że połączenie Freedom i Videotron stworzy silnego czwartego krajowego przewoźnika i rozwiąże obawy zgłoszone przez komisarza ds. konkurencji i ministra innowacji, nauki i przemysłu dotyczące umowy Rogers-Shaw.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej umowy i jesteśmy zdeterminowani, aby dalej budować na aktywach Freedom”, powiedział w komunikacie prasowym dyrektor generalny Quebecor, Pierre-Carl Pillado.

„Nasze silne osiągnięcia w połączeniu z silnym śladem działalności Freedom w Kanadzie pozwolą nam zaoferować konsumentom w Kolumbii Brytyjskiej, Albercie i Ontario większy wybór, większą wartość i przystępną cenę dzięki licznym pakietom usług i innowacyjnym produktom”.

Kibekor pokonał kilka innych stron, aby osiągnąć porozumienie.

Globalive Capital podpisał umowę o współdzieleniu sieci i widma z Telus Corp. w maju, aby wzmocnić swoją ofertę kupna Freedom. Wcześniej znana jako Wind Mobile, została założona przez założyciela i prezesa Globalive Anthony’ego Lacavera w 2008 roku.

READ  Prognoza cen gazu ziemnego - Rynki gazu ziemnego nadal spadają

W oświadczeniu La Cavira stwierdziła, że ​​umowa jest „ostatnią z długiej serii pozorowanych propozycji konkursowych, które zostały przedstawione w celu utrzymania wysokich cen bezprzewodowych kosztem Kanadyjczyków, z których wielu już cierpi z powodu inflacji”.

Eastlink, firma telekomunikacyjna z siedzibą w Halifax i wiejski dostawca Internetu Xplornet Communications Inc. Mieszkają w New Brunswick i są zainteresowani wolnością.

Formalizacja sprzedaży Freedom następuje, gdy Rogers nadal zmaga się z skutkami awarii z 8 lipca, która przez wiele dni dotknęła miliony Kanadyjczyków.

W odpowiedzi na awarię Rogers obiecał podzielić swoje usługi bezprzewodowe i przewodowe, aby upewnić się, że klienci nigdy więcej nie doświadczą przestojów zarówno w usługach komórkowych, jak i internetowych, co według firmy będzie kosztować 250 milionów dolarów.

Ponadto Rogers zobowiązał się wydać 10 miliardów dolarów w ciągu trzech lat na zwiększenie nadzoru, testowania i wykorzystania sztucznej inteligencji w celu zapewnienia niezawodnej obsługi.

Powiedział również, że robi postępy w formalnej umowie z innymi kanadyjskimi przewoźnikami, aby automatycznie przekierowywać połączenia 911 do swoich sieci w przypadku awarii zasilania.

Po tygodniu przerwy federalny minister przemysłu François-Philippe Champagne powiedział, że sytuacja będzie na jego głowie, gdy będzie oceniał transakcję Rogers Shaw.

Jak dotąd umowa została zatwierdzona tylko przez Canadian Broadcasting Corporation, Television and Communications.

W zeszłym miesiącu Rogers przedłużył termin zakończenia transakcji z Shaw do 31 grudnia. Rogers powiedział, że data zamknięcia może zostać przedłużona do 31 stycznia 2023 r.

Termin zamknięcia był kilkakrotnie przesuwany.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top