Rick Santorum opuszcza CNN po komentarzach rdzennych Amerykanów

W kwietniowym przemówieniu do konserwatywnej grupy młodzieżowej Santorum mówił o wartościach religijnych europejskich osadników w Stanach Zjednoczonych i powiedział: „Urodziliśmy się jako naród z niczego. To znaczy, nic tu nie było”.

Powiedział: „To znaczy tak, mamy rdzennych Amerykanów”. „Ale szczerze mówiąc – w kulturze amerykańskiej nie ma zbyt wiele kultury rdzennych Amerykanów”.

Skutecznie odrzucając trwające tysiące lat dalsze istnienie rdzennych Amerykanów i ludobójstwo wyrządzone im, gdy chrześcijańscy osadnicy przenieśli i rozszerzyli swoje kolonie w Stanach Zjednoczonych Ameryki, Santorum rozgniewał wielu w społeczności rdzennych Amerykanów i poza nią, Stróż wzmiankowany.

Santorum od dawna jest piorunochronem w CNN. Jako wybitny komentator polityczny w sieci, był otwartym głosem popierającym program Trumpa, nawet dystansując się od niektórych zachowań byłego prezydenta.

Po kontrowersjach związanych z przemówieniem przez tydzień nie pojawiał się w CNN. Kiedy został zarezerwowany na początku maja, w “Cuomo Prime Time”, gospodarz Chris Cuomo skonfrontował go z tą sprawą, a Santorum przyznał, że jego komentarze były niedokładne. Powiedział, że brakuje mu tonu.

„Mówiłem o tym i źle to zinterpretowałem pod tym względem. Mówiłem o fundacji i zasadach, które uosabia fundacja” – powiedział.

Santorum dodał: „Nigdy nie będę, a jak wiecie, ludzie mówili:„ Och, próbuję odrzucić to, co zrobiliśmy rdzennym Amerykanom ”. – Daleko od tego! Sposób, w jaki zajmowaliśmy się rdzennymi Amerykanami, był przerażający. To jest sprzeczne z każdą wielkością i wszystkim, o co walczyłem jako przywódca w Kongresie.

Ale nie przeprosił za swoje uwagi w liście.

HuffPost, który jako pierwszy poinformował o tej wiadomości, powiedział, że kontrakt Santorum “wygasł” i zacytował źródło, które powiedziało, że wywiad “Como Prime Time” nie został dobrze przyjęty w sieci.

Źródło, opisane jako dyrektor wykonawczy, powiedział HuffPost: „Kierownictwo nie było szczególnie zadowolone z tego wyglądu. Żaden z nadawców nie chciał go zarezerwować”. – Więc i tak był w zasadzie poza ławką.

READ  Koronawirus: co dzieje się w Kanadzie i na całym świecie we wtorek

Santorum nie odpowiedział od razu na prośbę o komentarz w sobotę.

Santorum nie jest pierwszym komentatorem CNN, który pojawił się wśród kontrowersji. Zawierał pamiętne problemy z przeszłości Geoffrey Lord I Paris Denard.

W sumie CNN ma dziesiątki dobrze opłacanych współpracowników, którzy wnoszą perspektywy i wgląd w wiele różnych dziedzin.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top