Restauracja nr 1 w Montrealu na Tripadvisor tak naprawdę nie istniała

Restauracja nr 1 w Montrealu na Tripadvisor tak naprawdę nie istniała

Yoo Jeung od 22 lat prowadzi Le Spot St-Denis na rogu Duluth Avenue i St-Denis Street. Jej kwiaciarnia ma się znajdować obok najlepiej ocenianej na Tripadvisor restauracji w Montrealu, Le Nouveau Duluth, ale mówi, że nigdy o niej nie słyszała.

Mówi, że dobrze zna okolicę, a turyści często pytają ją o drogę do restauracji.

„Ale Novo Duluth? Nie” – powiedziała – przypomniało jej się coś o internetowym menu.

„Sufit jest bardzo wysoki [in the photos]Powiedziała: „W Duluth nie ma wysokich sufitów… wygląda na fałszywe”.

Restauracja znajdowała się na szczycie rankingu miast w aplikacji turystycznej, ale jedno spojrzenie na jej menu wystarczyło, by odrzucić smakosza.

Nie ma Le Nouveau Duluth, ale łatwość, z jaką wspiął się na szczyt witryny z poradami dla podróżujących, jest wyraźnym przykładem tego, jak łatwo jest stworzyć szum bez żadnej treści – i jakie wyzwania dla prawdziwych restauracji zauważa algorytm .

Kwiaciarnia Yoo-jeong, Le Spot Saint-Denis, ma znajdować się obok Le Nouveau Duluth, ale ona mówi, że nigdy o niej nie słyszała. (Shahrouz Rauf/CBC)

Strona została usunięta po wysłaniu przez CBC prośby o odpowiedź ze strony Tripadvisor. Popularna witryna podróżnicza odpowiedziała, że ​​akrobacje tworzące fałszywe menu restauracji były „niezwykłymi zdarzeniami i nie mają cech prawdziwych przypadków oszustwa”.

„W tym przypadku błąd w praktykach moderacji przez ludzi spowodował, że fałszywa lista pozostawała na platformie dłużej niż powinna. Listy – w tym komentarze i obrazy powiązane z listą – są teraz nieaktywne”.

Aby restauracja pojawiła się na stronie Tripadvisor, musi podać numer telefonu i stronę internetową. Adres URL, do którego prowadzi link w Le Nouveau Duluth, nie prowadził do aktywnej witryny.

Le Nouveau Duluth ma 85 recenzji, z których każda daje pięć gwiazdek.


Restauracja Le Nouveau Duluth wymieniona na TripAdvisor.
Według Tripadvisor restauracja Le Nouveau Duluth była numerem 1 spośród 3678 restauracji w Montrealu. Jedyny problem? To nie było prawdziwe. (TriAdvisor)

Główny komentarz zatytułowany „Nie mogę uwierzyć, że to miejsce naprawdę istnieje”. Większość recenzentów zostawiła tylko jedną recenzję na Tripadvisor — Le Nouveau Duluth.

READ  Oto kolor roku Pantone 2022

Ogłoszenie zawiera tylko cztery zdjęcia: dwa pokazują, jak wygląda salon, jedno z baru sportowego i drugie z komikiem Charlesem Deschampsem, którego nazwisko jest dołączone do numeru telefonu wymienionej restauracji. CBC potwierdziło, że telefon korzysta z iMessage.

Kiedy CBC zbadało rejestratora spółek w Quebecu, Le Nouveau Duluth nie został uwzględniony. Znaczek lokalizacji prowadzi do rogu Duluth Street i St-Denis Street, ale w zasięgu wzroku nie ma restauracji o nazwie Le Nouveau Duluth.

CBC zapytało cztery pobliskie firmy, czy słyszały o Le Nouveau Duluth, w tym o Le Spot St-Denis. Wszyscy powiedzieli nie.

CBC dzwoniło również pod numer podany na stronie Tripadvisor, ale nie otrzymało odpowiedzi.

Portret uśmiechniętego mężczyzny, opartego o ścianę, na otwartej przestrzeni.
Ekspert ds. cyberbezpieczeństwa, Terry Cutler, mówi, że łatwo jest wykryć fałszywe recenzje, ponieważ są one niejednoznaczne i ogólnie pozytywne. (Jennifer Pontarelli)

Podrabiane produkty są „łatwe do wykrycia”

Chociaż nigdy nie natknął się na fałszywą restaurację na Tripadvisor, ekspert ds. cyberbezpieczeństwa Terry Cutler twierdzi, że stosunkowo łatwo jest wykryć fałszywe recenzje.

Powiedział: „Jeśli spojrzysz na recenzje, często są one bardzo niejasne, na przykład„ Dobra robota ”,„ trzymaj się ”, nie mające nic wspólnego z tym, o czym jest recenzja”.

„Jeśli nie widzisz nic poza pięciogwiazdkowymi ocenami – nigdy negatywnymi recenzjami – to musi być znak, że coś jest nie tak”.

Cutler mówi, że każdemu łatwo jest zarejestrować się w usłudze bota, zalać strony typu Flood, takie jak Google czy Tripadvisor, z fałszywymi recenzjami, i wspinać się w rankingach — kosztem legalnych firm.

„Jeśli naprawdę miałeś dobrą pięciogwiazdkową restaurację, która była w rankingach, teraz będzie to wymagało pobicia, ponieważ ta fałszywa restauracja przejmuje kontrolę” – powiedział.

Kobieta ubrana w czarną kurtkę szefa kuchni i czarny fartuch.  W tle stoły restauracyjne.
Fałszywe restauracje to nie żarty, jeśli oznacza to, że prawdziwi turyści trafiają w niewłaściwe miejsce, mówi Graziella Battista, szef kuchni i właścicielka restauracji Graziella. (przesłane przez Grazielle Battista)

Menu takie jak Le Nouveau Duluth są „nie do przyjęcia” – mówi Graziella Battista, właścicielka restauracji Graziella w Starym Montrealu.

„Oczywiście jest to problem. Ludzie, którzy podróżują, polegają na tych stronach internetowych, które recenzują restauracje i jakie miejsca odwiedzają turyści” – powiedziała.

READ  Raport surowych ocen WWE – 25.12.2023

Batista zauważył, że nie tak dawno temu restauracje zdobywały oceny od znanych krytyków kulinarnych, takich jak „Leslie Chestermans i All-Marie-Claude Lauretes”.

Zwróciła również uwagę na istnienie systemu rządowego, który ocenia instytucje według ocen jakości. Teraz, jak mówi, odpowiedzialność została przeniesiona na platformy internetowe, gdzie „każdy jest ekspertem”.

Mówi, że te strony potrzebują więcej regulacji, aby prawdziwe restauracje nie spadały w rankingach.

Ministerstwo Turystyki Quebecu twierdzi, że nie planuje regulować ocen restauracji online ani oferować wiarygodnego systemu ocen atrakcji turystycznych.

„To mistyfikacja” – powiedział Batista z Le Nouveau Duluth. „Można stwierdzić, kiedy wchodzisz na ich stronę i jest to numer jeden w Montrealu spośród 3670 restauracji”.

Mówi, że zaufanie do informacji online stało się bardzo trudne.

„W funkcjach robią wszystko: dostarczają, wywożą, rezerwują, siedzenia na zewnątrz, bufet, specjalne kolacje, prywatny parking, mają pełny bar, wino i piwo, nabrzeże, muzykę na żywo, bar jazzowy, to podróż – przez to , są na plaży, mają plac zabaw”.

oglądać | Kiedy zwyciężyli krytycy restauracji w gazetach:

Czego chce krytyk restauracyjny

„Szukam przede wszystkim świeżości”, powiedział recenzent Globe and Mail w 1980 roku.

Luna Nunez

"Gracz. Introwertyk. Rozwiązujący problemy. Twórca. Myśliciel. Przez całe życie ewangelista żywności. Orędownik alkoholu."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *