Rick Santorum opuszcza CNN po komentarzach rdzennych Amerykanów

W kwietniowym przemówieniu do konserwatywnej grupy młodzieżowej Santorum mówił o wartościach religijnych europejskich osadników w Stanach Zjednoczonych i powiedział: „Urodziliśmy się jako naród z niczego. To znaczy, nic tu nie było”.

Powiedział: „To znaczy tak, mamy rdzennych Amerykanów”. „Ale szczerze mówiąc – w kulturze amerykańskiej nie ma zbyt wiele kultury rdzennych Amerykanów”.

Skutecznie odrzucając trwające tysiące lat dalsze istnienie rdzennych Amerykanów i ludobójstwo wyrządzone im, gdy chrześcijańscy osadnicy przenieśli i rozszerzyli swoje kolonie w Stanach Zjednoczonych Ameryki, Santorum rozgniewał wielu w społeczności rdzennych Amerykanów i poza nią, Stróż wzmiankowany.

Santorum od dawna jest piorunochronem w CNN. Jako wybitny komentator polityczny w sieci, był otwartym głosem popierającym program Trumpa, nawet dystansując się od niektórych zachowań byłego prezydenta.

Po kontrowersjach związanych z przemówieniem przez tydzień nie pojawiał się w CNN. Kiedy został zarezerwowany na początku maja, w „Cuomo Prime Time”, gospodarz Chris Cuomo skonfrontował go z tą sprawą, a Santorum przyznał, że jego komentarze były niedokładne. Powiedział, że brakuje mu tonu.

„Mówiłem o tym i źle to zinterpretowałem pod tym względem. Mówiłem o fundacji i zasadach, które uosabia fundacja” – powiedział.

Santorum dodał: „Nigdy nie będę, a jak wiecie, ludzie mówili:„ Och, próbuję odrzucić to, co zrobiliśmy rdzennym Amerykanom ”. – Daleko od tego! Sposób, w jaki zajmowaliśmy się rdzennymi Amerykanami, był przerażający. To jest sprzeczne z każdą wielkością i wszystkim, o co walczyłem jako przywódca w Kongresie.

Ale nie przeprosił za swoje uwagi w liście.

HuffPost, który jako pierwszy poinformował o tej wiadomości, powiedział, że kontrakt Santorum „wygasł” i zacytował źródło, które powiedziało, że wywiad „Como Prime Time” nie został dobrze przyjęty w sieci.

Źródło, opisane jako dyrektor wykonawczy, powiedział HuffPost: „Kierownictwo nie było szczególnie zadowolone z tego wyglądu. Żaden z nadawców nie chciał go zarezerwować”. – Więc i tak był w zasadzie poza ławką.

READ  Jen Psaki z MSNBC była zdumiona wypowiedzią Katyal w związku z impeachmentem Trumpa 6 stycznia

Santorum nie odpowiedział od razu na prośbę o komentarz w sobotę.

Santorum nie jest pierwszym komentatorem CNN, który pojawił się wśród kontrowersji. Zawierał pamiętne problemy z przeszłości Geoffrey Lord I Paris Denard.

W sumie CNN ma dziesiątki dobrze opłacanych współpracowników, którzy wnoszą perspektywy i wgląd w wiele różnych dziedzin.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *